NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 26-avg
  • Predani korakom

  • petek 28-avg
  • GAJIN SVET 3, premiera

  • sobota 29-avg
  • Vegafest 2026
  • FIFI IN CVETLIČNIKI: brezplačni otroški dogodki v Supernovi Ljubljana Šiška

  • nedelja 30-avg
  • Javno vodstvo med portreti Običajnih ljudi Roba Hornstre

  • torek 01-sep
  • Kino gledališki abonma za otroke 2026/2027

  • sreda 02-sep
  • Poletje v Šiški - Summer in Šiška 2026: Pebble Seven

  • četrtek 03-sep
  • Europark praznuje: Ansambel Saša Avsenika

  • sobota 05-sep
  • Večerja v gozdu

  • nedelja 06-sep
  • Postani princeska za en dan

  • sreda 09-sep
  • 11. nacionalna konferenca Dovolj za vse: Moč participacije

  • četrtek 10-sep
  • Umetna inteligenca v raziskovanju: Etika, avtorske pravice, GDPR in odgovorna raba

  • sobota 12-sep
  • Brezplačna otroška predstava: Prepikapokajmo svet

  • torek 15-sep
  • Festival Maribor 2026: Flirrt

  • sreda 16-sep
  • Brezplačno usposabljanje za uporabo aplikacije EVI

  • četrtek 17-sep
  • Prostovoljstvo v sedanjem družbenem trenutku: vloga, dileme, razvojne perspektive

  • sobota 19-sep
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 20-sep
  • Nedeljski bolšji trg

  • torek 22-sep
  • Dino Pešut: Granatiranje

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Preložitev italijansko slovenskega srečanja   
    ponedeljek, 7. september 2009 @ 22:31 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    AAG ugotavlja, da je italijanska stran odpovedala meddržavno srečanje to sredo 9.9.09 v Ljubljani, ker je ugotovila verodostojnost navedb o prirejenih dokumentih za izdajo soglasja za gradnjo terminala v Žavljah, slovenska stran pa je sprejela preložitev, ker ne želi zapletov s sosedi, pa če tudi na škodo okolja.

    Zato pričakujemo od Vlade RS aktivno zahtevo po italijanski odpovedi načrtovane gradnje še pred izdajo ponovnega soglasja in eventualni izdaji gradbenega dovoljenja. Pred prihodnjim srečanjem imata obe strani dovolj časa za podpis dokumenta o ustavitvi vseh postopkov za izdajo gradbenega dovoljenja.

    Povedati pa moramo, da roki za upravno tožbo po italijanski zakonodaji tečejo in jih bo AAG spoštovala, prav tako pa bo AAG podala zaradi prirejenega okoljskega soglasja za gradnjo Žaveljskega plinskega terminala pritožbo na evropsko komisijo.

    V kolikor ne bo slovenska stran vložila takoj po srečanju, če se ne bo italijanska stran odpovedala gradnji,tožbo na pristojno evropsko sodišče, bomo razumeli da je posredi kupčija na račun našega skupnega okolja. Iz dosedanjih medijskih poročil je nedvoumno razbrati, da plinski terminal ne sodi v tržaški zaliv in bi pomnil veliko vplivanje na italijansko in slovensko okolico Žavelj.

    Zato bomo aktivno spremljali dogajanja na obeh državnih straneh in v kolikor se bodo dogajale stvari v smer gradnje terminala bomo o tej zadevi informirali evropski parlament o ne spoštovanju Kijotskega protokola s strani države Italije.
    Poznano nam je, da plinski terminal ni potreben zaradi zagotovitvi pomanjkanja energenta v Italiji, pač pa je to zgolj pritisk kapitala na zamenjavo energenta zaradi politične volje.

    Predsednik Alpe Adria Green
    Vojko Bernard

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Uredništvo Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Preložitev italijansko slovenskega srečanja | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,03 seconds