NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Emancipacija ženske   
    petek, 14. maj 2004 @ 06:28 CEST
    Uporabnik: Sebastjan Erlah

    * Osebna rast in odnosiŽenska je nedopovedljivo hudobnejša od moškega, tudi pametnejša; dobrota pri ženski je že oblika izrojenosti... Pri vseh tako imenovanih "lepih dušah" je na dnu fiziološka slabost - ne povem vsega, drugače bi postal mediciničen. Boj za enake pravice je celo simptom bolezni: to ve vsak zdravnik. - Kolikor bolj je ženska ženska, se vendar z vsemi štirimi otepa pravic na splošno: naravno stanje, večna vojna med spoloma, ji vendar daje daleč najvišji rang. - Je imel kdo ušesa za mojo opredelitev ljubezni? Ta je edina vredna filozofa. Ljubezen - v svojih sredstvih vojna, v bistvu pa smrtno sovraštvo med spoloma. - Je kdo slišal moj odgovor na vprašanje, kako ozdraviti - "odrešiti" žensko? Napraviš ji otroka. Ženski so potrebni otroci, moški je vselej samo sredstvo, pretveza, taktika. Ko vzdignujejo sebe, kot "žensko samo na sebi", kot "višjo žensko", kot žensko "idealistko", hočejo vsesplošno raven ranga ženske pritisniti navzdol; za to ga ni zaneslijivejšega sredstva kakor gimnazijska izobrazba, hlače in pravice politične glasovalne živine. Emancipiranke so pravzaprav anarhisti v svetu "večno ženskega", ponesrečenke, katerih največji instinkt je maščevanje...Cel rod najhudobnejšega "idealizma" - ki se sicer pojavlja tudi pri moških, na primer pri Henriku Ibsnu, tej tipični stari devici - ima za cilj zastrupiti čisto vest, naravo v spolni ljubezni..."
    (Friederich Nietzsche, "Ecce Homo", Slovenska Matica Ljubljana, 1989, str 203.)

    Glede emancipacije se z zgornjim Nietzschejevim citatom strinjam. Napraviš otroka. Ženske so se emancipacije lotile na napačnem koncu, namreč POSTATI MOŠKI (biti vse tisto, kar je moški) in v tem smislu za dosego cilja emancipacije, moškega uporabljale vedno kot sredstvo.

    Prava pot do emancipacije ženske bi bilo, da bi postajale čim bolj ženstvene, da bi postale matere - torej odrešitev ženske je, da se ji napravi otroka.

    Kako naj ženske, ki so se emancipacije lotile po napačni poti ostanejo osvobojene? Emancipacija ženske ni, da postane enaka moškemu - s tem se še bolj podredi, ker postane moškemu rival - uporabi svojo dobroto za dosego svojih sebičnih ciljev in napravi svojo prijaznost v izrojenost. Ženska emancipacija je v tem, da se izkaže v vsej svoji ženskosti, da postane ŽENSKA, ne pa moški.

    Kako si razlagam množično prestopanje žensk v Nemčiji v Islam? One so nakazale pravo pot emancipacije, odločile so se postati ŽENSKE!


      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Sebastjan Erlah
  • Več s področja * Osebna rast in odnosi

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20040508172813130

    Here's what others have to say about 'Emancipacija ženske':

    http://badog.sopca.com/2007/01/24/baba-nabavi-si-svojega/
    Tracked on sreda, 24. januar 2007 @ 19:24 CET

    Emancipacija ženske | 10 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: stojči dne petek, 14. maj 2004 @ 10:48 CEST
    dragi sebastjan,
    tvoje napačno izhodišče ti daje napačne miselne rezultate.
    Ko se človek zave,
    da je ne glede na to ali je moški, ali ženska
    globoko v sebi ta božanska nesmrtna duša,
    mu je cilj čimbolj se seznaniti in uskladiti se z njo. :)

    In seveda mu je potem ravno vse do afriških puščav in naprej,
    kaj si kdorkoli misli o emancipaciji žensk. :)

    p.s.
    Tudi ti imaš priložnost,
    da se emancipiraš od ničeja in ibsna. :)

    lp

    ---
    stojči


    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 14. maj 2004 @ 14:55 CEST
    Nietzsche Friderich Wilhelm (1844 - 1900), možakar z jeznim pogledom in košatimi brki (daljšimi kot Hitler)k, nemški filozof, profesor klasične filologije, sicer bolj pesnik kot znanstveni filozof je utemeljil idejo o nadčloveku, na kateri je Hitler gradil uresničevanje svojega nemškega, na rasizmu, t.j. na najvišji vrednosti "arijskega" človeka, utemeljnega gospostva na "življenjskem prostoru", ki ga je potrebno pridobiti s silo, uničenjem židovstva in manjvrednih ras. Nekaj časa v začetku 20. stoletja je Nietzsche vplival na književno ustvarjenje v večini evropskih deležel. Dela:"Tako je govoril Zaratustra", "Rojstvo tragedije", "Volja do moči, onstran dobrega in zlega".

    Iz zgornjega Nietzschejevega prispevka veje sovraštvo do žensk, ki je podobno superiornosti značilno za arijskega človeka. Prispevek ima elemente diskriminatornosti po spolu. Za vse oblike diskriminacije, med katere spada tudi diskriminacija žensk, je že leta 1973 generalna skupščina OZN označila kot zločin proti človeštvu.

    Moški in ženska sta biloško dva osebka iste vrste, ki se ločita le po zgradbi spolnih žlez oziroma spolnimi organi za oploditev. Nekatere nižje živali so dvospolne (hemafroditi), ker imajo vsi osebki iste vrste obojne plodilne žleze. Tudi pri večini rastlin nastajajo splone celice obeh spolov v istem cvetu (dvosploni cvetovi), redkeje v različnih cvetovih (enospolni cvetovi) ali na različnih rastlinah (dvodomne rastline).

    No, pri človeški vrsti imamo srečo, da se ločimo moški in ženske po spolnih žlezah za oploditev in da nismo hemafroditi oziroma nižje razvita bitja. To je tudi vsa razlika med moškim in žensko. Vse druge razlike v preteklosti je ustvaril patriarhat in meščanska družba, ki je opustila napredne politične pozicije o enakosti med spoloma, ker teh idej o enakosti spolov ni več potrebovala. Zdaj je meščanska družba potrebovala teorijo, ki zagovarja naravne razlike med spoloma, da bi teoretično utemeljila zahtevo po družbeni neenakosti moških in žensk. Toda čeprav je segala nova teorija o družbeni neenakosti žensk psihološko globlje, so njene lepe besede o dostojanstvu ženska kot žene in matere, rabile v glavnem zato, da je ženska ostala odvisna služabnica moškega. Toda zdaj je gotovo že jasno, da mora biti teorija o univerzalnem pomenu razlike med spoloma za zastopnike moškega hierarhičnega razrednega gospostva zelo privlačna
    in skrajno hinavska. Razlika med spoloma ni biološka danost, razen različnih spolnih žlez. V vsem ostalem sta si moški in ženska enaka, razlike pogojuje samo izobrazba, čustvena vzgoja in družbena ureditev ter položaj žensk in moških v družini, proizvodnih odnosih in na oblasti. Položaj moškega in ženske ter njune psihične drže pogojujejo družbene razmere, ki so določale v različnih zgodovinskih obdobjih tudi različne njune položaje (materiarhat, patriarhat).

    Kogar natančneje zanima vloga ženske in moškega v matriarhatu in patriarhatu si lahko prebere moje prispevke v obliki komentarjev pod prispevkom "Krščanstvo in rasizem", avtorja Sebastjana Erlaha.

    Nietzschevo pripisovanju zgoraj naštetih lastnosti ženskam očitno izhaja iz maskilističnega kompleksa superiornosti avtorja. Za ženske je takšno pripisovanje lastnosti žaljivo in krivično. Za avtorja je predstavljalo obrambo pred predstavami, povezanimi z libidoznimi impulzi in frustracijami v odnosih do nasprotnega spola. Očitno je, da so bile predmet raziskovalnega interesa avtorja namišljene ženske značajske slabosti, namesto geneza njegovih duševnih konfliktov oziroma nagonskih, libidoznih korenin in psihičnih drž, ki so šle v smeri represije in reakcijske formacije napram ženskam in poveličevanja moških. Očitno je tudi, da so take skrajne izjave predstavljale sublimacijo avtorja za zavrte seksualne nagonske vzgibe. Kar nenavadno je, da sodobnemu človeku pride na misel, da potegne iz naftalina te patologije in nam jih ženskam ponudi na ogled na tako prijazen način. Hvala, ti Sebastjan! Ženske smo zares začudeno odprle usta aaaaaaa....



    Tatjana Malec


    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 14. maj 2004 @ 19:49 CEST
    O Friderichu Nietzscheju bi napisala še to-le zanimivost. Medtem, ko se je potapljal v blaznost in v umobolnici jedel svoje lastne iztrebke, je nejgova sestra ugotovila, da arijski rasi v degenerirani Evropi slabo kaže. Zato sta z možem Bernhardom Fosterjem s somišljeniki krenila v gozodve Paragvaja ustanavljat arijsko čisto mesto, brez genov nižje vrste - leta 1886 je tako nastala Nueva Germania. Podnebje jim ni bilo milostno, zemlja prav tako ne, denarja je kmalu zmanjkalo, Bernhard se je ubil, Elizabeth pa se je vrnila domov. Skrbet za brata, ki ga je bolezen odnesla že precej daleč, predvsem pa poslovat z njegovimi zapisi in knjigami. Zgodovina pravi, da je storila vse, da bi njegovo pisanje prilagodila pričakovanjem nacistične stranke. Vsekakor ji Hitler ni ostal dolžan in ni pozabil tako oddaljene Nueve Germanie. Po Nietzschejevi filozoviji je napisal Hitler tudi svoje veliko delo Main kampf.

    Ben Macintyre, angleški novinar, ki je odpotoval po sledeh kolonizatorjev, o najdbah poroča v knjigi Forgotten Fatherland. Pravi, da so pred Božičem 1934 zbrali otroke iz naselja, jih peljali na pokopališče do Forstnerjevega groba in tam slavnostno odprli velik paket, ki je prišel iz Nemčije. Po osebnem Hitlerjevem ukazu je bil poln prave nemške zemlje! Ko so jo raztresli po grobu, so otroci med tem prepevali. Po drugi svetovni vojni je naselje izgubilo še to majhno podporo, dobilo pa je nekaj obiskovalcev. Recimo zdravnika, ki se je držal bolj zase, je pa skrbel za reveže in znal o otroki, po letu 1960 pa je nekam izginil. Pisal se je Josef Mengele, bil je zloglasni nacistični zdravnik koncentracijskih taborišč.

    Danes ima občina svojo spletno stran na Municipalidat de Nueva Germania. V urbanem naselju živi 1092 prebivalcev, na pitno vodo jih je priključeno 20, smeti ne odvažajo nikamor. Obiskovalci današnje Nueve Germanie poročajo o modrookih Indijancih in nemških priimkih, recimo na The Kota Mama Expedition. Ti priseljenci izhajajo iz družin ali posameznikov pobeglih nacistov pred roko pravice po drugi svetovni vojni v Paragvaj. Žal, niso čiste arijske krvi, ker so se pomešali z Indijanci.

    Nietzschejevi citati:

    --Človek je za nadčloveka ravno to, kar je opica človeku - posmeh ali boleča sramota.

    -- Človek je vrv, ki je napeta med živaljo in nadčlovekom - vrv nad prepadom.

    -- Je prehod in most med tistim kar je nižje in tistim kar je višje. Najvišja misel je to, da človek je nekaj, kar je potrebno preseči.

    --On je nova resnica, ki naznanja nove vrednote. Vse plošče (moralne zapovedi) bi bilo treba razbiti, ker na njih ni vrednosti, ki bi jih bilo vredno ohraniti.

    -- Če hočeš preseči sebe, moraš po vrvi na ono stran, do nadčloveka;

    - Kar te ubija, te okrepi.

    Ustvariti nove vrednote pomeni, da mora nadčlovek popolnoma zanikati sedanje vrednote nižjega človeka in mora zapisati nove. Tako nadčlovek ne pozna vrednot, kot so: ne laži, ne ubijaj, ne kradi, itd. Tukaj Nietzsche misli na krščanske vrednote. Nietzsche pravi, da je človek negacija človeka tako, da če sprejmemo to njegovo misel, moramo sprejeti tudi smisel popolnega prevrednotenja vrednot. Ni nam pa dal opisa nadčloveka in njegovih vrednot. Nadčloveka si lahko predstavljamo od intelektualno najbolj razvitega, razgledanega, do najbolj postavnega, strastnega, uživajočega, do najbolj pustega, samostojnega živega bitja. Nadčlovek je prav tako poln energije in ima voljo do moči, je poln sovraštva in ljubezni. Zelo protisloven človek, kajne?Njegova volja do moči izvira iz kaosa in gnusa po življenju.
    Tak je postal tudi arijski nadčlovek, uresničen po Hitlerju, ki je povzročil eno največjih tragedij človeštvu - 60 milijonov mrtvih. Zato si ženske prav zares ne želimo, da bi nas povezovali Nietzschejevo filozofijo, filozofijo zmedenega kikirikanca, ki iz vse svoje globočine kriči: "Jaz sem tvoj petelin in jutranji svit zaspani črv. Pokonci! Pokonci! Moj glas te bo že skikirikal k budnosti! Odni vezi svojih ušes in poslušaj! Hočem te namreč slišati!! Pokonci, pokonci! Tu je zadosti groma, da se tudi grobovi naučijo poslušati! In otri si spanec in vso umazanijo in slepoto z oči. Tudi z očmi me poslušaj: moj glas je zdravilo še za slepo rojene. In brž, ko se prebudiš, mi moraš ostati večno budna. Meni ni v krvi, da bi prababice budil iz spanja zato, da bi jim rekel naj naprej spijo! Daj roko, gnus, gnus, gnus, gorje mi!

    Skratka: sadistični odnos nima le do živečih žensk, temveč tudi do prababic, ki ležijo v grobovih in naj bi ga poslušale.

    Tisto, kar ga je nekoč spravljalo, da se mu je gnusilo, mu zdaj vliva mir in vedrino vsepotrjevanja. Njegov ja, je amen.



    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 14. maj 2004 @ 20:50 CEST
    Naj še dopolnim predhodni komentar z naslednjo novico:
    Dr. Josef Mengele, angel smrti iz Auschwitza, specialist za torturo, evtanazijo, evgeniko, sterilizacijo, sadistično eksperimentiranje in sistematično pobijanje nižjih ras in hendikepiranih ujetnikov, ki je naredil iz ubijanja laboratorijski šport in je živel v Nietzschejevem utopičnem mestu v Paraguaju od leta 1960, je umrl 7.2.1979.

    Z dr. Mengelejem je povezana še naslednja zgodba:
    V Judovskem muzeju na Dunaju so posvetili 60. letnici smrti judovski glasbenici Almi Rose v koncentracijskem taborišču, ki bo na ogled do konca oktobra letos. Alma je kot hči filharmoničnega koncertnega mojstra Arnolda Rosea odrasla z glasbo, v njihovi hiši se je sestajala dunajska glasbena elita v prvi polovici minulega stoletja. Po prvih nastopih ob očetu je glasbenica z lastnim ansamblom Dunajska valčkova dekleta doživljala uspehe na turnejah po celi Evropi. Priključitev Avstrije k Hitlerjevemu Tretjemu raju leta 1938 je iznenada prekinila njeno kariero. Roseovi so zbežali v London.

    Med koncertnim nastopom na Nizozemskem, potrebnim, da bi preživela družino v Londonu, je Alma Rose doživela še nemško okupacijo Nizozemske. Bežala je proti Švici, vendar so jo nacisti na poti zajeli in poslali v taborišče Auschwitz. V ženskem taborišču Birkenau se je začela zanja etapa kariere Alme Rose: Iz glasbenih laikov je sestavila orkester, ki je moral vsako jutro in vsak večer igrati med maršem skozi taboriščna vrata. Rose je mnogim članom svoje kapele omogočila, da so preživeli, sama pa je umrla v začetku aprila 1944 za posledicami zastrupitve. Zadnji dan pred smrtjo jo je še pregledal "angel smrti iz Auschwitza", dr. Jozef Mengele.

    Kakšen nauk lahko izluščimo iz vsega opisanega dogajanja?

    Zlo rodi zlo.

    Nietzschejeva ideja o nadčloveku čiste arijske krvi je splavila na površje Hitlerja, ki je idejo udejanil z drugo svetovno vojno, ki je zahtevala 60 milijonov žrtev. Med njimi tudi glasbenico Almo Rose.

    V drugo svetovno vojno je bila vključena tudi Japonska (Os Rim, Berlin, Tokio). Na mesti Hirošimo in Nagasaki so Američani odvrli atomski bombi (za konec druge svetovne vojne).

    Srbski pisatelj Čosič je Miloševiču rekel, da morajo vsi Srbi živeti v eni državi. In kaj se je zgodilo? Bratomorna vojna.

    Ideje so nevarne. Prepričana sem, da Bog ne more umreti, kot je rekel Nietzsche. Danes umira človek, ki postaja brezsrčen stroj, robot in suženj svojih izumov, orožja in idej. Vprašanje je kako naj živim, da bom postal dober človek, poln ljubezni, dobrote in usmiljenja? Kaj naj storim, da bom zgradil v sebi plemenito osebnost. Ne ideje, srčna kultura in dobrota naj dobi moč, ki spreminja človeka, družbo in podobo človekovega življenja in ravnanja na zemlji. Vsako živo bitje ima svoje dostojanstvo in pravico, da se ga spoštuje - tudi
    ženska!


    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: Sebastjan Erlah dne sobota, 15. maj 2004 @ 12:45 CEST
    Nietzscheju se v povezavi s Hitlerjem in satanizmom dela velika krivica, saj je znano, da so tako satanisti, kot Hitler Nietzscheja hudo zlorabili, kar kaže na to, da so Nietzschejeve knjige nevarne, če pridejo v roke psihopatom.

    Glede zgornjega citata o emancipiranih ženskah se mi ne zdi, da bi Nietzsche postopal žaljivo, ampak sem v tem kontekstu razbral pravo hvalnico materam. Zanj je prava emancipirana ženska tista ženska, ki postane MATI, ne pa da svojo ženskost zavrže zaradi kariere. Jaz ne vidim nič žaljivega.



    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: Miran Zupančič dne sobota, 15. maj 2004 @ 13:20 CEST
    darga Tatjana,
    v celoti se strinjam s tvojima in Stojčijevim komentarjem. Naj samo dodam;
    Friederich Nietzsche ( 1844 - 1900 ) je hotel človeka spraviti z njegovo usodo. V zahodno kulturo je uvedel pojem " amor faiti "." ljubi svojo usodo." Torej ljubi sprejmi svojo usodo kot najboljše, kar je; kot najboljšo možnost, ki jo prejmeš. Hkrati je kot rezultat svojega notranjega iskanja spoznal, da je krščanski bog " mrtvi bog "; bog , ki je omejil človekove odločitve in njegovo osebnost na poslušno čredno žival.

    Ko je bil Nietsche star dvajset let in je takrat stopil na pot notranjega iskanja, je zapisal:"
    Hočem te spoznati, nepoznano, ki si seglo globoko v mojo dušo, zabučalo kot vihar v mojem življenju, ti nedoumljivo, meni sorodno. Hočem te spoznati, hočem ti služiti."
    Njegovo življenje je bilo najprej težnja po spoznanju Boga, ki pa jo je zapustil leta 1872 z ugotovitvijo, da se mu je nepoznani notranji Bog izmuznil.. Ta njegov pogled je potem prevladal v njegovih poznejših letih. Kakšne negativne posledice so nastopile za njega in čredo obupanih v temo pahnjenih osebkov je o tem Tatjana že vse povedala.

    Glede nasprotja, borbe: moški-ženska pa naslednje;
    Notranji psihični zakon nas poučuje in pravi, da se vse, kar je neizživetega, nahaja v nezavednem in tam živi tako rekoč neko lastno življenje. V ženski duši je to "animus" ( C.G. Jung ), v moški pa "anima." Oba se občasno razodevata po stanju zavesti in njihove ne vedno laskave lastnosti se nereflektirano prenašajo na moški in ženski svet. Ko te projekcije ozaveščamo, tudi rešujemo nastale težave in konec je " bitke med spoloma ". Sam Jung trdi, da imamo svoja čustva in strasti v glavnem šele tedaj na vajetih. " Drugospolnost " izgubi vso svojo grozljivost, ker v globini lastne duše spoznamo njene značilnosti. Šele sedaj je človek sposoben ljubiti-k drugačnemu, nasprotnemu Ti se lahko obrne brez predsodkov in lahko z njim pravilno sodeljuje.

    Sedaj pa je človek pripravljen spoznvati bistvo ženske in moškega v njuni prvotni obliki. To bistvo imenuje Jung kot snovni( ženski ) in duhovni ( moški ) princip, ki ga simbolizirata oba arhetipa:" velika mati" in " stari modrec " - duša ( materija/ ljubezen/ mati) in duh ( moč/ modrost/oče).
    Tako človek odkrije, da je njegovo pravo bistvo iz duha in snovi, pri čemer je duh tudi snov in snov tudi duh. Z duhom prepojena snov, povezava praženske s pramoškim, vodi ( po Jungu) v rojstvo Sebstva(Božansko bitje).
    Povezovalna sila je Božanska ljubezen, ki si prizadeva, da bi vse ljudi zopet popeljala v enost. Tako naš pravi jaz odkrije svoje prastarše, prvo nasprotje po padcu iz duhovnega doma v naš razdvojeni svet. Iz tega je tu nastalo vse, kar ni iz Boga.

    Prav tako kot na začetku časov tudi danes obstaja nevarnost, da se naš jaz poistoveti s podobami, ki mu jih kažejo prastarši, da se torej vmeša in tako prepreči notranji proces združitve nasprotij, psihosintezo, ki vodi k cilju. Slike iz preteklosti in sile, ki delujejo skoznje in v njih, namreč zelo fascinirajo človeka, ki se z njimi srečuje v lastni duši. Pokažejo se napr. kot čarodej, prerok, mag, svečenica, mati, cerkev. Kdor nanje naleti v svoji duši, zapade v nekakšno brezobzirnost in samopoveličovanje. Marsikateri iskalec Boga se ravno na tej stopnji spotakne, ker samega sebe, torej svoj jaz, poistoveti s starim modrecem. Z ozaveščanjem in razločevanjem se je treba odrešiti vseh varljivih podob. Sile, ki delujejo v podobah, so človeku na poti samorealizacije na voljo le tedaj, ko se je v ponižnosti naučil razlikovati zunanjo obliko. Takrat pa je res pripravljen na direktno srečanje z arhetipom Božanske ( sliko Božjo )podobe. Takrat sreča svoje Božansko bitje in sile, ki delujejo v njem, da se združi naš jaz z Božanskim JAZ-SEM.

    Je pač tako, da se mora naš dorasli, zreli jaz najprej srečati s svojo lastno senco, ki jo sestavljajo vse neizživete oz. neozavščene in izločene lastnosti lastnega bitja. Nekdo se napr. nagiba k zavisti, ljubosumju, jezi, kritiki, strahu, blebetavosti, nepoštenju in sovraštvu, kar vse prenaša na soljudi in se s temi lastnostmi prav gotovo ne odvezuje od sveta. Tako se človek zgolj priklepa na soljudi in na celotno človeštvo. Običajno je lažje iskati trsko v očesu drugega ( v tem primeru ženske ) kot pa bruno v lastnem. Negativno misleči človek lahko prenaša na druge ljudi tudi pozitivne lastnosti, s čimer prav tako zida svoje ujetništvo in ujetništvo drugih. Tako so ljudje medsebojno ujeti v brezupni zmešnjavi. Nezavedanje-nevednost krmari njihova ravnanja, ki jih vodijo sile iz nezavednega-hudičevega. Spoznati senco v lastnem bitju pomeni transformirati bitje in tako odrešiti košček sveta.
    Borba spolov moškega -ženske je velika duševna uganka. To je prastara uganka, ki se danes še zaostruje na vseh področjih življenja med njima. Moški in ženska lahko razrešita ta temeljni problemle tako, da se jim posveti da iščeta, vsak za sebe svoj v preteklosti odcepljeni del. Moški mora spoznati svojo " animo " v lastnem bitju in ženska svojega "animusa " v lastnem bitju. Tako kot je nekoč dejal nek pesnik hermetične poezije, ko je dejal:" In, da v tebi ( ženski )ljubim sebe samega." Prav tako drži obratno.

    lep pozdrav vsem,
    Miran.


    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: ana dne nedelja, 16. maj 2004 @ 21:24 CEST
    Ženska postane ženska, če ji moški naredi otroka? Mar moški postane kaj bolj moški, če (mu ženska) rodi otroka? Zakaj je poudarjena ploditvena funkcija pri pomembnosti ženske, ne pa pri pomembnosti moškega?

    Bistvo ženske ni v njenem materinstvu, temveč v njeni ženskosti. Tisti, ki širi mnenje, da je edino žena-mati nekaj vredna, poskuša žensko nadvladati preko (njene) spolnosti, in povrh želi zanetiti več in manj vrednostne komplekse med samimi ženskami…. po sistemu: poskrbi, da se zravsajo med sabo, pa ne bodo opazile, da jih mi obvladujemo… naj ne vidijo, kje je ta zaresni problem..

    Ni otroka, če ni seksa. Kenede? Samo zato se gre: za seks…. vse govorjenje o materinstvu je pa za kamuflažo, in pa zato, da se vse lepo sliši. Ker, če kdo misli ali govori drugače, če ne postavlja v ospredje pomembnosti vloge matere, je deležen obsojanja. Kenede? Tudi s strani žensk, mater, ki se počutijo večvredne od samičk brez otrok.

    Starševstvo in partnerstvo NI eno in isto, je pa lepo, če se prekrivata.

    Pravi čas za materinstvo je edino takrat in samo takrat, ko ženska v sebi začuti klic po njem.

    Enakovredno partnerstvo je nekaj najlepšega, kar človek lahko doživi v fizičnem življenju. Ko se zabrišejo meje enega in drugega, ko se dvoje začne zlivati v eno (tukaj ne govorim o fizičnem kontaktu). Vendar je za to potrebna popolna predanost, brezpogojno zaupanje in zares čista čista ljubezen… Bistvo človeškega obstoja NI predvsem razplod, temveč je (med drugim?) poskus iz sveta dvojnosti prestopiti v svet enosti. Ko se zlivaš z nekom v Božje, v Eno. Zato je rečeno, da, kar je v Bogu združeno, naj človek ne loči.

    samo moje mnenje, seveda…

    in tukaj spodaj pripenjam članek, ki je bil enkrat že objavljen na Pozitivkah, pa ne vem, zakaj dostop do njega s pomočjo iskalnika ni mogoč. Govori ravno o tem, da niti ženske same ne zastopijo svoje vloge v tem svetu… povzetek je iz knjige Florinda Donner, V sanjanju

    V SANJANJU (sprejem v svet čarovnikov)
    FLORINDA DONNER

    Beseda čarovništvo pomeni nekaj abstraktnega: sposobnost razširjanja mej običajnega zaznavanja, katero lahko nekateri ljudje razvijejo. Čarovniki smatrajo, da so naše zmožnosti v življenju omejene glede na dejstvo, da jih določa družbena ureditev. Čarovniki verjamejo, da nam družbena ureditev pripravi seznam možnosti, ostalo pa storimo sami: s tem, ko sprejmemo edino tiste možnosti, postavimo meje našim praktično brezmejnim zmožnostim. Te meje na srečo veljajo samo za našo družbeno stran, ne pa za našo drugo stran: stran, ki je skoraj nedostopna in se ne nahaja v sferi običajne zavesti. Glavni trud čarovnikov je tako usmerjen k razkritju te strani. To počno z razbijanjem krhkega, vendar elastičnega ščita človeških domnev o tem, kaj smo in kaj smo sposobni postati. Ob teh spoznanjih bi morali črpati energijo, ki jo potrebujemo, da bi se spremenili in se odmaknili od naše definicije resničnosti. Vendar pa čarovniki menijo, da je tudi iskanje drugih vidikov resničnosti samo prizadevanje razuma. Nove misli, nove ideje pa nas komaj kdaj spremenijo.

    Ena od reči, ki se jih je Florinda naučila v svetu čarovnikov, je ta, da čarovniki brez umika iz sveta in ne da bi se pri tem poškodovali, izpolnijo veličastno nalogo: razbijejo dogovor, ki definira resničnost.

    In kaj je Delia povedala Florindi na njuni dolgi vožnji k zeliščarici?

    V naši družbeni ureditvi nam izraz 'vojna' pomeni boj med dvema bratoma, ki sta oba vladarja in se borita za prevlado. V svetu čarovnikov, kjer vlada drugačna družbena resničnost, pa je 'vojna' izraz za boj med sužnjem in gospodarjem, ki misli, da je lastnik ljudi. V naši družbeni ureditvi so ženske odvisne od milosti moških. Ženske lahko počnejo, kar se jim zljubi, vendar niso svobodne. Sčasoma postanejo slepe za svojo ženskost.

    Ženske so sužnje, zasužnjene s strani moških. Moški zameglijo ženske. Njihova želja, da bi nas ožigosali kot svojo lastnino, nas ovije v meglo. Njihovo orožje je seks. Ženske so tako popolnoma zamegljene, da sploh ne pomislijo na možnost, da je njihov nizek življenjski položaj neposredna posledica tega, kar moški z njimi počno seksualno.

    Kljub spremembam v svetu v zadnjih desetletjih (ženske se uveljavljajo v ekonomskem in političnem življenju) ženske ostajajo sužnje. Tako smo vzgajani. Izobražene ženske so sedaj zaposlene s preštevanjem družbenih in političnih zlorab žensk. Nobena od suženj pa se ne zna osredotočiti na samo osnovo svojega suženjstva – na spolni odnos, razen v primeru posilstva ali drugih oblik fizične zlorabe. Vera, filozofija in znanost že več stoletij trdijo, da morata moški in ženska slediti biološki, božji ukaz, kar se tiče njunih spolnih razmnoževalskih sposobnosti.

    Prisilili so nas, da verjamemo, da seks koristi. To vrojeno prepričanje in sprejetje tega nam onemogočata zastaviti pravo vprašanje. To vprašanje se glasi: kaj ženske spravi v posteljo?

    Dandanes ženske v svojo gorečnosti, da bi dosegle enakopravnost, oponašajo moške. Ženske oponašajo moške do tako nesmiselne stopnje, da seks, ki jih zanima, nima nobene zveze več z razmnoževanjem. Svobodo enačijo s seksom, ne da bi sploh pomislile, kako seks vpliva na njihovo fizično in čustveno počutje. To so nam tako močno vbili v glave, da neomajno verjamemo, da nam seks koristi, da je zabaven, da je potreben, da lajša potrtost, frustracije, da zdravi glavobol, nizek in visok krvni pritisk, da uravnava menstruacijo, skratka, da je fantastičen. Vsi tako pravijo. Vsi ga priporočajo. Na kratko rečeno: en seks na dan prežene zdravnika stran.

    Občutek ženske, da si lahko kadarkoli in kjerkoli svobodno izbere partnerja, ne spremeni dejstva, da je še vedno ona tista, ki je poseksana.

    Enačenje svobode s seksom je ironija. Edini možnosti, ki sta ponujeni ženskam – sužnjam, sta: želeti si moškega seksualno ali pa romantično se zaljubiti vanj. Žensko, ki bi se drznila, da se s tem ne strinja, bi takoj označili, da sovraži moške.

    Pritisk na ženske v tej smeri je tako močan, tako silovit in na videz tako upravičen, da smo ženske pripravljene vse to verjeti in zato smo postale sokrivke.

    Ženske, ki imajo sposobnost in organe za razmnoževanje življenja, imajo sposobnost za proizvajanje sanj s temi istimi organi. Maternica je središče naše ustvarjalne energije. Ženske sanjajo s svojo maternico oziroma iz nje. Maternica ima tako močno ustvarjalno energijo, da če na svetu ne bi bilo nobenega moškega več, bi ženske še vedno rojevale, vendar samo svoje klone. Tako bi bil svet naseljen samo z ženskim spolom človeške vrste. O tem govori partenogeneza oz. veda o nespolnem razmnoževanju.

    Zato imajo ženske možnost uporabiti svojo energijo in domišljijo za druge stvari in ne za suženjstvo, v katerega nas vzgajajo.

    Čarovnik Juan Matus je razložil, kaj je to univerza. To ni 'središče višjega učenja' kot mislimo, temveč bi morali univerzi reči 'ustanova srednjega razreda', ker jo študentje obiskujejo, da bi še bolj izostrili svoje vrednote srednjega razreda. Študentje obiskujejo univerzo zato, da bi postali strokovnjaki. Miselnost naše družbene ureditve je taka, da nam govori, da se moramo pripraviti na prevzem vodilnih položajev. Moški hodijo na univerzo zato, da bi postali pravniki, zdravniki, inženirji, ženske pa zato, da bi tam našle primernega moža, hranilca in očeta svojih otrok.

    Čarovniki so razdeljeni v dve skupini: sanjalci se ubadajo s sanjami, svojo moč in modrost dobijo v sanjah; zalezovalci pa se po drugi strani ukvarjajo z ljudmi, z vsakdanjim svetom – svojo modrost in moč dobijo iz občevanja s soljudmi. Nekateri čarovniki so tudi oboje. Zalezovalci so silovita bitja z ogromno fizične energije, energični, neutrudni delavci, specializirani za tisto ekstravagantno stanje zavesti, ki mu pravijo sanjati buden. Sanjalci imajo manj očitno energijo, izžarevajo občutek nezemskosti, specializirani pa so za področje 'sanjanje v svetovih onkraj tega sveta'.
    Sanjalci spijo v visečih mrežah, da nimajo stika z zemljo, ki nas prizemljuje. V takem visečem položaju se sanjalec začetnik nauči, kako se energija premakne iz budnosti v sanjanje in iz sanjanja sanj v budno stanje. Sanje so prav tako resnične kot vsakdanji svet.

    Dogodkov iz vsakdanjega življenja se z lahkoto spominjamo. S tem imamo dovolj izkušenj. Dogodki, ki jih pa doživimo v sanjah, so čisto nekaj drugega. Zelo se moramo boriti, da jih lahko prikličemo nazaj, to pa zato, ker jih telo shrani nekje drugje.

    Strašno vznemirljivo je početi nekaj, ne da bi vedeli, zakaj to počnemo. Še bolj vznemirljivo pa je lotiti se nečesa, ne da bi vedeli, kakšen bo končni rezultat. Svoboda je grozno zastrašujoča. Svoboda zahteva spontana dejanja. Pravo spontano dejanje je dejanje, pri katerem se popolnoma prepustiš, a šele po globokem premisleku. Dejanje, pri katerem upoštevaš vse argumente za in proti, ki pa jih pravočasno zavržeš, saj ničesar ne pričakuješ in ničesar ne obžaluješ. Z dejanji take narave čarovniki kličejo svobodo.Svoboda je popolno prenehanje ubadanja s samim seboj. In najboljši način za prenehanje ubadanja s samim seboj je ubadanje z drugimi.

    V svetu čarovnikov moramo pozabiti na svoj ego, drugače nikoli ničesar ne bomo videli, kajti v tem svetu običajni ljudje nikakor ne moremo ničesar predvideti. V svetu čarovnikov čas teče drugače, zato ga človek drugače doživlja. Čarovniki po mili volji raztezajo ali krčijo čas.

    Čarovniki pripravijo človeka, da sprevidi, da je vsa narava resničnosti drugačna in ne taka kot verjamemo, se pravi, kot smo bili naučeni, da je. Na razumskem nivoju smo se pripravljeni poigravati z idejo, da kultura vnaprej določa, kdo smo, kako se obnašamo, kaj smo pripravljeni vedeti, kaj smo sposobni čutiti. Nismo pa pripravljeni utelesiti te ideje in jo sprejeti kot stvarno, praktično trditev. To pa zato, ker nismo pripravljeni sprejeti, da kultura vnaprej določa tudi to, kaj smo sposobni zaznavati.

    Čarovništvo nam omogoča, da se začnemo zavedati različnih resničnosti, različnih možnosti, ne samo v zvezi s svetom, temveč tudi v zvezi z nami samimi in sicer do te mere, da ne moremo več verjeti niti v najbolj trdne predpostavke o nas samih in naši okolici.

    Čarovnik se zaveda različnih resničnosti in to znanje uporablja v praktične namene. Čarovniki vedo, da se resničnost ali svet, ki ga poznamo, sestoji samo iz dogovora, ki ga upošteva vsak izmed nas. Ta dogovor pa je mogoče razveljaviti, saj gre le za družbeni pojav.

    Čarovniki presežejo običajni dogovor, ne samo razumsko, temveč tudi fizično ali praktično. Čarovniki zrušijo meje z družbo določenega zaznavanja, da pa bi lahko to nekdo razumel, mora tudi sam postati čarovnik. To pomeni, da se mora izročiti, posoditi mora tako um kot tudi telo. To pa mora biti zavestna, neustrašna predaja.

    Čarovnik ne išče ljubezni ali odobravanja. Čarovnik ostaja miren v vseh okoliščinah. Sam ne zahteva zase ničesar, a je vseeno pripravljen dati vse od sebe.

    V nasprotju s tistim, kar verjamejo ljudje, čarovniki niso izvajalci mračnih ezoteričnih ritualov, pač pa so korak pred našim časom. Modus našega časa je razum. Kot celota smo razumski ljudje. Čarovniki pa so 'ljudje razuma', kar je nekaj povsem drugega.

    Bojevnik ni suženj, temveč služabnik duha. Sužnji nimajo nobene izbire, služabniki pa. Njihova izbira je brezgrajno služiti. V svetu čarovnikov so dovoljena samo strateška dejanja, ne pa koristna dejanja. Vendar pa je nenavadano težavno preobraziti svoj jaz, da postanemo nekaj drugega kot to, za kar so nas vzgajali. Brez te spremembe pa ni mogoč vstop v svet čarovnikov.

    Čarovniki nimajo nobenega interesa, da bi komurkoli vsilili svoje mišljenje. Med čarovniki ni nobenega guruja ali modreca, so samo naguali. Oni so voditelji, vendar ne zato, ker bi več vedeli, ampak preprosto zato, ker imajo več energijie. Pri tem pa se ne misli na telesno moč, ampak na določeno konfiguracijo njihovega bitja, zaradi katere lahko komurkoli pomagajo razbiti parametre zaznavanja.

    Za žensko je precej lažje kot za moškega prekiniti vezi z družino in preteklostjo. Na ženske nihče ne računa. To jim daje precejšnjo fluidnost. Vendar pa na žalost ženske to prednost redko izkoristijo.

    Ženske se hitro strinjajo , saj so navajene, da z njimi upravljajo, a to njihovo strinjanje je samo prazno popuščanje pritisku. Ženske so izurjene v tem, da ustrezajo. Če se žensko zares prepriča, da mora spremeniti svoje življenje, potem je pol bitke že dobljene. Tudi če se sploh ne strinjajo, je njihovo spoznanje neskončno bolj dolgotrajno kot pri moških.

    Vse ženske imajo edinstveno sposobnost neposredno sprejemati znanje. Osnovna razlika med moškim in žensko je ravno v načinu, kako pristopajo k znanju.

    Moški gradijo znanje korak za korakom, dvigajo se navzgor v obliki stožca, plezajo proti znanju. Vendar pa so ravno zaradi oblike stožca moški omejeni v višini, ki jo lahko dosežejo – stožec je vse ožji. In njihova pot k znanju se konča v vrhu stožca.

    Pri ženski pa je stožec na glavi obrnjen narobe in zgleda kot lijak. Ženske se lahko neposredno odprejo izvoru oziroma izvor se jih dotika neposredno, v široki osnovi stožca. Čarovniki pravijo, da je povezava ženske z znanjem široka. Po drugi strani pa je povezava moških precej omejena.

    Moški so blizu stvarnemu in merijo proti abstraktnemu. Ženske pa so blizu abstraktnemu in vendar se poskušajo prepuščati stvarnemu.

    To, da imajo ženske za manjvredne, ali v boljšem primeru, da se na njihove lastnosti gleda kot na enakovredne in dopolnjujoče moškim lastnostim, ima opraviti z načinom, kako moški in ženske pristopajo k znanju. V splošnem žensko bolj zanima moč nad samo seboj kot pa moč nad drugimi, kar povsem očitno hočejo moški.

    Prvotno ženske niso čutile nobene potrebe po tem, da bi izkoriščale svojo sposobnost in se na široko in neposredno povezale z duhom. Ni se jim zdelo potrebno govoriti o tej svoji naravni sposobnosti ali o njej razmišljati, kajti povsem jim je zadoščalo, da jo lahko uporabljajo in da sploh vedo, da jo imajo.

    Nesposobnost moških, da se ne morejo neposredno povezati z duhom, jih je pripravila do tega, da so začeli govoriti o procesu doseganja znanja. In še vedno govorijo o tem. In prav ta vztrajnost, ko hočejo vedeti, kako se trudijo, da bi prišli do duha, jih je prepričala, da je razumnost tipična moška veščina.

    Moški so ustvarili pojem razuma, kar jim je omogočilo, da so lahko poniževali žensko nadarjenost in dosežke. Omogočilo jim je, da so lahko ženske lastnosti izključili iz formulacije razumskih idealov.

    Do danes so ženske že prepričali v to – vzgajane so v mišljenju, da so lahko samo moški razumni in skladni. Tako danes moškim pripada že cela vrsta nezasluženih prednosti, zaradi katerih so samodejno superiorni, ne glede na njihovo pripravljenost in sposobnost.

    Ženske niso izgubile svoje povezave z duhom. Samo pozabile so, kako se jo uporablja in so začele posnemati moške, ki pa povezave zares nimajo. Že tisočletja se moški borijo, da bi ženske zares pozabile na svojo vez. Med sveto inkvizicijo je šlo za sistematično čistko, s katero so hoteli izbrisati prepričanje, da imajo ženske neposredno vez z duhom. Vsa organizirana religija ni nič drugega kot zelo uspešen manever, s katerim hočejo posaditi žensko na nižji položaj. Religije se sklicujejo na božanski zakon (kot mu pravijo), ki pravi, da so ženske manjvredne.

    Potreba moškega po prevladi nad drugimi in pomanjkanje zanimanja pri ženskah za izražanje ali oblikovanje svojega znanja in spoznanja, od kod jim to znanje, je bilo nadvse sramotno zavezništvo. Zaradi tega zavezništva je mogoče ženske že od rojstva naprej siliti, da sprejmejo mnenje, da je njihova izpolnitev mogoča samo v gospodinjstvu, v ljubezni, poroki, otrocih in v samoodrekanju. Ženske so postale izključene iz glavnih oblik abstraktnega razmišljanja in vzgojene v odvisnost. Tako temeljito so bile naučene prepričanja, da morajo za njih misliti moški, da so se nazadnje odpovedale razmišljanju.

    Ženske so sposobne oblikovati, kar so se naučile. Tisto, česar pa so se naučile, je določeno s strani moških. Moški določajo samo naravo znanja in iz nje so izključili vse tisto, kar pripada ženskemu. Če pa je že kaj vključeno, je to vedno v negativni luči. Ženske pa so to sprejele.

    Kaj ženskam koristi, če imajo dostop do istih reči kot moški, če jih imajo pa ti še vedno za manjvredna bitja , ki morajo privzeti moško držo in obnašanje, če hočejo uspeti? Resnično uspešne ženske so popolne spreobrnjenke. Tudi one gledajo zviška navzdol na ženske.

    Po mnenju moških maternica omejuje žensko tako umsko kot telesno. Zaradi tega ženskam, čeprav imajo dostop do znanja, ni dovoljeno, da bi pomagale odločati, kaj to znanje je.

    Razumski cilji ženske ne zanimajo. Če pa jo zanimajo, jih pa ne bi smeli. Kajti za žensko se najbolj spodobi, da ostane zvesta svoji naravi: skrbna, odvisna spremljevalka moškega.

    Čarovniki predlagajo, da moški ne morejo imeti izključne pravice do razuma. Zaenkrat je videti, da jo imajo. Zato je treba začeti uporabljati razum tam, kjer prevladuje žensko. To področje je na glavo obrnjeni stožec, povezava ženske z duhom samim. S tem drugim vidikom umovanja se soočimo z drugim načinom: z ženskim načinom umovanja. Ženska mora delovati na svoji čarovni strani, na strani maternice. Maternica je izrazito ženski organ in prav maternica daje ženski tisto dodatno ostrino, tisto dodatno silo, s katero lahko usmerja svojo energijo. Vendar je to energijo treba pravilno usmeriti: te energije ženska ne sme izrabljati za to, da ščiti sebe in ohranja idejo svojega jaza. Tisto, kar imamo za svoj osebni jaz, je dejansko samo ideja. Doseči tako stopnjo odmaknjenosti, da postane jaz samo ideja, ki jo lahko po mili volji spreminjamo, je pravo dejanje čarovništva in od vseh najtežavnejše. Ko se ideja jaza umakne, dobijo čarovniki dovolj energije, da se lahko zlijejo z namero in postanejo več, kot si mislimo, da je normalno. Ženske lahko glede na to, da imajo maternico, med sanjanjem zelo preprosto usmerijo svojo pozornost na nekaj, kar se nahaja izven njihovih sanj.

    Moškim je uspelo pri svojem uveljavljanju nadvlade ženske prepričati, da je maternica strogo biološki organ, katere edina funkcija je razmnoževanje oziroma prenašanje moškega semena.

    Moški čarovniki, ki seveda nimajo maternice, se lahko zlijejo z namero, z duhom, zato, ker so se odrekli tistemu, kar izrecno določa njihovo moškost. Oni zato niso več moški.

    V bistvu ni nobenega načina, da bi lahko učili ženske sanjanja. Vse, kar se da storiti, je to, da se jih podpre, tako da lahko sprevidijo ogromen potencial, ki ga prenašajo v svoji zgradbi organizma.

    Ker je sanjanje za žensko stvar zadostne energije, je najbolj pomembno prepričati jo v potrebo po spremembi svoje globoke podružbitve z namenom, da bi prišla do te energije. Dejanje same uporabe te energije je samodejno: ženske začno sanjati čarovniške sanje tisti hip, ko imajo dovolj energije.

    Težavno je napolniti žensko s hrabrostjo za vstop na novo področje. Večina žensk ima raje varne verige kot pa grozo novega.

    Sanjanje je samo za pogumne ženske – ali pa za tiste, ki nimajo nobene druge izbire, ker živijo v neznosnih okoliščinah – kamor spada največ žensk, ne da bi se sploh zavedale tega.

    Če sanjaš živ, pomeni, da imaš upanje. Pomeni, da se oklepaš svojih sanj, kot bi ti šlo za življenje. Sanjati mrtev pa pomeni sanjati brez upanja. Takrat sanjaš, ne da bi se oklepal svojih sanj.

    Svoboda je popolna odsotnost skrbi za sebe, pomanjkanje skrbi, do katerega pride, ko se osvobodi večina energije, ki je ujeta v nas. Ta energija se sprosti šele takrat, ko lahko izklopimo svojo vzvišeno predstavo o sebi, o svoji pomembnosti, pomembnosti, za katero mislimo, da je nihče ne sme oskruniti ali se ji posmehovati.

    Cena svobode je zelo visoka. Lahko jo dosežemo le, če sanjamo brez upanja, če smo pripravljeni zgubiti vse, celo sanje.

    Za nekatere izmed čarovnikov je sanjati brez upanja, boriti se brez cilja v glavi, edina možnost, da lahko držimo korak s ptico svobode.

    Za konec pa še vaja za lajšanje žalosti:
    Če si hočeš olajšati bolečino žalosti, se potopi globlje vase. Usedi se s privzdignjenimi koleni, nato pa se s prekrižanima rokama primi za gležnja, desni gleženj z levo roko. Položi glavo na kolena in pusti žalosti, da gre svojo pot. Naj zemlja poteši tvojo bolečino. Spusti zemljino zdravilno moč v sebe.





    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: shog61 dne torek, 6. julij 2010 @ 16:11 CEST
    Kmalu bo prišlo do spoznanja, da je poligamija tisto pravo - en (željeni) moški za 100 žensk. Potem pa bo prišlo do klanja…


    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: MC dne torek, 6. julij 2010 @ 16:42 CEST
    >> Kako si razlagam množično prestopanje žensk v Nemčiji v Islam?
    >> One so nakazale pravo pot emancipacije, odločile so se postati ŽENSKE!

    Krasna potrditev sicer že znanega dejstva, da krščanstvo in islam izhajata iz istega semitskega okolja, v katerem so moški ženske obravnavali kot živino. (Dejstvo je, da Stara zaveza odkrito podpira mnogoženstvo, spolno suženjstvo in celo množična posilstva.)

    Vendar ženske, ki se v vseh smislih popolnoma predajo moškemu, tako da postanejo živina, oziroma po Erlahovo, emancipirana živina , še ne dosežejo ideala prave ženske. To jim zagotavlja šele devištvo in popolnoma predanost mesiji, ki je bil spočet s pomočjo posvečenega spermija. Nič ni bolj ženskega od nepoškodovane deviške kožice in neoskrunjene nožnice. Prava pot emancipacije torej lahko vodi le v samostan!



    p.s.:

    Tudi jaz se zelo strinjam z Nietzschejem. Predvsem z vsem tistim, kar je izrekel o krščanstvu.


    Emancipacija ženske

    Prispeval/a: *Marja* dne torek, 6. julij 2010 @ 17:27 CEST

    "Nič ni bolj ženskega od nepoškodovane deviške kožice in neoskrunjene nožnice."

    p.s.

    ki so jo zamnjale pedofilske ritke.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,61 seconds