NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 02-maj
  • K-Pop Night

  • sobota 03-maj
  • Desetnica: Lutkovna predstava

  • ponedeljek 05-maj
  • Bi se gnetli na tej metli? - lutkovna predstava

  • torek 06-maj
  • Komuna (Pariz, 1871)

  • sreda 07-maj
  • Šolski zvezek: Lutkovna predstava

  • četrtek 08-maj
  • Škisova tržnica

  • petek 09-maj
  • A. T. Linhart: Županova Micka

  • sobota 10-maj
  • Voden ogled orgel

  • petek 23-maj
  • Povabilo k prispevanju priložnosti za Katalog poletnih prostovoljskih aktivnosti za mlade 2025

  • četrtek 29-maj
  • Strokovna ekskurzija - Trajnostno shranjevanje električne energije - utopija ali priložnost?

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Za več cepiva proti gripi   
    četrtek, 3. maj 2007 @ 08:56 CEST
    Uporabnik: Sonce

    V želji, da bi razvijajočim se državam v primeru pandemije gripe omogočili lažji dostop do cepiva proti tej bolezni, sta na pobudo Svetovne zdravstvene organizacije (SZO) ZDA in Japonska šestim manj razvitim državam podelili skupaj 18 milijonov dolarjev.

    Japonska je zagotovila osem milijonov dolarjev, ZDA pa deset milijonov dolarjev; po 2,5 milijona dolarjev so prejele vlade Brazilije, Indije, Indonezije, Mehike, Tajske in Vietnama. Denar bodo namenili za razvoj tovarn za izdelavo cepiva proti gripi. S tem ko bi bile te države sposobne proizvesti več cepiva, bi lahko svoje prebivalstvo zaščitile proti običajni gripi, ki vsako leto po svetu terja okoli pol milijona žrtev, milijoni ljudi pa resno obolijo.

    V primeru pandemije gripe bi nove proizvodne zmogljivosti lahko takoj namenili za proizvodnjo cepiva, ki bi ščitilo proti konkretnim podtipom virusa gripe, ki bi povzročil pandemijo. To je tudi del globalnih prizadevanj za izboljšanje javnega zdravstva, saj s tem, ko pomagajo manj razvitim državam, razvite države posredno pomagajo pred nalezljivimi boleznimi zaščititi tudi lastno prebivalstvo.

    Trenutne proizvodne zmogljivosti cepiva v svetu ne zadoščajo, še posebno pa jih primanjkuje v manj razvitih delih sveta. Pričakujejo, da bodo lahko na osnovi podarjenih sredstev v državah prejemnicah cepivo lahko začeli izdelovati v treh do petih letih. V vmesnem času pa jim bodo pomagali zagotoviti dostop do cepiva, ki ga izdelujejo drugje.

    Vir: dnevnik.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • dnevnik.si
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Zdravje, gibanje in bivanje

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Za več cepiva proti gripi | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,47 seconds