NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 26-okt
  • 62. Veganski Pohod za Vsakogar - Sabotin (609 m)

  • ponedeljek 27-okt
  • Emir Osmić: Arhitektura spominov

  • torek 28-okt
  • Trafika ob parku

  • sreda 29-okt
  • Starizem ali kako živeti dostojno starost?

  • četrtek 30-okt
  • Kaj smo gledali v 60. letih?

  • petek 31-okt
  • DigiPlay - delavnice digitalizacije za otroke in mlade

  • ponedeljek 03-nov
  • Tečaj lepopisja (kaligrafija)

  • torek 04-nov
  • Grafika in poezija: dialog skupinska razstava

  • sreda 05-nov
  • Kava z mentorji prostovoljcev
  • 10. Obletnica filma idila pogovor, filmska projekcija in koncert

  • četrtek 06-nov
  • Iza Štih, flavta in Katarina Volčanšek, flavta

  • petek 07-nov
  • Obvladovanje težavnih strank [Webinar]

  • sobota 08-nov
  • Gavro Quartet feat. Alex Sipiagin

  • nedelja 09-nov
  • Brata: glasbena komedija po resničnih dogodkih

  • torek 18-nov
  • Komunikacija - Temelj dobrih odnosov

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    V Celju predstavitev japonske umetnosti nove generacije   
    torek, 14. junij 2005 @ 15:36 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in zaV celjskih razstaviščih Galerija sodobne umetnosti in Likovni salon bodo v četrtek, 16. junija, ob 19. uri odprli razstavo Sodobna japonska umetnost/Umetnost nove generacije. Razstava, je nastala v okviru projekta EU "People to People" in je prva večja predstavitev sodobne japonske likovne umetnosti v Sloveniji. Na ogled bo do 13. avgusta, so sporočili iz Zavoda za kulturne prireditve Celje.

    Na razstavi sodelujejo Katsuhiro Saiki, Satoshi Hirose, Yoshihiro Suda, Nobuyuki Takahashi, Miyuki Yokomizo, Tetsuya Nakamura, Tabaimo, Maywa Denki, Tomoyasu Murata, Atsishi Fukui in Masafumi Sanai.

    Razstava prinaša vpogled v tisti del aktualne japonske umetnosti, ki zagovarja prepričanje, da umetnost bistveno označujejo predvsem estetske vrednote. Generacija umetnikov, ki bo predstavljena v Celju, je na mednarodno likovno prizorišče stopila konec 90-ih let in v umetniško dogajanje prinesla novo senzibilnost.

    Izbrani umetnik ustvarjajo v različnih medijih - slikarstvu, kiparstvu, instalaciji in videu, povezuje jih izhajanje iz preprostih, vsakdanjih tem in vsakdanjega okolja ter poudarjanje posameznikove subjektivne realnosti oziroma osebnih vidikov življenja. Druži jih tudi močan interes za sam proces umetniškega ustvarjanja. Naj gre za ustvarjanje z roko, s pomočjo kamere ali drugega orodja, za vse je značilno, da namenjajo veliko pozornosti načinu izdelave umetniškega dela.

    Razstava je nastala v produkciji Japonske fundacije v sodelovanju z japonskimi galerijami in muzeji za sodobno umetnost.
    www.dnevnik.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20050614153600472

    No trackback comments for this entry.
    V Celju predstavitev japonske umetnosti nove generacije | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,34 seconds