NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 06-nov
  • Iza Štih, flavta in Katarina Volčanšek, flavta

  • petek 07-nov
  • Obvladovanje težavnih strank [Webinar]

  • sobota 08-nov
  • Gavro Quartet feat. Alex Sipiagin

  • nedelja 09-nov
  • Brata: glasbena komedija po resničnih dogodkih

  • ponedeljek 10-nov
  • Analogno

  • torek 11-nov
  • 40. Martinovanje v Mariboru

  • sreda 12-nov
  • Noč skrivnostnega umora

  • petek 14-nov
  • JAZZelnica: vaja orkestra

  • sobota 15-nov
  • Ustvarjalna sobota MKC Maribor

  • torek 18-nov
  • Komunikacija - Temelj dobrih odnosov

  • sreda 19-nov
  • Forum nove glasbe 2025 - Eksperimentirajmo!

  • četrtek 20-nov
  • Premiera prvenca Ester Ivakič: Ida, ki je pela tako grdo, da so še mrtvi vstali od mrtvih in zapeli z njo

  • petek 21-nov
  • COFESTIVAL 2025: Sylvain Huc & Mathilde Olivares: NOVO ŽIVLJENJE

  • sobota 22-nov
  • Mala šola varjenja piva

  • nedelja 23-nov
  • COFESTIVAL 2025: Sonja Pregrad: OBJEKT PLESA

  • ponedeljek 24-nov
  • 41. Slovenski knjižni sejem

  • sreda 26-nov
  • Forum nove glasbe 2025 - Razpoložljive skladbe

  • sreda 03-dec
  • Vabljeni na 15. Slovenski kongres prostovoljstva

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Za pomoč Kenijskim otrokom   
    sobota, 9. april 2005 @ 12:19 CEST
    Uporabnik: Igor Petek

    * Za boljši svet in dobrodelnostZa pomoč Kenijskim otrokom (preko organizacije slovenskih študentov medicine):

    Lansko poletje smo bili v Keniji (v vasici Majiwa v bližini lake Victoria) in skušali biti koristni, t.j. nuditi medicinsko pomoč. Sponzorji so nam krili letalski prevoz, ter za 300 kg zdravil ter sanitarnega materiala. Sama pa sem (ekipi sem se pridružila mesec dni kasneje) imela s seboj se potovalko (25 kg) otroških oblačil, zaradi katerih sem imela že prvi dan v vasi celo čredo
    pamžov okoli sebe.

    Tam je umazana obleka nekaj normalnega, strgana gre v odpis šele, ko se ne drži več telesa. Pri nas pa vržem v smeti majico, ki ni več v modi, saj veste kako to gre.

    Po naši 'dogodivščini' smo se odločili, da stvari malo širše zastavimo, da z malo truda naredimo še več. Ustanovili smo društvo, ki ga imamo namen registrirat tudi v Keniji. Lansko leto smo imeli dosti težav z birokracijo (korupcija od predsednika do delavca), brez lepe vsote dolarjev ne bi mogli niti dvigniti našega tovora (humanitarne pomoči njihovim ljudiem!)... Letos gredo na isti kraj za nami 'pionirji' tri skupine bodočih zdravnikov, prva že meseca maja.


    Ker je predvsem na področju splošne vednosti o tem, kako ohraniti zdravje, potrebno še ogromno narediti, in ker ena skupina ljudi za tri mesece ne more mnogo spremeniti v glavah ljudi, smo se odločili, da sprva naredimo premik na bolje na enem mestu. Zato bo vsa ta pomoč zaenkrat tekla v že omenjeno Majiwo.

    Čez dober teden 'odpošljemo' z ladjo kontejner (cca. 30 kubikov, ki jih je treba napolniti) proti Keniji. To je poleg zdravil, ki bodo po večini ponovno odpotovala z avionom. Da preidem k stvari - zbiramo predvsem oblačila (od spodnjic do volnenih puloverjev, brisač…) obutev (vse je dobro!) šolske potrebščine, igrače...

    Prosila bi torej vsakega, da si vzame malo časa (čimprej te dni) in se ‘malo losa’ odvečne krame. V okviru te akcije smo dodali še idejo, da naj bi se vsak odrekel kavi ali sladoledu, ter kupil zobno ščetko za otroka. Naš cilj je, da oblečemo vso vas, da vsak izmed otrok osnovne šole prejme igračo (kakršnokoli) in zobno ščetko!

    Prosim torej za malo dobre volje, ki bo prinesla neskončno srečo in iskrice v očeh malega črnega pobalina.

    Za več informacij o našem delovanju obiščite našo spletno stran http://www.juakali.org

    Informacije na telefon: Ina 031-667-859

    Hvala za vaš čas in trud!

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • http://www.juakali.org
  • Več od avtorja Igor Petek
  • Več s področja * Za boljši svet in dobrodelnost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/2005040812191375

    No trackback comments for this entry.
    Za pomoč Kenijskim otrokom | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,28 seconds