NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Ministrstvo za kulturo je podprlo Pozitivke   
    sobota, 30. junij 2007 @ 16:22 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    * UredništvoMinistrstvo za kulturo republike Slovenije je v letošnjem razpisu za sofinanciranje programskih vsebin medijev in pluralizacijo medijskega prostora podprlo skupni projekt Pozitivk in Umanotere, dnevnika dobrih novic kot enega izmed medijev, ki skrbijo za krepitev civilnega dialoga in širjenje pluralizacije v medijskem prostoru.

    S tem je ministrstvo že drugič zaporedoma izkazalo Pozitivkam priznanje za njihovo delo na področju dnevno infomativnega delovanja s področja dobrih novic, zdravega načina življenja, ekologije ter razvoja družbe in posameznikov kot celote.

    Pozitivke so sredstva, ki smo jih dobili na lanskem razpisu Ministrstva za kulturo dosegle kvalitativni in kakovostni preboj, posledica tega pa je tudi občutno večja branost, ki dosega že 65.000 bralcev mesečno.

    Letošnji obseg sredstev podpore je sicer manjši, a se bomo v uredništvu kljub temu potrudili, da pripravimo vse nove vsebine in programe s katerimi bomo postali še bolj kakovosten časopis, z še več prispevki. Prispevki bodo tako kot do sedaj v prvi vrsti namenjeni bralcem, ki jim veliko pomenijo celostni pogled na svet in možnost ustvarjanja dobrih stvari v skupno dobro. Veselimo pa se tudi, da bomo lahko zaposlili nove sodelavce, ki bodo pokrivali novinarske prispevke skozi dogajanje na terenu.

    S ponosom pa vedno radi povemo, da so Pozitivke ob njihovem nastanku leta 2002 podprl tudi Urad republike Slovenije za mladino znotraj projekta Tipovej.org, ki je v Pozitivkah prepoznal ustvarjalni potencial za razvoj pozitivnih nevladnih organizacij in dobre družbe, kar smo več kot dobro tudi opravičili.

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Uredništvo

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Ministrstvo za kulturo je podprlo Pozitivke | 1 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Ministrstvo za kulturo je podprlo Pozitivke

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne torek, 3. julij 2007 @ 17:10 CEST
    Vsa pohvala Ministrstvu za kulturo Republike Slovenije, da je v svoj progam vključilo tudi financiranje programskih vsebin medijev civilne družbe in podprlo projekt Sončevih Pozitivk, ki postaja prepoznaven medij in praksa to potrjuje, kajti nad 65.000 bralcev mesečno pomeni, da so spletne strani Pozitivk postale pomemben dejavnik javnega obveščanja. To seveda pomeni, da se vključujeta navedeni člasopis s svojimi spletnimi stranmi ter nevladna organizacija Umanotera v projekt pomembnih sprememb v javnem prostoru.

    Resnični problemi in pravi cilji, ki jih časopis zasleduje, se večinoma sploh ne imenujejo z nekim določenim imenom. S časopisom zasledujemo nek dolgoročni učinek kako spremeniti in osvestiti posameznika, da bo s svojim odnosom do narave in sodelovanjem v medčloveških odnosih postal osveščen etični človek in kot tak pozitiven član naše družbe ter srečen posameznik.

    Posebna prednost Pozitivk je, da so izoblikovale nek notranji duhovni svet, ki omogoča posameznikom in skupnosti se identificirati, predstaviti s svojimi stališči in se zaoprstaviti vsem mogočim odklonom današnejga časa. Zlasti povedati o tem svoje mnenje. Pozitivke so pomemben barometer temperature današnjega časa. V svoji družbeni anagažiranosti lahko vsak prisluhne slehernemu mnenju in oblikuje svojega, da pokaže svoj obraz in kako misli.

    Časopis nima nobene opredeljene, vnaprej določene ustvarjalne koncepcije oziroma vsebinske zasnove, razen rubrik, v katere se uvrščajo prispevki glede na vsebino, vendar s svojo ustvarjalnostjo to zasnovo sproti ustvarja. Stvari, ki jih časopis obravnava, kar same kličejo, da bi jih dojeli, spoznali in se o njih izjasnili na ljudski, vsem dostopen način. Posebno pomembni sta samostojnost in neodvisnost ter da lahko da vsak posameznik svoj lastni jaz stvarem. Tu ni nobenih političnih in ideoloških okvirov in zavor. Vsak je svoboden izraziti svoje mišljenje od umetnosti, duhovnosti, filozofije, politike pa tja do najbolj nenavadnega preprostega do visoko razumarskega razmotrivanja o stvareh. Vsak najde na Pozitivkah svoj prelomni čas, lahko uveljavi svojo lastno osebnost in pestrost mišljenja v prispevkih, poeziji in drugih zvrsteh. Človek, ki bere Pozitivke se zaveda, da ne more biti več središče sveta in s pomočjo drugih mnenj oblikuje svoje predstave s pomočjo razuma in z močjo čustva. Pozitivke tudi jasno kažejo, da ni več mogoče stvari samo predalčkati po političnih, gospodarskih, interesnih in drugih kriterijih, temveč da stvari piše samo življenje na način, kot ga posamezniki razumemo in dojemamo.

    Način izražanja na Pozitivkah ni strogo določena oblika zvrsti ali ozko usmerjena specialnost pisanja, temveč tu lahko vsak uveljavi samosvoj način izražanja, svoj samostojni slog, ki s svojo zgodbo očrtuje svojo vsebinskost, svoj lastni pogled nanjo in spreminja svet hkrati z njo na boljše. Pozitivke pomagajo k osebni rasi in duhovnem razvoju ter zdravemu načinu življenja. Tudi nasveti kako doseči svojo osebno srečo so dobrodošli, zlasti mladim ljudem, ki se iščejo. Pesniška masa na Pozitivkah pa kaže na to, da je uspela strniti številke kulturne ustvarjalce v svoje vrste, ki se kažejo kot pesniška opozicija številnim že uveljavnim pesniškim revijam.

    Pozitivke ustvarjajo lastno težnostno polje glede na duhovno vsebino prispevkov in njihovo čustveno moč. Pozitivke so edini širše zasnovan spletni medij, v katerem se pogovarjamo sproščeno. Vsak razkrije realno resničnost in svoje videnje stvari. Če tega ne bi zmogli, bi prišlo do izumrtja družbene demokracije v našem času in človeške sproščenosti. Pozitivke so pomemben nosilec besede ljudstva.

    Nevladna organizacija Umanotera pa skrbi za trajnostni razvoj. Treba je razumeti, da si prizadeva za dinamično ravnovesje med človekom in naravo, ki omogoča socialno pravičnost in medgeneracijsko solidarnost.

    Trajnostni razvoj pomeni tudi, da namesto omejenih naravnih dobrin izkoriščamo neomejene zmogljivosti našega razuma, da bomo lahko naše okolje in vire zapustili naslednjim generacijam v čim boljšem stanju.

    Vizija Umanotere je, da bo Slovenija čez 10 let država ljudi, ki trajnosti razvoj uvrščajo med svoje ključne vrednote, čez 30 let bo Slovenija zares trajnostna družba. Umanotera izvaja pisano paleto projektov, ki se nanašajo na različna področja: podnebne spremembe, pravična trgovina, krepitev nevladnega sektorja, gensko spremenjeni organizmi, aktivna je na področju kemikalij in ohranjanja narave, poleg tega pa od leta 2001 brezplačno izdaja tedenske elektronske novice s področja varstva okolja in narave. Pozitivke so tudi mlad, komaj 5 let star medij, ki objavlja novice in projekte Umanotere ter razširja njene vizije med ljudi. Skupna področja delovanja so skrb za zdravje in okolje na področju voda, energije, prevoza, bivanja, komikalij, odpadkov, nakupovanja, hrane ter ekološkega pridelovanja (vrt in polje). Umanotera zato poziva člane Evropskega parlamenta, da postavijo skrb za zdravje in okolje v središče evropskih reform, Pozitivke pa jo v tem podpirajo.

    Nalog je veliko in so družbeno pomembne, zato delovanje medija Sončeve pozitivke in Umanotere lahko mirne duše uvrstimo med projekte, ki delujejo v javnem interesu. Posebna pohvala pa gre okroglim mizam, ki jih Sončeve pozitivke uspešno organizirajo na dokaj visoki ravni obravnavanja domačih in svetovnih problemov, na katerih potekajo pomembne razprave o vseh zgoraj naštetih vprašanjih.

    Priznanje Ministrstva za kulturo Pozitivkam in Umanoteri predstavlja poseben mejnik, ki kaže, da nastaja nekaj novega in pomembnega za prihodnost, kar družba ne sme in ne more kar tako prezreti. Veliko majhnih stvari pomaga svet obrniti na boljše.

    Sončevim pozitivkam in nevladni organizaciji Umanotera vsa pohvala, čestitke in priznanje.

    Tatjana Malec


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,47 seconds