NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Izprošena želja po ljubezni   
    torek, 18. oktober 2005 @ 06:20 CEST
    Uporabnik: Tatjana Malec

    Bila je zaljubljena v moškega njenih sanj in še devica z zadrego in zmedo njenih prebujajočih se pojavov mladega telesa. Prečkala je mestni trg in na vratih cerkve je srečala mladeniča, ki se ji je od nekdaj zdel čudovita enota moškega v mnoštvu sladkosti premikajočih teles v območju njenih zgostitvenih strasti, ki so pokale po šivih od erotičnega pričakovanja, zaznamovanega z notranjim nemirom naslade.

    Prav pregrešno se ji je zdelo, da vstopa v cerkev v takšnem erotično čustvenem stanju, ko si je zaželela kraljevskega spanja z njenim moškim, ki bi ji denil dobro. Njena duša ni imela nobenih ostrih robov, nobene trdote, ki bi lahko ranilo ozračje cerkvene tišine in njeno sveto območje. Bila je kot bel nepopisan list papirja, ki se ga še ni dotaknila nobena moška roka. Opazovala se je le v ogledalu s sledmi tihega poljubovanja in subtilne radosti ob misli, da se jo bo njen mladenič dotaknil in našel pot skozi različne vhode njenega telesa in ona ga bo sprejela v toplo zibel svoje duše.


    Šla je v cerkev sanjat svečo in mladenič je šel za njo. Med tem ko se je polnila z nektarjem slasti, je položila svojo dušo v nedrje oltarja in prosila Svetega Antona Padovanskega, ki je sameval s svojo belo lilijo tik za cerkvenimi vrati, da ji usliši želje iz sanj o visokih trenutkih, ki jo nosijo skoz rožnato svileno obleko ter razžarevajo statiko njene hrbtenice in živčnih koničkov na podplatih. Norela je od žeje in prek iluzij se je spopadala z utrujenostjo vdanosti prejšnjim dnem v brezciljnemu tavanju, ki se ni hotelo izraziti kot srečen trenutek njene spolnitve. In ta zgodba se prevesi v popolnost dopolnitve neizbežne usode in se kakor sledljiva vez vije v labirint alkimije in magičnih obredov podaritve njene duše njemu.

    Cerkev ji je s svojim notranjim obličjem prisluhnila. Svetniki so postali topli in na otip prosojni, kakor bi se jo hoteli dotakniti z ustnicami in ji povedati kaj čutijo. Ona je pred njimi klečala skoraj golega telesa, ki je bil oblečen le v en sam poletni iris skrivnostnega cvetenja, z dušo hrepenečo po ljubezni.

    S polzastrtimi očmi ji je krožil pogled po cerkveni ladji in v zraku je bilo čutiti vonj po stoletnih skrivnostih, ki so lesketala od neizrekljive hvaležnosti in zaupanja, da bo njeno srce izpolnjeno v njeni nepotešeni želji, da Stvarnik izkaže in razdeli ljubezen vsem tistim, ki so na skrivajo hrepeneli po njej. Ljubke slabosti ji je Stvarnik odpustil in ji z iztegnjeno roko pokazal mladeniča, ki ga je on ustvaril zanjo. Ona se je ozrla in zagledala krasnega mladeniča svojih sanj, ki je nepremično stal in jo gledal. Sive stene so se ji približale in jo iztisnile iz božjega razročja v naročje moškega, ki ga je sanjala in vse ozračje je bilo prežarjeno kakor, da je v cerkvi zasijalo sonce. Srce se ji je potopilo v toplo zibel njegove duše, ki ga je sprejela vase.

    Ob sebi je čutila mladeniča in slišala njegovo komaj slišno hojo razdišane strasti cvetočega vrta in razpihanega peloda, z napeto ploditvenim pecljem brstiča, ki je bil kot nabit rilček mladega slončka. Prav nič nespodobno se ji ni zdelo, da se je vse to njeno občutenje poželenja skladalo s predajanjem svetemu oltarju s prošnjo Svetemu Antonu Padovanskemu. Tiha sta bila in sama, nikogar ni bilo, ki bi spregovoril eno samo besedo, nobenih radovednih pogledov ni bilo v bližini. Nikogar ni bilo, da bi videl njena rožnata lica in uhlje ter hrepeneče ustnice, razen njega in svetnikov. Njegove misli so bile globoko v cvetličnem šopku njenega oblačila. Zagugala je boke in se sončno zasmejala.

    Čutila se je prečiščena in izčiščena kot bistra vode ob izviru življenja. Dišala je po vrtu iz otroštva, ko še ni bila vešča iger o osvajanju moškega. Zeleni listi njene duše so vdihovali in ona je podarjala vrtu lepoto, odeta s cvetličnim ogrinjalom.

    Le zakaj bi v življenju prosili svetnike samo za zdravje in izhode iz kritičnih gmotnih situacij. Svetniki so tudi za to, da nam uslišijo ljubezenske želje. Razmišljala je, da stvarjenja ljubezenskih čustev ni nihče osamil in jih predal čudežu, ki pride sam po sebi. Zakaj zanje ne bi človek prosil, ko jih potrebuje. Če gledamo z vidika sreče je bolj pravilen tak način življenja in takšna vzgoja, ki vsestransko razvija čustva, ne pa toliko razum kaj se spodobi in kaj se ne spodobi v svetih prostorih. Najpomembnejša je moč čustvenega doživljanja ljubezni. In ko se čustva človeku izpolnijo, lahko postane genij in ustvarja novo, če mu je nadarjenost prirojena in delavnost privzgojena.

    Sanjska dimenzija njenega čustvenega doživljanja je bila v tistem trenutku bolj vezana na njeno naravo, kot pa na njeno vero. Vendar je dobila je občutek, da so njene pozornosti bogato vpete tudi v versko čustvo in zaupanje je naraščalo. Tiho se je spraševala kakšna razlika je, če v cerkvi v določenem trenutku bolj občuti ljubezen do moškega bolj intenzivno kot pa ljubezen do Boga. Spraševala se je če, je ljubezen do moškega iz istega izvora, kot ljubezen do vzvišenega stvaritelja stvarstva. Zdelo se ji je, da gre v tistem trenutku za udejanjeno erotizacijo krščanske motivike Device Marije in Svetega Jožefa, iz velike želje po ljubezni, ki jo spremlja tudi hrepenenje po nasladi, ki ji usmerja pot v srečo povzdigujoče čudežnosti. Samo ob božji ljubezni, brez bivanjske situacije živega človeka, ki z rojstvom pride v posledici ljubezni na svet, ne bi imel kdo častiti kar je božjega v človeku. Ljubezen dveh bitij je porazdeljena ljubezen božje popolnosti na dve duši in na dve telesi. Torej dvoje teles z eno dušo. Svojih strasti ni znala upesniti, svojih želja ni znala izraziti in izkazati, ker jo je navdajala skrajno ranljiva lapidarna razpršenost medle svetlobe v notranjosti cerkve, ki je od nje zahtevala vzdržnost in potrpežljivost dekleta, zakoličenega samo v vero. Sveti Anton Padovanski dopušča vstop v cerkev, ki ni le samozadostni verski prostor, namenjen teološkim pridigam, temveč tudi prošnjam vernikov, zato se je s to mislijo potolažila.

    Njeno srce, s filigranskimi nitkami prepredeno odznotraj in odzunaj je hotela prijeti in ga kot žogo zalučati njemu v naročje, vendar svetloba, ki je prihajala od ognja, ki je gorel v njenih prsih z večjo močjo kot sonce, ji tega ni dovoljevala, kajti srce mora samo slediti bistvu lepega in plemenitega in se brez zavor in pospeškov spustiti skozi vrata odrešitve.

    Ker je Stvarnik oblikoval ljudi enkrat in za vselej takšne, kakršni morajo biti s popolnostjo oblike in notranje lepote s slo po ljubezni, je samo vprašanje, če se ljudje iste popolne oblike in notranje lepote, za katere ve samo Stvarnik, srečajo. Tu ni nobenih pisanih pravil kdaj, kje in kako se takšni ljudje, ki so rojeni drug za drugega, srečajo in zaljubijo.

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Tatjana Malec
  • Več s področja * Ljubezen in spolnost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20051012060808181

    No trackback comments for this entry.
    Izprošena želja po ljubezni | 6 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Izprošena želja po ljubezni

    Prispeval/a: Miran Zupančič dne torek, 18. oktober 2005 @ 10:58 CEST
    Tatjana, to delo je pa prava mojstrovina.
    Miran.


    Izprošena želja po ljubezni

    Prispeval/a: eckhart dne sreda, 19. oktober 2005 @ 16:44 CEST

    Ga.Tatjana Malec, oprostite mi na močnih besedah, toda vaš tekst spada po mojem prepričanju v zadnje čase vedno daljšo vrsto
    neverjetno morbidnih in duhovno iztirjenih tekstov - tudi na Pozitivkah. Vsebina je tipična za današnji čas, obseden s spolnostjo. Da je duhovna
    zavest človeštva in iz nje izhajajoča praksa v povprečju na tako nizki ravni, vidim predvsem 3 KRIVCE:
    1.) Najmanj tisočletna tradicija kulta romantične ljubezni, začenši s trubadursko liriko v srednjem veku, Goethejevimi Wertherji v razsvetljenstvu,
    pa do hollywoodskih romantičnih melodram in mehiških telenovel v 20. stoletju.
    2.) Vedno znova duhovniška kasta - na čelu s katoliško - ki ljudem ni znala - ne v teoriji, ne v praksi, z zgledom - prikazati, da je edini vir življenske
    moči v Bogu Očetu-Materi in njegovem sinu, našem odrešitelju Kristusu. Bog je tudi naša edina zaščita, vodstvo in opora. Vse ostalo je iluzija,
    ki nas vse zelo drago stane, predvsem pa živali in ostalo naravo. To, kar ljudje v kultu romantične ljubezni pričakujejo od drugih ustvarjenih bitij,
    to je ljudi, lahko izpolni samo Bog. Drugače ne bi bilo toliko ločitev, saj smo ljudje vedno znova razočarani drug nad drugim, predvsem ko popusti
    začetna erotična "začaranost". Duhovniška kasta, na čelu s katoliško, pa je ljudi namesto na Kristusa in Očeta usmerjala in usmerja na množico
    polbogov, to je svetnikov in na boginjo Devico Marijo - in seveda nase ter živečega "boga" - "svetega očeta" v Vatikanu. Posledice so vidne vsakič,
    ko gledamo TV dnevnik.
    3.) Samo človeštvo, ki se je dalo s tako lahkoto zapeljati in pleše okoli zlatih telet, namesto da bi uresničevalo Jezusov Govor na Gori.

    Ja, Ja - namesto hrepenenja po ustvarjenem dualu je edini izhod iz osamljenosti in obupa v vsakdanjem življenju uresničeno hrepenenje po Kristusu,
    seveda brez posredništva duhovniške kaste, vzhodne ali zahodne. Edina zakonita pot do te uresničitve je prakticiranje Govora na Gori in 10 zapovedi.

    P.S: Zanimivo v prispevku ga. Malec je med drugim tudi to, da se erotično hrepenenje in fantaziranje odvija v katoliški cerkvi, katere duhovniška
    kasta je spolnost in golo telo proglasila za nekaj grešnega, satanskega. Pa čeprav pripadniki te kaste na veliko spolno nadlegujejo otroke,
    ki so jim zaupani v "duhovno" oskrbo, pa tudi njihove nune niso na varnem v samostanih. Zanimivo je tudi to, da so podobno posiljevalsko
    razpoloženi pripadniki luteransko - protestantske duhovniške kaste, pa čeprav ne poznajo celibata. Le kaj je narobe s temi duhovniki, farji
    in pastorji? Pa ne, da se imajo za nekaj "več" od ostalih ljudi in da za njih ne veljajo ne Božji, ne človeški zakoni. Ste že slišali za kak primer
    izven amerike, da je bil posiljevalski duhovnik pravnomočno obsojen in zaprt? Da ne omenjam katoliškega, tisočletnega, hudega prezira in
    zavračanja žensk ter posledične homoseksualnosti - pomešane s pedofilijo.



    Izprošena želja po ljubezni

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne sreda, 19. oktober 2005 @ 19:26 CEST
    Gospod Erhart,

    naprej sem mislila, da ste s svojim komentarjem zgrešili prispevek, saj sem pričakovala vaš argumentiran komentar na moj zadnji komentar k prispevku o duhovniški pedofeliji, kjer ste vi osebno v komentarjih objavili sporni in za vernike in laike prav nanavaden članek Društva za zaščito ustave in krivic Cerkve, članek z elementi kršitev človekovih verskih svoboščin in udarne politične propagande. No pa pustimo, to! Boste že nanj odgovorili, če boste hoteli.

    Kar hudo mi je, da se tako neudobno počutite v vašem materialističnem svetu, da vam tako lepa zgodba mladega dekleta, polnega idealov in sanj, željne ljubezni, ni dotaknila vašega srca. Vi imenujete tako zgodbo za morbidno in duhovno iztirjen tekst. Kaj pa je narobe, če človek izraža svoje čustvene in spolne potrebe ter prosi kakšnega svetnika ali Boga, da se mu izpolnijo? Zakaj bi bila zato zgodba iztirjena?. Le zakaj iščete gospod Erhat raven zavesti ljudi v ljubezenskih zgodbah mladih, saj to res ni mesto, ki bi vam dalo odgovor na sociološko in psihološko vprašanje zavesti. Če sem iskrena, mi je tradicija romantične ljubezni in trubadurska lirika v srednjem veku prirasla k srcu in me vedno spravi v dobro razpoloženje. Kaj hočete lepšega kot je mlada romantična ljubezen, zaljubljenost in drhtenje srca. Romantična pripoved ustvari občutje, nato napetost lagodno stopnjuje in se nazadnje presenetljivo konča z veselim koncem. Omenjate trubadurje, kaj hočete lepšega kot so provensalski trubadurji, severnofrancoski truverji, ki pripovedujejo o pustolovskih dogodkih, njihovih bojih in ljubezenskih zgodbah. Tudi viteški cikli so lepi, npr. Karolinški cikel, ki govori o frankovskem kralju Karlu Velikem in predvsem o njegovem pohodu na Špansko, da bi plokristjanil Mavre; tudi Bretonski ali keltski cikel, ki opeva kralja Arturja z dvanajstimi častno izbranimi vitezi za okroglo mizo je tako vznemirljiv. Polna roamantike je tudi zgodba o Tristanu in Izoldi, ki je z njo pil čarobno pijačo, da sta se morala kljub grehu ljubiti. To so čudovite romantične zgodbe in epi, vendar duševnega razvoja svojih junakov ep trubadurja ne kaže, vsi imajo že dograjen značaj. Ta moja zgodba je invokacja, klicanje, prošnja, ko je deklica iz moje zgodbe prosila Svetega Antona Padovanskega, da ji usliši ljubezenske želje. Zanimivi so tudi grški epi, kot tale:

    Pesem, boginja, zapoj, o jezi Peliada Ahila,
    srdu pogubnem, ki silo gorja prizadel je Ahajcem
    (Homer, Iliada)

    Glede Goethejevega Trpljenja mladega Wertherja pa bi rekla, da zgodba ni romantična, ker je z črnogledimi mislimi in pesimističnimi nazori vplival pesnik Geothe na mladino negativno in se ne more primerjati vsebina z mojo optimistično romantično zgodbo. Tiste hollywoodske in mehiške telenovele pa nimajo ničesar skupnega z ljubeznijo, ki sem jo jaz opisala, ker so polne sovraštva in strasti ter neumnih preobratov pri razpletanju fabule. Moja zgodba niti nima fabule, ima samo občutja.

    Pišete, da to kar ljudje pričakujejo od drugih ustvarjenih bitij, to je ljudi, lahko izpolni samo Bog. Pravite, da drugače ne bi bilo toliko ločitev, saj smo ljudje vedno znova razočarani drug nad drugim, predvsem ko popusti erotična »začaranost«. Razočaranje med ljudmi je zato, ker doživljamo v današnji materialistični potrošniško naravnani družbi razpad vrednot in ne zato, ker so ljudje romantični. Romantika je v ljubezni tako kot smetana na kavi ali kot cvet na steblu rastline. Človeštvo res pleše okrog zlatih telet, zlata teleta so materialno bogastvo in ne duhovnost, ki jo ima krščanstvo v takšnem izobilju.

    Kaj pa je narobe, če se erotično hrepenenje odvija v katoliški cerkvi? Namen moje zgodbe je bil povedati, da to ne predstavlja ničesar grešnega, najmanj pa satanskega, saj je ljubezen dana od Boga.

    Sprašujete kaj je narobe z duhovniki, farji in pastorji v zvezi z omenjenimi deviacijami. Jaz vam na to vprašanje ne znam odgovoriti. Ljudje pač nismo popolni in grešimo. Zato pa človek vidi v Bogu popolnost in ga želi posnemati s tem, da s kesanjem in očiščenjem postaja boljši, to je tudi smisel vere v Boga, v nekoga ki je boljši in popolnejši od nas. Proces humanizacije očitno ni dovolj, človeška kultura ima svoje vzpone in padce. Odpira se nam problematika strmljenja naprej proti razmeram in okoliščinah, v katerih človeštvo živi. Ali zmore človek strmeti v svoj konec, v svojo smrt, uničenje planeta? Človek je zmožen resnično strmeti v vesolje in v človeka. Človek strmi v Boga, ki je popolnejši od njega in se od njega uči. Človek se je v današnji družbi znašel odtujen od vrednot. Tu živimo še v kameni dobri surovega primitivizma (vojne, ubijanje, umirjanje otrok od podhranjenosti, proizvodnja orožja, potrošništvo, uničevanje okolja). Sreča človeka je najbolj pristen in zato nanadomestljiv izvirnik, je najintimnejša individualna, osebna kvaliteta med vsemi dobrinami. Ali se vas ne dotakne pri srcu, da je bila deklica s svojim izvoljencem pri duši srečna in da se je čutila uslišano?

    LP Tatjana





    Izprošena želja po ljubezni

    Prispeval/a: eckhart dne petek, 21. oktober 2005 @ 12:57 CEST
    Ga. Malec, zgleda, da kot "mlada deklica" nimate izkušnje izčrpanja začetne erotične začaranosti v partnerskem odnosu, zato po moje ne morete razumeti,
    o čem govorim. Ja, in erotično izkušnjo vsekakor lahko imate v katoliški cerkvi iz kamenja, jaz sem v svojem prispevku ciljal na ideologijo katoliške cerkve.


    Izprošena želja po ljubezni

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 21. oktober 2005 @ 16:21 CEST
    Gospod Erkhard,

    ugotavljam, da radi komunicirate z menoj in me veseli, da se radi s proniciljivostjo raziskovalca duš poglabljate v psihološka vprašanja o izkušnjah začetne erotične začarnosti.

    Zgodba o deklici je bila mitično in radosti polno doživetje, ki vas je trubadursko nostalgično navdihnilo in vam obudilo spomin na mladostna najstniška doživetja.

    Skrbijo vas moja "rosna mladost" in in moje izkušnje začetne erotične začaranosti v partnerskem odnosu. Zagotavljam vam, da so bile čudovite in še niso ugasnile. Tudi v cerkvicah, s katerimi so tako prijazno posejani naši slovenski griči, je moje srce gorelo od ljubezni in izrekalo srčne obljube, zvonilo s cerkvenimi zvonci in si želelo uslišane ljubezni. Bilo je čudovito lepo in teh doživetij kar ne morem pozabiti.

    Lep priložnostni izlet , ki človeka očara in ga navdihuje, da doživlja vse lepe značilnosti pokrajine, med katere sodijo tudi majhne kamnite cerkvice s svojimi oltarji, svetniki in skrivnostno tišino, so preproste skrivnosti, ki očarajo. Vse te drobne slučajnosti so ohranile poseben sijaj, vse je še priraslo k srcu in najde mesto v moji poeziji in spisih kot nekaj resnično lepega in veselega.

    Svetujem vam, da greste s svojo deklico v kakšno cerkvico ali katedralo in boste po dolgem in mučnem tavanju v gozdu lahko globlje z vsem srcem vdihnili svojo srečo. Ena sama ura takega doživetja ohrani ljubko podobo na ljubezen vse življenje. Tistega, ki v svoji mladosti vroče hrepeni po ljubezni, ga zna očarati vsak kamen samostanskih zidov ali obzidje farne cerkvice, po katerem se vije bršljan in ob zidovju raste pušpan. Strastno ga bo prižemal nase spomin in ga ne bo prej izpustil, dokler ne bo razumel jezika, s katerim mu govorijo vse stvari v cerkvici in okrog nje. S seboj bo odnesel zaklade radosti in razumevanja vseh stvari ter osrečujočo nasičenost z ljubeznijo.

    Zagotavljam vam, da na takih obiskih, mlad človek nabere kamnečke za prelepo stavbo razumevanja sveta in življenja. Vera sploh ne pozna zavrženih, izobčenih in nesrečnih, kajti verovati je treba v uslišanje ljubezni s pogumom in ponosom.

    Lep pozdrav in vse dobro ter veliko lepih doživetij vam želi

    Tatjana


    Izprošena želja po ljubezni

    Prispeval/a: Pips dne ponedeljek, 24. oktober 2005 @ 13:21 CEST
    Dragi gospod moralnež. Mislim, da s svojim pisanjem močno pretiravate. Tatjana je napisala lepo zgodbo o hrepenenju mladenke. In kaj je lepšega kot to, da se takšno hrepenenje uresniči. Pa četudi je hrepenela v cerkvi iz kamna.

    Sicer se ne mislim spuščati z vami v kakršno koli debato, ker vidim, da ste ekstremist in da uporabljate besede, ki jih je uporabljala ta ista duhovščina, ki jo vi ne marate, v dobi inkvizicije.

    Spolnost=nemorala
    Hrepenenje=nemorala

    Le moliti k bogu, sicer izven inštitucije, ki jo blatite. Torej po vašem brez spolnosti, brez seksa, le moliti k bogu.

    In vaše posiljevanje, da naj se ljudje izpišejo iz cerkve, je podobno tisti Jehovim pričam, ki nam zvonijo na vrata in ko se enkrat zapleteš v pogovor z njimi, se jih zlahka ne rešiš. Sicer osebno v cerkev ne zahajam, le takrat, ko si ogledam kakšno cerkev kot kulturni spomenik, vendar, če bi tudi zahajal v cerkev k maši kot ovčica, bi po brebiranju vašega siljenja k izstopu, v cerkev še raje zahajal. In to ravno zaradi tega, ker ne maram, da me kdorkoli v kaj sili in nagovarja.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,52 seconds