NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 10-jul
  • Volleyball on water - Powered by Big Bang

  • sobota 11-jul
  • The Damned: Final Damnation 50

  • nedelja 12-jul
  • Godba veteranov Štajerske Ervina Hartmana

  • sreda 15-jul
  • Gioachino Rossini: Seviljski brivec

  • četrtek 16-jul
  • Poletje v Minoritih: Regi Kvak

  • petek 17-jul
  • Poletje v Minoritih: KOALA VOICE

  • sobota 18-jul
  • Delavnica ilovnatega ometa - Z rokami kot nekdaj

  • nedelja 19-jul
  • Poletno doživetje v rimski gomili

  • ponedeljek 20-jul
  • Dejavnosti za gibalno ovirane v Režijskem obratu

  • sreda 22-jul
  • Počitniško ustvarjanje v galeriji

  • nedelja 26-jul
  • Poletno doživetje v rimski gomili

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Ohranimo Amazonko 6   
    nedelja, 28. junij 2009 @ 23:36 CEST
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Vlada v Peruju nadaljuje z aretacijami

    Vlada v Peruju nadaljuje s preganjanjem voditeljev organizacij domorodnih prebivalcev porečja Amazonke:
    25. junij: Premier Yehude Simon je med zaslišanjem v Kongresu dejal, da vlada razume zgodovinsko pogojene napetosti med vlado in nekaterimi deli družbe, a to še ne pomeni, da bo sprejela kaos in anarhijo.  Dodal je, da vlada zavrača nasilje kot način protesta in da so metode kot so zapore cest kaznive zato, ker vključujejo nasilje in izolacijo mest.

    AIDESEP, 25. junij:
    Ketty Herrera, odvetnica Episcopal Commission for Social Action (CEAS) pravi: "Za mnoge od primerov obtožencev lahko trdimo, da so nedolžni. Manjši del primerov še preiskujemo, a to še ne pomeni, da so česarkoli krivi.«

    Med obtoženimi je tudi Manuim Santiago Valera, ki je za svoje delo pri zaščiti amazonskih pragozdov dobil tudi nagrado kraljice Sofije.  » V resnici so obtožili vse, ki so na vodilnih mestih teh organizacij, čeprav je nemogoče, da bi lahko bili istočasno na več mestih, kot to govorijo obtožnice.« 

    Aidesep na spletni strani objavlja tudi seznam vseh izginulih po 5. juniju 2009.

    AIDESEP, 24. junij:
    AIDESEP vztraja, da vlada ukine preganjanje voditeljev domorodnih organizacij, sicer bodo prekinili pogovore z vlado. Medtem namreč, ko sami izkazujejo pripravljenost na dialog, vlada nadaljuje z aretacijami njihovih predstavnikov.

    Daysi Fasabi Zapata, predsednica AIDESEP, poroča, da so okrog 7.30 zvečer v prostore organizacije Regional Organization of Indigenous Peoples of the Amazon north -- ORPIA vstopili štirje policisti in iskali vodje, ker jih niso našli pa aretirali kar mladega študenta Awajun Kunchikui Juanito.

    Skope novice o tem najdete na www.amazon.org ali www.livingperu.com. Več o tem piše seveda Aidesep: http://www.aidesep.org.pe/

    V podporo domačinom še vedno lahko oddate svoj glas na povezavi: http://www.avaaz.org/en/peru_stop_violence/?cl=251191944&v=3463

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • www.amazon.org
  • www.livingperu.com
  • http://www.aidesep.org....
  • http://www.avaaz.org/en...
  • Več od avtorja Uredništvo Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Ohranimo Amazonko 6 | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,01 seconds