NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • sobota 11-maj
  • Vegan Hangouts: Veganski piknik v Tivoliju

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Pod povečevalnim steklom   
    sobota, 26. avgust 2006 @ 05:03 CEST
    Uporabnik: Tatjana Malec

    DOSTOJANSTVO
    Zunaj se obrzdaš, znotraj ne. Poglej vso to afektirano ljubkost lepotic in mojstrov kako so naštudirali svoje vloge od hotenih vzgibov besed, obrazne in telesne mimike ter igre svoje duše. Svojo smešno veličino iščejo v podjarmljenju in skrivanju svoje narave.

    Graviteta dostojanstva je misteriozna komedija, ki pazi na igralčeve besede in drži na povodcih svojo ponarejenost. Ker svoje narave ne more obvladati, jo skriva, obrzda svoje nasilje navzven, ki gospoduje navznoter.

    IDEOLOGIJA

    Vračam ti ideologijo na posodo nazaj v tvojo duhovno kuhinjo. Pohlep po moči ti je zmedel jasnost in ti si vzgojil črke, ki ne cvetijo in vrt je poln plevela. Zaokrožil si vrt z ograjo, da te kdo ne odrine s kontaminirane zemlje s tvojo organizirano vladavino drhali, ki si predstavlja, da ustvarja nekaj novega pa utira le pot gospodarjem.

    KRITIKASTRI

    Takoj, ko napišeš besedilo, se najdejo psi, ki ga trgajo z zobmi. Zberejo se še opice in ga trejo s kamni kot razsute orehe. Trkajo ti na čelo in otipavajo kožo telesa, vanjo se naselijo kot zajedalci, ki te pikajo, grizejo in ti pijejo kri. Kritikastri ti mečejo pesek v oči in rezgetajo kot konji, ki jih srbijo kopita, ko bi radi v galopu teptali travnik.

    Hvala Bogu, da je poezija tako odporna, bolj kot pesnik, ki jo je napisal.

    Stvor »glumi« stvarnika tvojega besedila in moli svojo mogočnost, da vse se sveti naokrog. Kaj hočeš, kipeča čustva kritikastra pač in ko se razelektri in očisti dogajanja, ni ostal brez tolažila, da je bil on boljši od tebe.

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Tatjana Malec
  • Več s področja * Osebna rast in odnosi

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20060818063300763

    Here's what others have to say about 'Pod povečevalnim steklom':

    mature brunette
    brunette galleries brunette *censored* hot brunette in a thong [read more]
    Tracked on torek, 5. september 2006 @ 03:37 CEST

    Pod povečevalnim steklom | 7 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Pod povečevalnim steklom

    Prispeval/a: Aimee dne sobota, 26. avgust 2006 @ 10:23 CEST

    Kaj pa žveplov dioksid, ki ga obilno proizvajajo požeruhi oz. debeluhi kot posledico pretiranega hranjenja z junk foodom?
    Ali ti nič ne prispevajo k segrevanju ozračja oziroma k širjenju ozonskih lukenj?
    Sicer pa se "Manj žri" imenuje tudi nadvse uspešna shujševalna kura!
    Pri tej se zagotovo ne proizvaja tolikšnih količin škodljivih plinov, pa najsi bo to ogljikov ali pa žveplov dioksid!

    Skratka - če želimo dobro sebi in vsemu svetu, podprimo akcijo "Manj žri" s svojim vzgledom!





    Pod povečevalnim steklom

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne sobota, 26. avgust 2006 @ 10:27 CEST
    Boleča pesniška duša spominja na spolno razpoko, ki čaka na blaženost naslade.


    Pod povečevalnim steklom

    Prispeval/a: Aimee dne sobota, 26. avgust 2006 @ 10:31 CEST

    Tatjana, oprosti, zmotila sem se in komentar, ki sem ga namenila članku "Manj žri" napisala pod tvoj članek!
    Sem bila pač nepazljiva, se zgodi!

    Aimee



    Pod povečevalnim steklom

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne sobota, 26. avgust 2006 @ 10:32 CEST
    Aimee, očitno si s svojim komentarjem zgrešila nadstropje, ker se vklaplja v drugo objavljeno temo.

    LP Tatjana


    Pod povečevalnim steklom

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne sobota, 26. avgust 2006 @ 10:38 CEST
    Aimee, ni nobenega problema, če je bil tvoj komentar zibajoča se kadilnica misli, ki se je podimil tudi pod moj prispevek. Pomeni, da me misliš.

    LP Tatjana


    Pod povečevalnim steklom

    Prispeval/a: Aimee dne sobota, 26. avgust 2006 @ 10:40 CEST

    Ja, Tatjana, ne vem, kaj bi k temu rekel Freud, ki ga ravno zdaj berem. Namreč, po njegovem nam taki nehoteni "spodrsljaji" vedno nekaj sporočajo.
    Mogoče pa mi je "spodrsnilo" čisto podzavestno zato, ker mi je s tem podzavest hotela povedati, naj bi se tudi mi med sabo manj "žrli", o čemer pravzaprav ti pišeš v svojem članku.
    Čudna so res pota naše podzavesti!

    Aimee



    Pozitivke v vlogi psihoanalitika

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne sobota, 26. avgust 2006 @ 14:43 CEST
    Aimee, ko je Freud začel svoje zdravstveno delo, je imel opravka z bolniki, ki so bili "bolni" v običajnem pomenu te besede; Bolehali so za težkimi znaki fobij, stisk in histerije, čeprav niso bili duševno bolni. Počasi pa je analiza razširila svojo medodo na ljudi, ki jih po starem ne bi bili imenovali "bolni". Niso bili sposobni uživati življenja, ker so imeli nesrečen zakon, ker so čutili splošen strah, boleče občutje osamljenosti, ker so imeli težave z delovno sposobnostjo. Težave so imenovali "bolezen", ki potrebuje strokovno pomoč. V Ameriki, deželi subkulture je moderno, če ima človek svojega psihoanalitika. Veliko časa preživi na kavču, medtem ko drugi ljudje hodijo v cerkev ali v sinagogo. Razloge za ta "boom" psihoanalize je prineslo soletje strahu, ki je ustvarilo naraščajočo osamljenost in izoliranost. Zlom religije, dozdevna nesmiselnost politike in pojav popolnega odtujenega človeka organizacije, so oropali mestni srednji sloj orientacijskega okvira in občutja varnosti v tem nesmiselnem svetu. Nekateri so iskali smisel življenja in odrešitev v zenbudizmu. Skoraj vsak razočaran liberalec se je oziral po kaki filozofiji, ki bi se ji lahko zapisal, ne da bi v bistvu spremenil nazore, se pravi, da bi postal drugačen od svojih prijateljev in kolegov. To se je dogajalo in se še dogaja tudi na Pozitivkah, ko se mnogi zatekajo k raznim filozofijam in tehnikam spoznanja, ki se množijo kot gobe po dežju.

    Psihoanaliza je te potrebe lahko zadovoljevala. Simptoma sicer ni pozdravila, vendar človeku je bilo v veliko olajšanje, da se je z nekom pogovarjal, ga potrpežljivo in sočutno posluša.

    Na naek način so tudi Pozitivke v vlogi psihoanalitika, le s to razliko, da je psihoanalitik za svoje delo plačan, na Pozitivkah pa se to opravlja zastonj. Terapija psihoanalitika in Pozitivk pa je enako resna, s to razliko, da ti Pozitivke nudijo še nekaj več za tvoj duhovni razvoj in osveščanje, saj niso samo medij, v katerem se izkašljaš, temveč ti s svojo uredniško politiko in izborovm dobrih prispevkov, nudijo nekaj več. S človeškega vidika Pozitivke pomenijo pravo razkošje. Tako kot psihoanalitik so Pozitivke nadomestilo za religijo, politiko in filozofijo, čaprav vse to združujejo in se med seboj prepleta.

    Freud, ki ga sedaj preučuješ je zagotovo zanimivo branje, vednar za današnji čas, zastarelo. Ali bereš Ericha Fromma: "Kriza psihoanalize"? Freud je razkril vse skrivnosti življenja: nezavedanje, Ojdipov komplesk, ponovitev otroških doživetij v sedanjosti. Vsa človekove agresivnost naj bi po Freudi izhajala iz nezadoščenih seksualnih govor, kar pa več ne drži. Če enkrat te pojme dojameš, ni več ničesar skrivnostnega ali dvomljivega. Danes ti daje znanost veliko širše in kompleksnejše odgovore na vsa ta vprašanja.

    Pri vsem tem je zanimivo, da vlada med psihoanalitikom in pacientom genetelmesnki sporazum, ne eden in ne drugi, ne želita, da bi ju pretreslo popolnoma novo doživetje; zadovoljna sta z majhnimi izboljšavami in sta nezavedno hvaležna drug drugemu, da ta nezavedna goljufija ne pride na dan. Dokler pacient prihaja, govori in plačuje psihoanalitik pa ga posluša in interpretira, so pravila igre ohranjena in igra je za oba prijetna.

    Večkrat pa lahko pride do situacije, ko se je treba odločati in tvegati. Če se človek vdan psihoanalizi, odločitvi ni mogel ogniti, je treba spremeniti dejanski konflikt v nevrotičnega in je treba analizirati tako dolgo, da situacije mine in je odločitev minila. Najpomembnejše pri vsem tem je, da psihoanalitik in pacient ostaneta v čolnu njunega mirnega bivanja. Psihoanalitiki zaradi velikega števila pacientov se tudi polenijo in začnejo po trgovsko verjeti, da je "uporabna vrednost" njihovega psihoanalitičnega dela velika in ga začnejo tržno vrednotiti ter ga tudi tržno prevrednotijo. Psihoanalitiki imajo resnico v zakupu.

    Analogno temu lahko spoznamo, da šok terapija na Pozitivkah z raznimi psihoanalitičnimi prijemi psihoanalitikov in pacientov, ki so enkrat v eni vlogi, drugič v drugi, je bila sama sebi namen, za krepitev lastnega ega in ni bila sredstvo za doseganje nobenega duhovnega cilja. To so bile terapije med pacienti in praktiki, ne pa nobeno resno delo, ker vse napisano v komentarjih ni vredno niti za "piškav oreh", razen redkih izjem, ki se potrudijo, da napišejo kakšen pameten tekst. Seveda Pozitivke imajo smisel za razumevanje ljudskih težav take ali drugačne sorte in kar uspešno opravljajo vlogo psihoanalitskega medija. Kritika ljudi z malo izkušnjami pove, da Pozitivke bi lahko bile tudi brez njih, saj nimajo preveč spoštovanja do razdoživosti in vitalnosti psihoanalitikov in pacientov. in ne znajo spoznati naraščajoče potrebe po "zdravljenju" ljudi, čeprav so tega zdravljenja sami še najbolj potrebni. Da bi krizo premagali vsaj na tej ravni, bi bi zadoščala skrbnejša izbira psihoanalitikov in bolnikov. Ker pa spihoanalitiki in bolniki izbirajo sami medij in medij ima "dober nos" kaj oni rabijo, to funkcionira.

    Največji, najustvarjalnejši in najradikalnejši dosežek Freudove teorije je bila ustanovitev "znanosti iracionalnega".
    Predstavljalo je nadaljevanje Kopernikovega in Darwinovega dela, Fromm dodaja, da tudi Marxovega dela; ti so omajali človekove iluzije o mestu našega planeta v vesolju in o mestu človeka v naravi in družbi. Freud pa je napadel zadnjo trdnjavo, ki je bila še nedotaknjena - človekovo zavest kot temeljno danost duševnih doživetij. Pokazal je, da večina tega, česar se zavedamo, ni realno, in da se večine tistega, kar je realno, ne zavedamo. S tem pa sta bila izzvana filozofski idealizem in tradicionalna psihologija in storjen je bil nov korak s spoznavanjem tistega, kar je "res realno". Sedaj se vprašamo: "Kaj tiči zadaj?" ali "Kdo si za samim seboj?" Dejansko se danes v duhu novega realizma vprašamo: "Kdo si ti in kdo sem jaz". Freud ni bil samo zdravnik in znanstvenik, temveč tudi reformator, ki je verjel v racionalno in etično reformo človeka. Tudi Pozitivke verjamejo v to svoje poslanstvo, zato uspevajo.

    Lep pozdrav
    Tatjana



    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,50 seconds