Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.
|
Misel tedna
Prispeval/a: stojči dne nedelja, 13. februar 2005 @ 20:58 CET
Saj ne da bi kaj imel
proti Swamiju Paramhansi,
vendar njegova misel ni tako modra,
kot bi rada bila.
Pa pojdimo lepo po vrsti:
"Raj in pekel obstaja le v vašem srcu."
Točna in korektna trditev
izrečena in napisana že vsaj tisočkrat.
"Misel vam lahko prinese nebeško blaženost,
ali peklensko trpljenje."
Moje mnenje je, da to pa niti pod razno. :)
Utemeljitev:
Nebeško blaženost lahko človeku prinese
le notranja izpolnitev,
za to je pa veliko premalo
ena sama misel.
Misel ne more človeku prinesti
niti peklenskega trpljenja,
če ni hudo podkrepljena
z negativnimi čustvi jeze in sovraštva.
Amen
lp
---
stojči
Misel tedna
Prispeval/a: Seeker dne ponedeljek, 14. februar 2005 @ 02:15 CET
Danes sem odkrila tole spletno stran. Pohvale. Takoj sem hotela komentirati tole misel tedna, pa me je nekdo že prehitel.
Se popolnoma strinjam s komentarjem. Vendar mi ne gre iz glave tisto o peklenskem trpljenju. In kaj to peklensko trpljenje je? Hvala Bogu za dobre in slabe stvari, ki se nam zgodijo v življenju. Dobre so za užitek, slabe za realizacijo, da vidimo, če do tedaj nismo, kako dobro se nam pravzaprav godi. Ob tej uri (sredi noči) se mi po glavi največ "dogaja". Vse lahko pove moj vzdevek. Resnično verjamem, da se nam stvari zgodijo z namenom in da je vsaka stvar za nekaj dobra. Samo odpreti se je treba. Tole spletno stran sem odkrila po (ne)sreči, bolje povedano, pred tem nisem vedela, da obstaja. Ker odgovore dobivam na raznih krajih, ob kateri koli uri, od vseh "vrst" ljudi itd., sem zelo vesela, da sem zopet dobila odgovor. Nikoli pa nisem čutila ne raja niti pekla v srcu. Čutim pa ljubezen, ki jo je treba deliti in z njo okužiti čim več ljudi.
Peklensko trpljenje mi še kar ne gre iz glave. Mora biti pa res peklensko hudo. Upam, da mi nikoli ne bo dano razumeti tega trpljenja.
Bog z vami.
Misel tedna
Prispeval/a: Petra dne ponedeljek, 14. februar 2005 @ 04:28 CET
Misel tedna
Prispeval/a: Petra dne ponedeljek, 14. februar 2005 @ 04:33 CET
Misel tedna
Prispeval/a: Miran Zupančič dne ponedeljek, 14. februar 2005 @ 12:12 CET
Ljubezen k Gopodu in ljubezen do bližnjega ima za posledico nebesa, a nebesa ustvarja tudi vera, toda ta samo toliko kolikor ima v sebi življenje iz teh dveh ljubezni. Ker obe ljubezen in vera prihajata od Gospoda, je jasno da Gospod ustvarja nebesa. V vsakem človeku že obstajajo nebesa, a kvaliteta ali kvantiteta sta odvisni od tega kako človek prejema ljubezen in vero od Gospoda, a vsi tisti, ki prejmejo nebeško blaženost že za časa življenja v tem svetu, pridejo v nebesa po smrti telesa.
Tisti, ki prejmejo nebesa od Gospoda so vsi tisti, ki nebesa že imajo v sebi, saj je nebeško že v človeku, kot to Gospod uči:
"Tudi ne bodo govorili: "Glejte, tukaj je" ali"Tam je", kajti božje kraljestvo je v vas."
Nebesa so v človeku v tem kar je pri njem notranje, odnosno v tem da človek hoče in misli iz ljubezni in vere, pa so tako nebesa tudi v tem kar je v človeku zunanje, a to je da iz vere in ljubezni govori in tako tudi deluje. Toda nebesa niso v teh zunanjih stvareh pri človeku kadar ni v svoji notranjosti, kajti govoriti kaj je dobro in delati kar je dobro zmorejo tudi vsi ciniki ter bahači, toda ne zmorejo hoteti kar je dobro in misliti kar je dobro.
Ko človek po smrti telesa pride v drugo življenje, kar se zgodi takoj po smrti, takrat se takoj razkrije ali so v njem nebesa; dočim to ni povsem jasno dokler je še tu v tem svetu. V tem svetu se prikazuje to kar je zunanje, a ne kar je notranje, dočim se v drugem življenju pokaže kar je notranje, kajti takrat živimo kot duh. V drugem življenju maske povsem padejo in Adam se nima večkam skriti.
Obstaja tudi večna sreča, ki se prav tako imenuje nebeška radost ("blaženost"), pri vseh tistih, ki so v direktni ljubezni s Gospodom in v veri v Njega( od katerega vera in ljubezen tudi prihajata). Ta ljubezen in ta vera vsebujeta v sebi to radostno uživanje. Po smrti človek kateri ima v sebi nebesa pride v to radost, a do takrat ta radost leži skrita v njegovi notranjosti. V nebeški sferi obstajajo skupnosti vsega dobrega; mir, razumnost, modrost in sreča vseh se dajejo vsem, toda vsakemu v sorazmerju glede na to kako prejema ljubezen in vero od Gospoda. Iz tega je povsem jasno kolikšen je mir, razumnost, modrost in sreča v nebeškem svetu.
Tako kot ljubezen k Gospodu in ljubezen do bližnjega ustvarjajo pri človeku življenje "nebeške blaženosti", tako tudi samolubje in ljubezen do tega sveta, kadar prevladujejo, ustvarjajo pri človeku življenje peklenskega življenja, saj sta ti dve zadnji ljubezni popolnoma v nasprotju prvima. Zaradi tega, vsi tisti pri katerih prevladuje samolubje in ljubezen za tem svetu, ne morejo ničesar prejeti iz nebeške sfere, ampak vse kar prejemajo, prejemajo iz peklenskega sveta. To kar človek ljubi in v kar veruje, ali je iz nebes ali pa peklenske sfere, nekaj tretjega ne obstoja!
Pri tistih, ki prevladuje samolubje in ljubezen po stvareh tega sveta ne vedo kaj so nebesa v nas in kaj je nebeška blažena sreča znotraj nas ter jim izgleda povsem nemogoče, da bi lahko obstojala sreča v drugih ljubeznih razen u takšnih za katere sami smatrajo da so prave, a navzlic vsemu nebeška sreča vstopa samo toliko kolikor se te ljubezni kot človekovi cilji odstranjujejo. Sreča katera pride ko se te ljubezni osvobodi, je tolikšna da presega vsako naše človeško dojemanje.
Naše človeško življenje se po smrti telesa ne more spremeniti; ostane takšno kakršno je bilo, saj je celotni človeški duh takšen kakršna je naša ljubezen, a peklenska ljubezen se ne more preoblikovati v nebeško ljubezen, saj sta si v nasprotju. To se razume v besedah Abrahama bogatašu v peklu:
"Prepad je velik... med vami in nami, tako da kateri hoče priti k vam ne morejo, niti oni od tam ne morejo priti k nam."
(Luka 16, 26). Iz tega je povsem jasno, da tisti kateri pridejo v peklenske sfere ostanejo tam za vedno (Hitler, Stalin....), a tisti kateri pridejo v nebeške sfere tam tudi za vedno ostanejo.
lep dan vsem.
Miran.
Misel tedna
Prispeval/a: Tatjana Malec dne ponedeljek, 14. februar 2005 @ 12:25 CET
pojmi o blaženosti in peklenskih mukah so religiozne in pesniške metafore, značilne za stari in srednji vek, ki označujejo neka skrajna abstraktna čustvena stanja duše, ki jim vladata Bog ali Hudič.
Jaz bi namesto besede: "blaženost" uporabila besedo: "sreča" in namesto besed: "peklenske muke" bi uporabila besedo: "trpljenje". Naravoslovje je s svojim aksionom, da je treba vse stvari meriti ali pa narediti merljive postavilo nekako opredelitev, da je sreča ali trpljenje izmerljivo v količini, kar v drugih besedah pomeni, da je blaženost neka najvišja in količinsko najpolnejša oblika sreče, ki spada v božje območje, medtem ko so peklenske muke najgrozovitejša stopnja trpljenja, ki človeka doleti v peklu zaradi svojih grehov. Vendar ta merljivost je zgrešena, ker govori v svoji količinski miselni usmerjenosti. Sreče ne moreš dobiti in je nimaš, je ne poseduješ. Količinsko usmerjen pojem sreče ali blaženosti je torej zgrešen. Nihče ne more prestopiti v božje območje blaženosti. Ne gre za uživanje blaženosti, kot nekakšno kvantitativno stopnjevanje užitkov, ki pripeljejo človeka v takšno ekstremno duševno stanje. To bi lahko označili le kot nekakšno hrepenje po maksimalni sreči, ki ni človeku v času in prostoru dosegljiva. Ne gre za zunanjo storilnost pri sreči, ki deluje od zunaj, ki se nahaja ven iz človeka v materialnem svetu, njegovem premoženju in v oblasti nad njim. Tudi božja oblast, ki se postavi nad človeka nima ničesar opraviti s stranjem sreče človeka. Govoriti o blaženosti kot nauku o čutu večvrednosti in bolnem nasprotnem čutu peklenskih muk, vzbuja zgrešeno količinsko zasnovano idejo sreče ali nesreče, ki se izčrpava v kvantitativni lestvici: imeti več ali manj sreče vse do stopnjevane blaženosti ali nesreče vse do peklenskih muk.
Kot sodobni človek v sebi spreminjam in predlagam, da tudi vi odklanjate te količinske pojme človekovega stanja duše in srca. Ne oddaljujmo se od smisla. Smisel tega kar smo hoteli povedati ni v smislu, ki smo ga izrazili. Jaz bi izpustila iz vrvice te arhaične pojme, kot so blaženost in peklenske muke, ker jih je naredilo življenje samo problematične. Takšne opredelitve ustvarjajo protislovja, ker bremenijo in spodkopavajo bistvo človeka v vlogi "biti". Človek si izposoja od Boga blaženost, ki ni človeška lastnost, da bi ubežal od Hudiča in njegovega peklenskega trpljenja. In prav v tej razklanosti in neuresničitvi resničnega bivanja človek pozablja, da zna živeti tudi življenje v preprosti ljubezni, da je zares svoboden, kolikor se zna osvoboditi talstva takih ekstremov. Prebuditi se mora, kajti njegov temeljni življenjski gon je volja za smislom. Človek duhovno ozdravi, ko odkrije in najde smisel svojemu življenju. Ljubezen pa je prizadevanje za popopolnost, biti bitje razuma in svobode, biti bitje medsebojnih človeških odnosov, biti bitje presežnosti in ne le racionalne preračunljivosti, pomemno je ohranjati sposobnost biti moralen. V tem je vsa tvoja sreča! To pa ni nobena količinska vrhunska kategorija blaženosti, kot jo nekateri lažno razglašajo, temveč preprosto, da "sem". Vse kar je zunaj tega je brezuspešen lov, tudi za blaženostjo se skriva svojevrstna odtujitev samega sebe, ker preprosto blažen ne moreš postati. V srečo pa je treba vračunati tudi trpljenje, saj se nam v novi kvaliteti življenja razodeva tudi smisel trpljenja in kesanja za vse kar smo narobe naredili ali grešili. S trpljenjem odkrivamo smisel in srečo svojega obstoja. Srečo je treba iskati v notranjosti na črti čistega obstoja. Sreča ni nič drugega kot kvaliteta duha. Njen smisel je enovit, nedeljiv in ga ni mogoče meriti ne z metri, ne z vatli in ne s stopnjevanjem vse do božanskosti ali peklenskih muk. Tista opredelitev sreče ali nesreče o božanskosti in peklenskih mukah je ena velika komedija, ki jo je človeku vsilila cerkvena oblast v preteklosti, da bi tako naredila red in premagala umazanijo s sistematičnimi verskimi pravili ali dogmami. Je nekako nespametno govorjenje, kajti sreče ni mogoče imeti v hiši drugega, niti v nebesih, niti v peklu. Sreča in trpljenja sta vedna doma v človeku in si podajata roke. Človek je nihajoče bitje, ki v hoji za samim seboj lovi ultrakratke valove svoje sreče. Oslanjajmo se ne logiko, ki nas je naučila, da je človek v vlogi svoje "biti" očaral svet in daje upanje odrešitve.
Vsem želim lep prijeten dan
Tatjana
Misel tedna
Prispeval/a: Miran Zupančič dne ponedeljek, 14. februar 2005 @ 18:55 CET
Kdor stopi na duhovno pot temeljne spremembe lastnega bistva in jo uresniči z vsemi posledicami, je deležen Duha. Tako zopet diha v božanski življenjski atmosferi. Neposredno je deležen Svetega duha od Gospoda. Ali hodi človek resnično po tej poti, pa je treba občutiti. Vsakdo se mora dokazati, da poteka v njem temeljna sprememba. Obstoj, ki je odvisen le od čutil, ne bo človeka nikoli zadovoljil, čutila varajo. Zato če nekaj časa vedno sledi demaskiranje, streznitev; spoznanje, da zemeljsko obstojanje nima cilja!
To spoznavanje vodi zato do duhovne revolucije v človekovem bistvu. V tej popolni samorevoluciji pride Prasila nasproti človeku, ki išče in si prizadeva. Vendar velja pri tem pravilo: "Kdor hoče posedovati duha, mora izgubiti svoj samoljubni jaz." Vse dokler še ostajajo sledi starega jaza, se duh odmika. To je zakon, ki mu nihče ne uide. Gre torej za to, ali ima človek kaj nesmrtne duše. Le tedaj lahko v njem govori duh.
Človek je lahko resnično soudeležen pri živem telesu, če pusti vstopiti Duha in služi svojemu bližnjemu v naravi smrti. Tisti, ki se tako posveti velikemu svetemu delu za svet in človeštvo, lahko vsako sekundo zajema iz živega vira Božanskega Duha.. Kar zajema iz njega, mora neposredno in brezpogojno posredovati dalje. Če je potrebno, vir priteka. Tako lahko vsak človek resnično služi Očetu, Bogu in Duhu.
Sreča in trpljenje sta sestavna dela našega učenja v življenju.
Biti srečen je temeljna človekova potreba. Vsakdo je že doživel, da so trenutki sreče bežni, pa čeprav si želi, da bi bilo drugače. Kdor opazuje svet, vsepovsod odkriva le kratkotrajno srečo in nenehno trpljenje. V grozovitih, peklenskih vojnah se bratje morijo med seboj.
V prvi polovici našega razsvetljenega stoletja je zaradi vojnega nasilja umrlo okrog 70 milijonov ljudi. Zaradi zlorabe moči in nasilja, ki je iz tega izviralo, je človeštvo prizadel nenehni val strašnega trpljenja. Notranji in zunanji spopadi so povzročili neizmerno naraščanje strahu in obupa. Da bi lahko ta položaj sprejeli, mnogi ljudje prepričano oznanjajo, da je trpljenje nujno in celo pomemben življenjski vidik. Deliti trpljenje z drugimi pomeni so-trpljenje. Kdor trpi sam, ima to za znamenje, da se je Bog obrnil k njemu, kajti: Kogar Gospod ljubi, ga kaznuje!" (Hebr. 12, 6).
Kdor se res globoko poglobi v velike skrivnosti in poskuša raziskati nagibe človeškega srca, odkrije, da obstajata dve vrsti trpljenja in dve vrsti sreče. Obstaja trpljenje, ki nastane zaradi okrutnosti, kriz in krivic na svetu in pa tisto, ki ga prikliče nezmožnost opraviti s tem na pravilen način. Temu nasproti stoji sreča, ki raste s pomočjo občutkov varnosti in simpatije, kakor tudi sreča, ki nastane zaradi medčloveških odnosov in s tem, da nam predstavlja življenjski cilj. Obe vrsti sreče in trpljenja sopadata k procesom zemeljskega življenja. Izhajata izključno iz naravnih ( logičnih) vidikov umrljivega človeka z njegovimi željami in potrebami.
Prav tako pa obstajata tudi trpljenji in sreča, ki izhajata iz čisto drugega vira! Vsak človek ju bolj ali manj jasno doživlja v srčnem semenu večnosti. Kdor skusi in prestreže nekaj moči večnosti, začuti intenzivno srečo blaženosti, istočasno pa tudi veliko bolečino. Te izkušnje se lahko vedno znova pojavljajo in posegajo globoko v naše bistvo. Tako se izkaže, da lahko človeka ravnanje Bogu približa ali pa ga od njega oddalji. Ta izkušnja je izražena v globoko občuteni bolečini, da smo ločeni od prvotnega, božanskega življenja. Obstaja pa tudi občutek sreče, ki se stalno vrača; doživi ga človek, ki sme sredi osamljenosti in nesmisla sveta notranje zazreti klic večnosti.
Iz zemeljske sreče in zemeljskega trpljenja izvira naravni potek življenja zemeljskega človeka. Iz sreče in in bolečine, ki sledita naravnanosti na božansko duhovno Bit, pa izvira spoznanje nove življenjske možnosti: življenja, ki se razvije na osnovi nesmrtnega duhovnega notranjega človeka v človeškem srcu. Če gledamo srečo in trpljenje v tej luči, nastane temeljno novo ovrednotenje. V tem je velika možnost, naloga, predvsem pa obljuba.
Če ostane človek ujet v trpljenju, s katerim človeštvo sooča že od vsega začetka, se bo moral končno na smrt izčrpan vdati. Tako ostane ujet v krožni tok, ki nenehno vodi v nov boj, v katerem ne more zmagati. Kajti borba za srečo in borba proti trpljenju tega sveta ne dajeta dolgoročno nobenega pozitivnega rezultata. Komur je podarjeno to spregledati, lahko pride do popolnoma novega spoznanja. Stvari bo videl v novi luči. Kjer je do sedaj presojal svoje trpljenje izključno po zemeljskih merilih, se prebudi jasno vedenje, da je zemeljski človek nagnjen k temu, da negira svojo božansko pravo naravo in ga ravno to prisili, da izkusi trpljenje.
Kdor se nauči preprznavati svojo božansko naravo in temu daje prednost, da to znotraj lahko živi in raste, bo odkril, da lahko popolnoma drugačen način življenja omili ali pa celo prepreči mnogo trpljenja. Trpljenje ne bo več doživljal kot biča, ampak kot pomoč in milost na svoji življenjski poti. Zanj postane stopnišče, po katerem se bo povzpel v božanski nebeški svet blaženosti, v resnični svet sreče. Vsaka zmaga nad lastnim egom.jaz osebnostjo, ki gre običajno z roko v roki z igubo ugleda in trpljenjem bo stopnica na lestvi, ki vodi v večnost. Kdor je to izkusil in dojel je duhovno zrel človek, bo zagotovo sprejel trpljenje in se ne bo obotavljal dvigati se z ene stpnice na drugo, da bi se končno dvignil v božanski blaženosti.
Ko se enkrat v nam prebudi veliko hrepenenje, ki išče nadzemsko, božansko tišino začnemo na poti doživljati neštete dotike in gibanja vsakodnevnega življenja povzroča pogosto še nezavedno iskanje neznanega, resničnega, božanske tišine. Da nam je ta tišina in blaženost le-te " bližje kot roke in noge", je ljudem materialistične družbe pogosto težko sprejemljivo in razumljivo. In vendar ta tišina ni tako tuja, kot se zdi. Kaj pomeni "bliže kot roke in noge" in kaj pomeni"božje"? Po naravi je vsak človek popolnoma povezan s temno materijo("pekel") In kot kralj iz neke pripovedi potuje miljo za miljo po svetu časa in prostora, da bi utišal svoje hrepenenje po vodnjaku žive vode.
Pri tem ravna kot nekatere živali: muha se npr. vzpenja po oknu in zdi se, da do določene meje izkusi, da je okno iz prozornega stekla. Nato pa v polnem letu leti proti taistemu steklu, ker išče prostost in hoče zapustiti sobo.
Ravno tako ravnajo mnogi ljudje, če na poti naletijo na ovire. To traja toliko časa, dokler ne pridejo do spoznanja, prenehajo z iskanjem in utihnejo.
S tega stališča je trenutek, v katerem človek udari ob steklo zemeljskega omejenega, njegova rešitev. Stare, dolgo ohranjene utvare se porušijo in kmalu stoji pred razvalinami svojega materialističnega prizadevanja. To je trenutek, v katerem se lahko nauči in spozna, da ga hrepenenje kultiviranega, če tudi moralnega jaza ne more voditi dalje. Trčenje je zato milost božja, čeprav prinaša s seboj rane, bolečino in trpljenje. Zaradi spoznanja, ki nastaja iz tega, se lahko življenje odločilno spremeni. Vse dobi nov pomen in je pomaknjeno na pravo mesto.
Nehati s starimi, običajnimi dejavnostmi, umolkniti pred notranjim Gospodom je najpomembnejši trenutek na poti notranjega osvobojanja, ki je nedvomno mnogo več kot pa sreča, biti srečen, da, a v svobodi. Ta trenutek je pomemben za vsakogar, ki resnično hoče po tej kraljevski poti. Pot sama ni potovanje, na katerem se udobno namestimo in ki nas avtomatično privede do cilja. Gre za to, da človek zavestno določi svojo smer in pravočasno zapusti že prej programiran potek običajnega življenja.
V življenju pomeni to, da mora človek kar se da zavestno zapustiti tisto, kar ima za lastni jaz ( jaz vem). Naučiti se mora opustiti tirnico lastnih izkušenj celotno zemeljsko preteklost. Opustiti mora tudi prihodnost, ker ni ta nič drugega kot projekcija starih izkušenj. Do opuščanja pride na osnovi sadov globokih, odločilnih doživetij; to povzroči spoznanje, da se našega zemeljskega jaza ne da osvoboditi s stalnimi pretvezami in dejavnostmi. Z obravnavanjem vsakdanjih opravil našega jaza z zunanjega stališča lahko časovno-prostorske dimenzije za trenutek izginejo in sedanjost se pokaže v tihem, čistem stanju.
Ta iztop ni nikakršno nasprotno gibanje v kraju in prostoru, ampak prehod iz vseh gibanj v popolno notranjo tišino, v kateri lahko začne delovati osvobajojoča moč Kritusove zavesti ali Kristusovega Jaza. Kdor premaga svoja samoljubna delovanja, se lahko zave, da sedi takorekoč v vlaku in se mu samo zdi, da pelje naprej, srečal je namreč drugi vlak. Postaja, ljudje, on sam, vse je nenadoma tiho. Iluzija, da se premika, se razpoči kot milni mehurček. Postane jasno, da je v resnici ves čas miroval.
Kdor se tako prebudi iz vojega življenjskega spanja, lahko doživi globok duševni mir. Dotik, ki ga povzroči ta tišina, je popolnoma drugačen od gibanja, ki je razultat samoljubne dejavnosti. V tej neizmerni tišini se giblje božje stvarjenje. Kdor se z njim zlije, lahko živi in deluje na svetu, ne da bi bil od njega odvisen ali bi ga lahko le-ta vodil.
V tem svetu najdemo največ, kar nam svet lahko ponudi: ugled, oblast, časti in moč. Neprebujen človek bo tako naletel na to, kar se sklada z njegovim samoljubnim hrepenenjem in predstavami.: drobec resnice, ki lahko za kratek čas ustvari zadovoljstvo, da bi se nato obrnilo v svoje nasprotje in človeka odbilo. Ali nas ne prevzame narava, ni človeška umetnost sijajna? Kako veličastne so lahko misli, ako mogočni so lahko obutki? Kako lepi so včasih odnosi s soljudmi!
Inže nam dobrika dvojnost tega sveta. Z užitkom jemo z drevesa spoznanja dobrega in zlega; vedno znova lepoto zamenja sovraštvo, toplota hlad, višino globina, in obratno. Stvari se ponavljajo, dokler se ljudje končno ne ustavijo, obmirujejo in spregledajo, kaj je res resnično. Kdor se lahko v svoji naglici in gonji nauči obmirovati, si lahko ustvari podobo o lastni resničnosti. V stanju dopolnjenega notranjega miru se mu razjasnijo misli, občutja in ravnanja. Objektivno zaznavanje notranjih in zunanjih razbitin življenja pokaže, da človek ne pomeni ničesar. To prebudi in ojača hrepenenje postati tiho in zaiti v ne-delovanje, o katerem govori Lao Ce. Kdor spregleda, da ni zunanje življenje nič drugega kot gonja za iluzijo, bo lahko stal v ne-delovanju. Vedno bolj se mu bo razodevala moč resnične tišine.
Lep pozdrav vsem,
Miran.
Misel tedna
Prispeval/a: Tatjana Malec dne torek, 15. februar 2005 @ 19:04 CET
če vas zanima kako lahko nekdo povzroči peklensko trpljenje bližnjemu (tudi vam), si preberite moj današnji komentar na "Sončni osebnosti leta 2004".
Spoštovani katoličani, če še ne veste, ste člani najbolj krvave in izkoriščevalske insitucije v zgodovini človeštva, ki vam onemogoča razmišljati s svojo glavo, izoblikovati karakter in ste sokrivi za vsa krvava in gnusna početja, ki jih je, ter jih morda bo še katoliška cerkev zagrešila. Torej katoličani smo klavci, krvniki in najbolj gnusni ljudje.
Razvpiti intervju z nominirancem Sončne osebnosti leta 2004 Stankom Valpatičem je bil objavljen v reviji "Moj uspeh" 3. februarja 2005 (jaz ga nisem brala, ker sem prebolevala gripo dva tedna), vendar Vi dragi bralci, ali se ni nikomur od vas zdel intervju sporen, žaljiv, zlonameren in podel napad na katoličane? Kaj pa vi dragi nominiranci in kulturniki ali se ni nikomur zdel ta intervju vreden odziva in protesta? Meni se dobesedno gabi tak način pisanja in grobo žaljenje in ne morem molče mimo.
Tatjana Malec
Misel tedna
Prispeval/a: Petra dne sreda, 16. februar 2005 @ 00:12 CET