V poletni izdaji brošure Skupaj za zdravje človeka in narave je nazorno opisano, kaj pomenijo oznake na plastenkah. Jaz vsega nisem vedela, zato bo mogoče še komu prav prišlo in sem zadevo skenirala in jo pošiljam. Sem pa danes dopoldne odšla v trgovino in se z brošuro v roki in očali na nosu (ko kakšna stara nonica) vrgla v raziskave, iz kakšne plastike so narejene vse »vabljive« plastenke, ki krasijo police naših trgovin.
Stala sem tam pred policami, obračala plastenke »na glavo«, jih podržala pod močnejšo svetlobo…..Ja, hudo sem se morala potruditi, da sem lahko sploh kaj razbrala, saj so vsi ti podatki »varno« skriti na dnu plastenke in to tako, da se oznake komaj opazijo.
Ojoj, sem se počutila kot v šoli, saj sem videla same enke (1, PET/E)!!! Le ena bela plastenka, v kateri je jogurtov napitek, Vitalinea, 390 g, je na dnu označena z 2 v trikotniku in napisom HDPE. Juhej!! Našla sem jo!! A kaj, ko takih napitkov ne pijem. Eh, vseeno sem plastenko kupila, da jo bom danes popoldne vzela s seboj na Trnovo (kamor odhajam za par dni).
Lep dan,
Darinka

|
Plastika in plastenke
Prispeval/a: Aimee dne sobota, 29. avgust 2009 @ 13:06 CEST
Tudi jaz sem naredila malo raziskave po trgovinah in razočarano ugotovila, da je nehomogenizirano kravje mleko embalirano v plastenkah, označenih spodaj z enko v trikotniku. Sramota! Enako je tudi z malimi smetancami za kavo od Megleeja, pa z medom v plastenki ... In kaj naj zdaj storim? Kupovala bom le še med v steklenki, smetani se bom odpovedala, mleko pa bom kupovala raje kar v prahu. Naj se gre solit ta plastična strupenjaška industrija!
Aimee