NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024
  • Vabilo na Festival duševnega zdravja 2024

  • četrtek 16-maj
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • petek 17-maj
  • EKO 9: Oči v skali

  • sobota 18-maj
  • Mesec mode v muzeju

  • nedelja 19-maj
  • Čarobna glasba Harryja Potterja

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Eno 1.del   
    sreda, 4. april 2007 @ 05:02 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    (mali verouk za nepoučene kristijane, ateiste, odpadle kristjane, pogane, malikovalce, krivoverce, mlačne kristjane, fanatike, izobražene, neizobražene, izobčene, preganjane, zmedene, dobre in hudobne)                

    Človek moj, ali si srečen? Ali si zadovoljen in poln življenja? A tako, kristijan si. To si mi povedal po eni uri tarnanja. Šele po eni uri zateženega pogovora si mi povedal, da si med drugim tudi krščen in ne veš kaj bi s tem počel. No, pa se malo pogovoriva tudi o tvojem krščanstvu. A tako, ne hodiš v cerkev, sovražiš župnike, ki samo pobirajo denar in nekaj bluzijo pred oltarjem.

    Jezen si na papeža, ki je proti splavu in komaj čakaš, da umre in da za njim pride kakšen bolj normalen. No, zdaj si me pa šokiral! Sploh ne verjameš v Boga. Če bi bil Bog, bi ne bilo toliko hudobije na svetu, ne bi bilo pedofilov in tebi bi se lepše godilo v življenju.

    Sedaj, ko si izlil ves žolč pred mene, sploh ne vem, kaj naj ti rečem. Niti ne vem, kje bi začel. Zdiš se mi totalno zafuran in brezupen primer. Globoko v srcu sem strašno žalosten, da je prišlo večinoma po krivdi drugih ljudi, do tega obupnega stanja. Pomislil sem že, da bi se ti pridružil v tem obupu, toda to bi te še bolj zamorilo in bi se verjetno šel ubit. Zbral bom vse svoje preostanke moči, da te malo razvedrim in opogumim.

    Osredotočil se bom na tvoj stik s Cerkvijo in z Bogom. Pri verouku ti gotovo niso prav v podrobnosti razlagali kaj je človek. Mimogrede, vse kar ti bom povedal, temelji na Svetem pismu, Katekizmu Katoliške Cerkve in na življenjskih izkušnjah.

    Človek je ustvarjen po božji podobi. To pa pomeni, da sta dve osebi, ki tvorita eno. In to eno sta moški in ženska. Dve osebi sta tako medsebojno povezani, da sta eno. Kaj pa ju tako močno medsebojno povezuje da sta eno? To je ljubezen. Moški, ženska in ljubezen so božja podoba. To troje je odsev Boga in ta odsev živi na zemlji, v kruti in trdi realnosti. Sedaj me boš vprašal, kako pa ta trojnost zgleda na nebu. Ta trojnost se imenuje Oče, Sin in Sveti Duh. Na žalost ti ne morem odgovoriti na vprašanje, kaj v nebesih predstavlja moža, kaj ženo in kaj ljubezen. Povem ti lahko zagotovo le to, da je Sveti Duh poosebljena vez med Očetom in Sinom, tako kot so otroci vidni znak ljubezni med moškim in žensko. Ko si torej zaljubljen in ko zaljubljenost preide v ljubezen, tvoriš z nasprotnim spolom podobo Boga na zemlji. Če vztrajata v tem, tvorita moški in ženska veliko luč in moč za vse ljudi okrog sebe in sreča nikoli ne izgine iz njunih src.

    Upam, da ti nisem preveč zatežil in zamoril tvoje duše. Vidim, da te zelo muči vprašanje, zakaj je treba hoditi v cerkev in kaj se sploh dogaja v njej. Bistven je v cerkvi obred maše. Pridiga je šele na tretjem ali četrtem mestu. Duhovnik pri maši daruje klavno žrtev, da poteši božjo jezo nad nami, ker delamo stvari, ki Boga žalijo. Da, tu se ti je ustavila pamet in najraje bi odšel in mi rekel, da sem norec. V tem malem odstavku sem ti nasul kup stvari, ki ti jih lahko razlagam en teden, da bi te tako prepričal, da sem pri zdravi pameti. Ne boj se, bom zelo kratek. Kot prvo, moraš vedeti, da živimo v zelo divjem in norem času. Živimo samo za ta trenutek. Preteklost in prihodnost nas ne zanimata preveč. To je dejstvo, ki nam ga je prinesla podivjana in zdeformirana civilizacija. Prepričani smo, da zgodovina, ali bolje rečeno naše korenine nimajo nobenega vpliva na sedanjost. Če sem zlobno radikalen, ti lahko rečem, da ne priznavaš niti tega, da sta te oče in mati spravila na svet. No, dopuščam možnost, da so te skupaj dali v epruvetki. Pa tudi pri tem moraš vedeti, da zaenkrat človeka še zmeraj delajo iz semen in jajčec.

    Brez poznavanja zgodovine torej ne moreš videti smisla, zakaj je treba darovati klavno žrtev, da se pomiri božja jeza. Iz zgoraj povedanega bi ti moralo biti jasno, da Bog ni samo energija in moč, ampak, da je tudi osebno bitje ali bit ali obstoj. Bog je osebni obstoj. Ker smo mi narejeni po njegovi podobi, bi lahko uvideli, da Bog tudi pozna čustvenost. Torej, če zna biti Bog tudi čustven, potem se lahko tudi razjezi. In kaj bi ga lahko razjezilo? Mislim, da najbolj to, kadar se na zemlji ne uresničuje njegova podoba. Razjezi ga najbolj to, kadar se na zemlji ne tvori eno. Eno pa se uresničuje preko povezanosti, preko ljubezni. In ko ni več prisotnosti enega, pride do disharmonije. Disharmonija pa pomeni deformacijo, neuravnovešenost, popačenost, grdost, na koncu samo temo. Je kot pri človekovi slepoti. Najprej začnemo slabše videti, nato zmeraj bolj zamegljeno in na koncu pride tema. Toda kako more klavna žrtev odpraviti deformiranost?

    Človeštvo je prehodilo pot, dolgo tisočletja in tisočletja in na koncu ni samo ugotovilo zakaj je tako. Nekaj je v človeku, čemur pravimo vest. Ta mu govori kaj je dobro in kaj je slabo. To ima spet povezavo z božjo podobo. Ker smo ustvarjeni in narejeni po vzoru Boga samega. Normalno je, da če nas je nekdo na začetku ustvaril, da smo njegova last in da lastnik želi, da nas ne izgubi. Zato nam je dal nekakšni oddajnik ali bipper, preko katerega ve, kje smo in kaj počnemo. Ta oddajnik je oddajnik in sprejemnik, ni pa železna veriga ali vrvica, ali žica. Iz tega lahko zaključimo, da smo popolnoma svobodni, vendar ne pozabljeni.

    Zaradi te povezave nam je lahko jasno, da nas nekaj lahko usmerja ali pa tudi ne. Rešiti je treba samo vprašanje, ali zaupamo temu svetovalnemu glasu ali ne. Lahko se vključimo ali izključimo. No, če sem optimističen in verjamem, da se zelo radi vključimo in poslušamo dobri svetovalni glas, potem ugotovim, da sem ali nisem v enem. Če nisem v enem, potem se počutim nelagodno. Mučim se in trpim. Ker sem po takšnem stanju izmučen in utrujen, si želim, da se to nebi več dogajalo. Ker pa sem jaz v tem tridimenzionalnem svetu in mi zunanjost redkokdaj omogoči direktno komunikacijo z enim v nebesih, ki me je ustvaril in želi da sem eno v enem, hočem na zunanji način pokazati, da mi je žal in da bi rad, da se to nebi več ponavljalo, ker je disharmonija obupna reč. Zato so včasih Bogu darovali na ognju razne poljske pridelke in živali. Da, včasih so pretiravali in so darovali tudi ljudi. Žgalne in klavne daritve naj bi pomirile odnos z Enim.

    Človek je že od pradavnine imel zdrav občutek, da je Bog osebno bitje in da je lahko tudi žalosten tako kot mi ljudje. Razumeli so, da je treba Boga potolažiti z obdarovanjem, tako kot delajo ljudje med seboj. Ker pa je v človeški zgodovini postajalo zlo vedno močnejše, so postajale klavne in žgalne daritve čedalje bolj samo rutina. Človeku ni bilo več iz srca žal, da je naredil nekaj narobe. Svojo krivdo je začel enačiti z žgalno in klavno žrtvijo. On sam se ni več čutil krivega. Žrtvovanje ni bilo več darilo ali zunanji znak kesanja in obljube poboljšanja, ampak potuha za hudobijo in odklop iz območja vesti. Ker pa Bogu ni bilo vseeno, da človek išče svojo srečo v zlu in da jo neprestano ne najde, je dovolil, da so se v zgodovini dogajale razne naravne nesreče in osebne tragedije. Skoraj vedno se je za tem, dogajalo, da so ljudje spet iskreno darovali žgalne in klavne daritve. In tako so spet bila obdobja sreče in blagostanja.

    Zgodovina se je dalje odvijala. Počasi se je Bog utrudil nad človeško neiskrenostjo. Ljudje so sami čutili v sebi, da kadar naredijo nekaj neharmoničnega in izprijenega, da bi morali prenehati obstajati, da bi morali umreti. Njihova lastna smrt bi bila dovolj, da se potolaži Boga. Vedeli so tudi, da je Eno zelo dobro in prizanesljivo, da jim daje preko žgalnih in klavnih daritev še eno možnost. Še eno možnost, da se vključijo nazaj v lepoto bivanja. Bog je vedel, da je človeka ustvaril zato, da se njegova lepota in ljubezen širita tudi v materijalni svet, ki ga je prav tako ustvaril. Hotel je pestrost svojega obstoja. Hotel je, da se njegova ljubezen in lepota obogatita s človeškimi osebami in značaji in svobodno voljo. Hotel je, da se njegova neznanska svetloba širi skozi vse znane in neznane dimenzije. Hotel je, da harmonija in sreča vladata povsod. Zato ga je vsako neharmonično dejanje človeka onesrečilo in nekako zavrlo. Ker je človek v svoji svobodi vedno huje onesrečil Boga, sta ostali samo dve možnosti. Ali zbrisati človeka z zemlje in začeti vse znova, ali najti rešitev, ne da bi bilo treba kaj uničiti ali zbrisati. Bogu pa po naravi leži bolj ustvarjanje kot uničevanje. Hotel pa je biti v tem skrajno radikalen in najti rešitev enkrat za vselej. Bog je videl, da človek nikakor ne more priti k pameti tudi po tolikih tisočletjih. Ker mu je bila človekova svoboda nekaj najdragocenejšega, je ni hotel odvzeti. Z odvzemom svobode bi bil odvzet čar bogatenja Boga s človeškimi osebami in značaji. Bog ni hotel, da bi tudi človek bil kot zvesta žival. Človek je bilo edino živo bitje, ki je bilo narejeno direktno po božji podobi. Zato bi Bog samega sebe ponižal, če bi človeku odvzel svobodo. Ker je Boga bolelo, da smo v svoji svobodi popačili enost z njim, je naredil nekaj najbolj nemogočega. Odpovedal se bo v eni od oseb svojega obstoja in svoje svobode. Tako bo zadostil svoji onesrečenosti. Raje bo enkrat za vselej udaril samega sebe, kot pa človeka. To je bila edina prava radikalna rešitev. Bog sam v sebi je trojen, ampak tako povezan, da je eno. V tej trojnosti se je druga od oseb, ponudila, da podredi svojo svobodo in svojo voljo prvi od oseb in da se poniža in odide v človekovo dimenzijo in da tam umre kot Bog in človek in da tako iskreno zadosti Bogu za popačenosti in neposlušnost božjemu glasu. Posebnost vsega tega je, da ker je bila ta oseba in pravi Bog in pravi človek in da je zaradi svoje božanske narave z eno samo, neponovljivo smrtjo uspela potolažiti Boga za nazaj in za naprej in za sedanjost in za vsakega človeka, ki je živel, ki živi in ki bo živel.
    Metod Jeromel, svobodni teolog in filozof

    SE NADALJUJE

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Duhovna rast

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Eno 1.del | 11 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Eno (samo klanje in zažiganje)

    Prispeval/a: MC dne sreda, 4. april 2007 @ 16:47 CEST
    Klavne in žgalne daritve. Kolikokrat še?! In ta strašni Bog, ki tako rad inhalira vonj po krvi in zažganem mesu. Nietzsche je imel prav. Krščanstvo je ena sama patologija. (Tudi če je "osvobojeno")


    Bog ni jezen, človek je

    Prispeval/a: luč dne sreda, 4. april 2007 @ 18:11 CEST
    Bog, ki je neskončna ljubezen, neskončna luč najbrž ni tudi neskončno sovraštvo in neskončna jeza, to je človek ustvaril.


    Bog ni jezen, človek je

    Prispeval/a: MC dne četrtek, 5. april 2007 @ 07:45 CEST
    Ali ni Bog ustvaril človeka po svoji podobi?


    Bog ni jezen, človek je

    Prispeval/a: MC dne četrtek, 5. april 2007 @ 13:32 CEST
    1.) Nietzsche je bil v resnici preveč ekstremen. Toda, samo tako je lahko imel prav.

    2.) Krščanstvo je zgrešeno prav v svoji OSNOVI! Mar ni OSNOVANO na Mojzesovi postavi?!

    3.) Večina gledalcev je izbrala listič D – odločila se je za klanje! Tako je tudi s krščanskim in mnogimi drugimi bogovi. Bogovi, ki ljubijo žrtve, klanje in žganje, so stvarjeni po človeški podobi.


    Bog ni jezen, človek je

    Prispeval/a: Miran Zupančič dne četrtek, 5. april 2007 @ 15:13 CEST
    Filozof Solovjov pravi v svojih Treh govorih, posvečenih spominu na Dostojevskega:
    "Pravo krščanstvo ne sme biti le domače, ravno tako ne samo cerkveno, raztezati se mora preko celotnega človeštva in preko vseh človeških zadev. Kristus to utelešenje resnice, ne sme ostati le upodobljena predstavitev v cerkvah ali osebni idel, postati mora svetovno - zgodovinski princip, živa osnova in temeljni kamen univerzalne cerkve...

    Med vsemi religijami postavlja samo krščanstvo popolnega človeka poleg popolnega Boga; v njem je prisotno obilje božanstva v mesu. In če je ta neskončnost v človeški duši dosegla v Kristusu najbolj popolno uresničitev, potem predpostavljamo, da v vsaki človeški duši biva iskra neskončnosti in popolnosti, pa če je pogreznjena še tako globoko. To nam je Dostojevski dokazal s svojimi priljubljenimi tipi...

    Pogoj za vprašanje: "Kaj naj storim? je, da že obstaja nekaj pripravljenega, na kar je treba le položiti roko in to utiša naslednje vprašanje:" So delavci pripravljeni?... Če smo torej videli zlo v človeku, je treba le malo zdrave človeške pameti za to, da sklepamo o dobroti, ki ni odvisna od človeka in potreben je le neznaten napor volje, da bi se obrnili k tej dobroti in ji dali prostor v duši. Kajti božja dobrota nas išče, nas privlači in storiti ne moremo ničesar drugega kot slediti Mu in ne ravnati proti Njemu."

    Nikolaj Berdjajev, rojen 6. 3. 1874 v Kijevu, je bil eden najostrejših ruskih mislecev. Veljal za filozofa svobode. Svoboda je bila izvor njegovega razmišljanja, njegovega nemira in zbeganosti. Z njegovo brezkompromisno ljubeznijo do svobode je postal zelo samsvoj mislec. Carska Rusija ga je preganjala in komunistična ga je odklanjala. O krščanstvu pravi:
    " Krščanstvo je religija ljubezni, ne religija pravičnosti. V krščanstvu je zakon premagan, tako naravni zakon, kakor tudi zakon pravičnosti. Človek, ki je postal deležen misterija odrešitve, človek, ki je Kristusa sprejel vase in je deležen rodu Jezusa Kristusa, ni več podvržen karmičnemu zakonu, v prihodnosti mu ni več treba preživljati, v neskončnih evolucijah vsega preteklega, in po zakonitem, pravičnem in nenehnem procesu vse to premagovati." (Iz: Svoboda in duh, str.313)

    "Pojav Kristusa, Boga v človeku je ravno združitev dveh gibanj; od Boga do človeka in od človeka do Boga; dokončno rojstvo Boga v človeku in človeka v Bogu, uresničitev misterija dvo - edinosti, misterija božjega človeštva." (Iz: Svoboda in duh, str.214)

    Friedrich Nietzsche (1844-1900) je hotel človeka spraviti z njegovo usodo. V zahodno mišljenje je uvedel pojem "amor fati":"ljubi svojo usodo" Sprejmi svojo usodo kot najboljše, kar je; kot najboljšo možnost, ki jo prejmeš. Hkrati je kot rezultat svojega notranjega iskanja spoznal, da je krščanski bog"mrtvi bog"; bog, ki je omejil človekove odločitve in njegovo osebnost na poslušno čredno žival.

    Ko je bil Nietsche star dvajset let in je stopil na pot notranjega iskanja, je napisal: "Hočem te spoznati, nepoznano, ki si seglo globoko v mojo dušo, zabučalo kot vihar v mojem življenju, ti nedomljivo, meni sorodno. Hočem te spoznati, hočem ti služiti."
    Njegovo življenje je bilo najprej težnja po spoznanju Boga, ki pa jo je opustil leta 1872 z ugotovitvijo, da se mu je nepoznani notranji Bog izmuznil...Ta pogled je prevladal v njegovih poznejših delih.

    lep pozdrav vsem in vse dobro,
    Miran.


    Eno 1.del

    Prispeval/a: hierhod dne petek, 6. april 2007 @ 20:28 CEST
    Bog ni jezen, človek je

    Ko je prišel v Slovenijo film Kristusov pasijon, sem iskal na internetu, kdaj si ga je mogoče ogledati. Našel sem kratek opis tega filma. Pod opisom so bili komentarji. Moram reči, da sem se zgrozil. Od dvajsetih komentarjev ni bilo niti enega, ki bi kaj pozitivno pisal o tem filmu. Samo za primer: js bi tega tipa še bolj zgarbu! ...prou mu je.....,js bi ga tut...! Bilo je veliko podobnih komentarjev, z dodanimi sočnimi izrazi iz Slovenije, Balkana in ZDA. Ko sem se nehal zgražati, sem doumel, zakaj so Jezusa križali. Samo zato, ker je rekel:Bog je ljubezen!


    Eno 1.del

    Prispeval/a: MC dne sobota, 7. april 2007 @ 12:08 CEST
    Zadnji kristjan je umrl na križu.


    Eno 1.del

    Prispeval/a: hierhod dne sobota, 7. april 2007 @ 19:06 CEST
    Moram reči, da se v osnovi strinjam s teboj. Si radikalen mislec in to mi je zelo všeč. Čas, v katerem se sedaj nahajamo, nam da misliti, da je res, da je zadnji kristijan umrl na križu. Če se malo ozrem v zgodovino, lahko rečem, da je krščanstvo imelo svojo največjo karizmo prvih tristo let. Največjo medvedjo uslugo je krščanstvu naredil rimski cesar Teodozij, ko je ukazal, da naj bo krščanstvo edina dovoljena religija v cesarstvu. Tako je na široko odprl vrata ljudem z nečistimi nameni. Krščanstvo je počasi postalo navajeno, da je treba oblastnike spoštovati in ubogati in da se le-ti smejo umešavati v življenje cerkve. Tudi Petrov naslednik, papež, je počasi uvidel, da se lahko preizkusi tudi kot politik. Toda to je pomenilo začetek nesreče za krščanstvo. Če pogledamo spisek papežev, vidimo, da so bili papeži nepretrgoma svetniki samo do okoli leta 400. Potem so se pa začela nihanja. Eden je bil svetnik, dva ne, itd...Podobne posledice je imelo pokristjanjevanje, ki je bilo posledica Teodozijevega odloka. Ogromno evropskih narodov je bilo krščenih zato, ker je pač njihov vladar sprejel krščanstvo. Ljudje so se dali krščevati, ne da bi vedeli, kaj počnejo. Večkrat je bila dovolj skupinska veroizpoved. Ni bilo nobene prave kateheze ali katehumenata. Zato se je začelo iz roda v rod prenašati nekakšno hibridno krščanstvo. Posledice lahko čutimo še danes. To imamo, ali imajo, narodi v genih. Posebej je škodilo, po mojem mnenju tudi krščevanje dojenčkov. V prvih tristo letih krščanstva si moral imeti najmanj 18 let, da so te vzeli kot pripravnika za krst, kot katehumena. Uvajanje je trajalo 3 leta in moral si se v praksi pokazati, da si zares Jezusov učenec. Krščevanje dojenčkov je posledica zgrešene teologije, da vse, kar ni krščeno, pride v vice ali limb. Ta zgrešena teologija ima svoje osnove v času po Teodozijevem odloku. Krščanstvo je po njem začelo postajati ideologija in ne več religija.
    Mislim, da je v krščanstvu, še posebej v katolištvu prisoten boj med dobrimi in hudobnimi. Notri so ljudje, ki jih zanima samo moč Cerkve in so ljudje, ki jih zanima samo karizma Cerkve. Ti slednji zelo trpijo. V svojem idealizmu hočejo uresničiti duhovne projekte, ki naj bi pomagali ubogim vernikom. Tudi konkretno materijalno pomoč bi radi ponudili ljudem. Toda večkrat se znajdejo na križu kot Jezus, ker jih ljudje znotraj Cerkve, ki hočejo moč, zatirajo.
    Človek se vpraša, kakšen je to Bog, ki dopušča večkrat tako klavrno zgodovino božjega ljudstva. Jezus je sam rekel, kako bodo njegovi pravi učenci preganjani. Toda znotraj Cerkve?
    Podoba Cerkve je danes na moč podobna stanju judovstva v Jezusovem času. Vse je uradniško, zbirokratizirano. Vse je zvedeno na zločin in kazen. Ni prostora za usmiljenje in odpuščanje. Boga je treba na zunaj zadovoljiti. Ni važno, kaj je v srcu. Če rečeš, da je Bog ljubezen, te bodo imeli za neuravnovešenega idealista. Denar rešuje vse probleme in je vir sreče. Imamo neke liturgične obrede in to je dovolj. Glavno da se razumemo med seboj in da ni škandalov in ekscesov. Kdor ne razmišlja kot mi, je proti nem. Prisiljen si se vključiti v nek lobi. Če bi Jezus sedaj prišel v katoliško Cerkev, se bojim, da bi z njim ravnali kot so judovski veliki duhovniki pred 2000 leti.
    Toda tolažijo me Jezusove besede, da božje kraljestvo trpi silo. Tolaži me tudi dejstvo o obljubljenem mileniju ali tisočletnem kraljestvu. Mislim, da bo šele takrat Cerkev takšna, kot si jo je želel Jezus. Takrat bo On neposredni vladar. Teh 2000 let krščanstva, ki so do sedaj minila, razumem samo kot porodne bolečine.
    Upam, da bom to dočakal in doživel. Upam, da je prerok Izaija imel prav in še mnogo drugih.
    Do takrat pa si želim, da bi uspešno premagoval sivino današnjega življenje, za katerega se sprašujem, ali obstaja življenje pred smrtjo. Želim si tudi, da bi se v svoji ogorčenosti in rezignaciji ne pomehkužil. Včasih si tako želim očitnega božjega prsta ali čudežne božje pomoči (o kateri je toliko govora in pričevanj v Bibliji), da upam, da ne bom kdaj šel za lažnimi preroki in čudodelniki, o katerih govori Apokalipsa.


    Eno 1.del

    Prispeval/a: titanic dne sobota, 7. april 2007 @ 21:00 CEST
    Dragi Hierhod,
    nihče, tako kot tudi ne ti, ne moreš iti za lažnimi preroki, če slediš ljubezni Boga, ki biva v tvojem srcu. Zvestoba sebi, popolno zaupanje v Njegovo voljo in črpanje moči, ki je nosi vsak človek v sebi, tiste moči, ki je vera v Boga, nas popelje v življenje pred smrtjo. Polno življenje, ki ni životarjenje, tako, ko se zavedaš trenutka minljivosti, narave in njenega stvarnika ter sebe, kateri del si vsega tega čudovitega stvarstva.

    Le tako začutimo ljubezen v sebi, tisto nesebično ljubezen, ki izvira iz Boga in ne iz žrtvovanja ali preračunljivosti. Ko čutimo ljubezen, ki jo je toliko, da jo je treba razdajati, govoriti, širiti med ljudi in biti hvaležni za vsak trenutek zavedanja v življenju.

    Ne sme biti najmanjšega dvoma. Popolno zaupanje v dobro, v ljubezen, v Njega, da dela najboljše za nas tudi takrat, ko ni po naši volji.

    Lepo te pozdravlja, Titanic


    Eno 1.del

    Prispeval/a: hierhod dne sobota, 7. april 2007 @ 22:58 CEST
    Dragi Titanic!

    Razdajam se že vse življenje. Lahko rečem, da je pač taka moja usoda. Mislim, da so bila obdobja, ko sem čutil, da sem poln Boga. Na žalost se je svet, in jaz sam, zelo spremenil in še se spreminja. Moram reči, da se večkrat počutim kot veliki naivnež. Morda sem preveč čustven za ta svet. Morda sem preveč dovzeten za negativne vibracije iz okolja. Trudim se, da bi kaj spremenil na bolje, a večino mojega truda je jalovega. Kot da sem zaklet. Zato imam večkrat temačne in apokaliptične misli. Rad bi se razdajal in tudi prejemal. Morda še kaj pričakujem od tega življenja. Morda bo še kaj pred novim nebesom in novo zemljo.

    Lep pozdrav!

    Hierhod


    Eno 1.del

    Prispeval/a: ljudmil dne ponedeljek, 9. april 2007 @ 21:00 CEST
    Kavi smo, takav je naš Bog.
    Lepa indijska izreka, i aktuelna.
    Srečno.
    Ljudmil


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,50 seconds