NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024
  • Vabilo na Festival duševnega zdravja 2024

  • četrtek 16-maj
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • petek 17-maj
  • EKO 9: Oči v skali

  • sobota 18-maj
  • Mesec mode v muzeju

  • nedelja 19-maj
  • Čarobna glasba Harryja Potterja

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Največji pogubni mit današnjega časa: “Imeti čim več denarja.”   
    sobota, 31. oktober 2009 @ 05:02 CET
    Uporabnik: siOM

    V današnji materialno-potrošniški družbi postaja denar prva svetinja; sveti gral, ki ga vsi iščejo in želijo imeti čim več. Denar je postal odgovor na vsa vprašanja in probleme, Če imamo denar bomo lahko kupili nekaj novega, naredili kar želimo, rešili problem, stvari bodo bolj udobne in prijazne, rešili brezposelnost, življenje bo lepše, bolj varno,... Če nimamo denarja, pa imamo problem in krizo.

    Človeku, ki sledi takšni miselnosti, postane služenje denarja kmalu glavni smisel življenja.Dobiti, zaslužiti čim več denarja, da bom lahko udobno in zadovoljno živel. Samo še nekaj časa do penzije, potem pa bo bolje. S tem ko vedno več časa in energije posvečamo pehanju za denarjem, nimamo več časa zase.

    Hkrati nam tekma za denarjem vzpodbudi naš pohlep po materialnih dobrinah, saj si s temi dobrinami dobesedno kopujemo vsaj malo zadovoljstva, ki smo ga z našim pehanjem po denarju izgubili. Vendar pa je takšno iskanje zadovoljstva jalovo, je kratkega roka ter pogojeno in kot tako zelo površinsko. Hkrati pa z utapljanjem v materialnih dobrinah iz naših rok vztrajno polzi tako težko prisluženi denar. In v tem začaranem krogu pehanja za denarjem ter iskanju zadovoljstva s kupovanjem vedno novih materialnih dobrin, na koncu ostanemo brez vsega, tako brez denarja in zadovoljstva. Mit o denarju nas je dobesedno peljal žejne čez vodo.

    Namesto da bi z denarjem postali zadovoljni, smo postali nesrečni, nezadovoljni in notranje prazni – izgubili smo stik samih s seboj. Naš pohlep in odnos do denarja je povzročil, da je mit "Imeti čim več denarja." v resnici postal najbolj poguben mit za naše življenje.

    Pehanje za denarjem dejansko povzroči ravno nasprotno kar želimo, vedno bolj smo nezadovoljni in nesrečni. Ustavite se in poglejte sebe, če to ni res. Poglejte druge in ugotovite, če je to res. Poglejte človeka v velikem, novem in dragem terenskem vozilu. Jaz nisem v takšnem avtu videl še nikogar, ki bi izžareval zadovoljstvo in srečo, vedno je v njegovem pogledu prisoten strah, skrb ali nezadovoljstvo. Ravno nasprotno kar nam govorijo družbeni miti preko medijev, izobraževanja... Vendar je v popolnem skladju z duhovnimi načeli.

    Denar in materialne dobrina nas ne morejo osrečiti in zadovoljiti, pravo srečo in zadovoljstvo moramo poiskati znotraj nas. Ne da bi morali plačati en sam cent za to.

    Ko spoznamo, da je iskanje zadovoljstva in sreče zunanj nas napačno, začnemo gledati na denar v drugačni luči. Denarju zopet povrnemu pravi namen, to je sredstvo za izmenjavo dobrin in ne sredstvo za pridobivanja zadovoljstva in sreče. Denar dobi novo vlogo v našem življenju. Še vedno ga uporabljamo za prodobitev dobrin, vendar le tistih, ki jih resnično potrebujemo za naše življenje in niso plod našega pohlepa in egoizma. In danar ni več nekaj, česar si moramo pridobiti čim več za vsako ceno. Živimo s tistim kar imamo, in smo zadovoljni. Na ta način denarju odvzamemo energijo pohlepa in pomankanja.

    Ko spoznamo brezpogojno notranjo srečo in zadovoljstvo, pa lahko začnemo transformirati energijo denarja . Ker smo notranje zadovoljni, nimamo potrebe po praznih potrošniških dobrinah in kopičenju denarja. Počutimo se preskrbljene z vsem kar potrebujemo – smo bogati, ker nam ničesar ne primankuje. Če nam ničesar ne primankuje, potem lahko začnemo dajati drugim, tudi denar. In s tem začnemo denarju dajati popolnoma novo energijo, energijo obilja, bogastva in preskrbljenosti.

    Denar postane sredstvo za to, da izrazimo našo hvaležnost za vse, kar nam življenje daje. Cenimo vse, kar prihaja v naše življenju brez zahtev po vračilo iz naše strani, in to se lahko zgodi na način, da preberemo duhovno knjigo, ki nam odgovori že na dolgo zastavljeno vprašanje, v obliki nasveta in pomoči prijatelja pri naših težavah, v obliki daru, ki si ga že dolgo želimo ali naše najljubše marmelade, ki jo dobimo od znanca, ipd.

    Hvaležnost za vse to bomo znali ustrezno izraziti, tudi preko denarja. In na ta način dajemo denarju čisto energijo obilja in hvaležnosti, namesto energijo pohlepa in pomankanja. Denar postane le delček harmoničnega energijskega prepletanja brezpogojnega dajanja in sprejemanja, ki je v vsesplošno dobrobit in omogoča obilje za vse.

    Kakšen svet pa vi želite? Če želite živeti v obilju, biti zadovoljni in srečni, potem spremenite odnos do denarja in mu pričnite dajati energijo obilja in hvaležnosti. Postanite bolj radodarni do drugih ter z denarjem izrazite svojo hvaležnost, predvsem za stvari, ki vam pomagajo pri notranjem zadovoljstvu. In ne jutri ali takrat, ko boste imeli čas, ampak sedaj.

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • nimamo več časa zase
  • imeli čas
  • Več od avtorja siOM
  • Več s področja * Duhovna rast

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Največji pogubni mit današnjega časa: “Imeti čim več denarja.” | 3 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Največji pogubni mit današnjega časa: “Imeti čim več denarja.”

    Prispeval/a: Pozitivke dne sobota, 31. oktober 2009 @ 23:34 CET
    Nikakor ne uvidimo, da denar ne rešuje naših križev in težav. Denar je zmuzljiv pride in gre. Ljudje se radi vtikamo v tuje zadeve, danes me je znanka oštela, ker sem kupila nagrobno ikebano. Menila je, da bi jo morala kar sama narditi. Nasmejala sem se in ji rekla, "Ja res je, ma veš jest sem bogata in jo lohku kupim." Z desetimi euri kolikor sem plačala za ikebano sem se res počutila bogato.
    Čudim se čudežu življenja, ki na nenavaden način poskrbi, da dobim vse kar potrebujem za preživetje v nadvse radodarnem svetu minljivosti.
    Neta


    Največji pogubni mit današnjega časa: “Imeti čim več denarja.”

    Prispeval/a: Drago dne sreda, 4. november 2009 @ 12:48 CET

    Denar je danes papirnat in ima na njem napisane številke. Trdijo, da te številke predstavljajo vrednost tega denarja in to samo zato, ker je nekdo tako rekel. Menda je že v srednjem veku Voltaire vedel, da vrednost papirja vedno stremi k svoji naravni vrednosti.

    Ruski rubelj je imel zapisano tudi neko vrednost, ampak ta vrednost je bila garantirana z izplačilom v zlatu. Zaradi te garancije smo doživeli v prejšnjem stoletju Boljševistično revolucijo in ostale revolucije, vojne... in potoke krvi. Lenin ni šel sam s vlakovno kompozicijo v Rusijo, temveč z bankirji. Po meni znanimi informacijami so šli v glavnem ropat carsko Rusijo - v prvi rundi izdajatelja bankovcev (danes bi temu rekli Narodna banka), cesarsko družino in pravoslavno cerkev... s ciljem, da se Rusijo izbriše z zemljevida (vsaj takšno kot je bila tedanja). Tudi druga runda poskusa uničenja Rusije ni uspela z uničenja SZ - CCCP. Torej - boljševistična revolucija je bila samo krinka za prikrita in nečedna dejanja.

    Zato bolj velja naslednja misel o denarju: Za časa življenja je denar pomemben; za časa smrti pa, kako si ga služil.




    Največji pogubni mit današnjega časa: “Imeti čim več denarja.”

    Prispeval/a: siOM dne četrtek, 5. november 2009 @ 17:32 CET
    Ja drago drži, samo

    "Tisti, ki živi zaradi denarja, je praktično mrtev."



    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,51 seconds