NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 02-maj
  • K-Pop Night

  • sobota 03-maj
  • Desetnica: Lutkovna predstava

  • ponedeljek 05-maj
  • Bi se gnetli na tej metli? - lutkovna predstava

  • torek 06-maj
  • Komuna (Pariz, 1871)

  • sreda 07-maj
  • Šolski zvezek: Lutkovna predstava

  • četrtek 08-maj
  • Škisova tržnica

  • petek 09-maj
  • A. T. Linhart: Županova Micka

  • sobota 10-maj
  • Voden ogled orgel

  • petek 23-maj
  • Povabilo k prispevanju priložnosti za Katalog poletnih prostovoljskih aktivnosti za mlade 2025

  • četrtek 29-maj
  • Strokovna ekskurzija - Trajnostno shranjevanje električne energije - utopija ali priložnost?

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Za večjo energetsko učinkovitost stavb   
    sreda, 2. december 2009 @ 23:18 CET
    Uporabnik: Sonce

    Predstavniki vlad držav EU so s poslanci Evropskega parlamenta dosegli politični dogovor za spremembo direktive o energetski učinkovitosti zgradb iz leta 2002. Po letu 2020 bodo morale biti vse nove stavbe zgrajene tako, da se bodo pri porabi energije približale nični rabi (near-zero-energy).

    To pomeni, da bodo energetsko učinkovite, energija, ki jo bodo porabile, pa bo morala biti pridobljena iz obnovljivih virov in hkrati na mestu samem ali zelo blizu zgradbe.

    Za začetek uvajanja nove zakonodaje v resnično življenje bodo morale poskrbeti javne službe, ki bodo od leta 2018 morale vse nove prostore urediti v skladu z novimi standardi. Dogovor je velika zmaga Evropskega parlamenta, potem ko so vlade držav članic EU njegov predlog sprva označile za nerealističnega.

    Poslanci Evropskega parlamenta so bili manj uspešni v poskusu, da bi države prisilili k povečanju energetske učinkovitosti obstoječih stavb. Države so se sicer strinjale z uvedbo ukrepov za to, da bi ob obnovah poskrbeli za spoštovanje standarda near-zero-energy. A hkrati so zavrnile predlog, naj se nemudoma črta meja 1.000 kvadratnih metrov, nad katero je ob obnovah potrebno poskrbeti za večjo energetsko učinkovitost.

    Rok za opustitev omenjene meje tako še naprej ostaja junij 2013. Parlamentu je tudi spodletela namera, da bi zagotovil sredstva za pomoč pri večanju energetske učinkovitosti ob obnovah. Države se bodo pri uveljavitvi nove zakonodaje morale zanesti le na lastne ukrepe, evropska komisija pa bo leta 2011 ocenila, ali je dodatno financiranje potrebno.

    Vir: umanotera.org/etc

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • umanotera.org/etc
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Za večjo energetsko učinkovitost stavb | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,55 seconds