NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 15-avg
  • 21. Tek prijateljstva

  • nedelja 16-avg
  • Pihalni orkester Gornja Radgona

  • torek 18-avg
  • 3-dnevni brezplačni seminar preko Zooma - Kako svojo prihodnost ustvarjamo danes
  • Only Jams - VEČER MUZIKALA, koncert

  • sreda 19-avg
  • Brezplačna joga pilates na Lentu

  • petek 21-avg
  • Poletje v Minoritih: Slon in Sadež

  • sobota 22-avg
  • Vegafest 2026
  • 29. Mednarodni festival MLADI LEVI

  • nedelja 23-avg
  • Ni druge izbire

  • ponedeljek 24-avg
  • AIA poletno počitniško varstvo 2026

  • sreda 26-avg
  • Predani korakom

  • petek 28-avg
  • GAJIN SVET 3, premiera

  • sobota 29-avg
  • FIFI IN CVETLIČNIKI: brezplačni otroški dogodki v Supernovi Ljubljana Šiška

  • nedelja 30-avg
  • Javno vodstvo med portreti Običajnih ljudi Roba Hornstre

  • torek 01-sep
  • Kino gledališki abonma za otroke 2026/2027

  • sreda 02-sep
  • Poletje v Šiški - Summer in Šiška 2026: Pebble Seven

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Posel cveti, branje se krepi   
    torek, 19. april 2005 @ 21:03 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in zaV ljubljanskem parku Zvezda so se danes odprli jubilejni 10. slovenski dnevi knjige, ki se bodo sklenili na svetovni dan knjige, 23. aprila. Nekateri založniki na svojih stojnicah obljubljajo tudi do 80-odstotni popust.

    Slovenski dnevi knjige so postali stalnica v slovenskem kulturnem prostoru, saj s prvo desetletko upravičujejo svoj namen in smoter. Natančnih podatkov o tem, koliko so Dnevi knjige v tem času pripomogli k večji bralni kulturi Slovencev, nimamo, a vse večja gneča med stojnicami, ki jih letos zaseda rekordno število založnikov, dokazuje, da posel cveti, ob tem ko se bralna kultura krepi.

    In kakšne novosti prinašajo jubilejni Dnevi knjige? Med drugim se jih bomo zapomnili tudi po nagradi za najboljšo kratko zgodbo, ki jo bosta v vrednosti 250 tisoč tolarjev prvič ob tej priložnosti podelila Sodobnost in Društvo slovenskih pisateljev. Kratke zgodbe so v času hitrega tempa postale modna muha, tista najbolj zaželena literarna oblika, ki se hitro bere, a kljub temu ohranja svojo literarno vrednost.


    In če ne veste, kaj bi podarili svoji dragi osebi, se vsaj v teh dneh spomnite na knjigo, to brezmejno zakladnico modrosti. Geslo knjižnega praznika Podarimo knjigo še vedno obstaja, kot njihova maskota pes, ki je enako kot knjiga človekov najboljši prijatelj. A bilo bi žalostno, če bi se knjige spomnili le enkrat na leto. Kot naša najboljša prijateljica mora biti nenehno v stiku z nami. Skupaj z njo bomo odstirali čarobne svetove duhovnih prostranstev.

    Vir: www.finance-on.net


      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20050419210329600

    No trackback comments for this entry.
    Posel cveti, branje se krepi | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,54 seconds