NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 08-maj
  • Škisova tržnica

  • petek 09-maj
  • A. T. Linhart: Županova Micka

  • sobota 10-maj
  • Voden ogled orgel

  • ponedeljek 12-maj
  • Konferenca Podim

  • sreda 14-maj
  • Srednjeveški Maribor - mesto za belim obzidjem

  • četrtek 15-maj
  • Mladinski družabni večer: poslikava tejglov

  • petek 16-maj
  • 7. Mednarodni festival uprizoritvenih umetnosti Prestopi

  • ponedeljek 19-maj
  • Pridružite se nam pri praznovanju in soustvarjanju Nacionalnega tedna prostovoljstva 2025

  • petek 23-maj
  • Povabilo k prispevanju priložnosti za Katalog poletnih prostovoljskih aktivnosti za mlade 2025

  • četrtek 29-maj
  • Strokovna ekskurzija - Trajnostno shranjevanje električne energije - utopija ali priložnost?

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Instalaciji EP za EP   
    torek, 21. april 2009 @ 11:33 CEST
    Uporabnik: Sonce

    * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in zaIz predstavništva Evropskega parlamenta so nam sporočili, da bo v sklopu informacijske kampanje pred volitvami prihodnji teden Evropski parlament postavil dve instalaciji. V BTC-ju  v Ljubljani bo na ogled instalacija na temo energetike "Kakšno vrsto energije želimo?˝, medtem ko bo na Ukmarjevem trgu v Kopru na ogled instalacija na temo meja oz. migracij "Kako odprte naj bodo naše meje?˝.

    Namen instalacij je opozarjanje mimoidočih na volilni dan. Prav tako naj bi ti isti razmislili o ˝pomenu evropskih volitev in skupne prihodnosti, ki jo volivci sooblikujemo z izbiro evropskih poslancev.˝ In katera so temeljna vprašanja dveh tem, ki jih bosta predstavljali instalaciji? EU bo po predvidevanjih do leta 2050 izgubila 40 milijonov prebivalcev.

    Trg dela naj bi zato potreboval 40 milijonov legalnih priseljencev. Seveda je leto 2050 še daleč, vendar se, kot je zapisano,  ˝Evropski parlament zavzema za enotno politiko priseljevanja, ki bo zajemala tri temeljna področja: boj proti nezakonitemu priseljevanju, spodbude za zakonito priseljevanje delovne sile in kazni za delodajalce, ki bi zaposlovali nezakonite priseljence.˝

    Najpomembnejše vprašanje instalacije v Ljubljani pa bo prihodnost energetske politike v EU. Torej jedrska energija, plin, nafta, obnovljivi viri?

    Razen instalacij bosta v Mariboru in Celju postavljena mnenjska kioska, ki bosta namenjena tistim državljanom, ki si želijo postaviti vprašanje ali samo izraziti svoje mnenje. To bodo posneli, izbor najbolj zanimivih pa bo predvajan v Bruslju. (Primož P.)

    Vir. www.cnvos.info

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • www.cnvos.info
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Instalaciji EP za EP | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,43 seconds