 Ko se udarimo, nas zaboli. Enako tudi, ko vidimo, da bližnji trpi, pa si ne more omagati, ker mogoče ni pomoči. Morda ne zna, ne zmore ali pa podzavestno noče, saj je navezan na bolečino in jo imenuje za "moja bolečina". Takemu ni potrebno pomagati, če nas ne prosi, saj je to njegova izbira. Bog mu je namenil situacijo, da se iz nje nekaj nauči, pa morda čisto nekaj drugega kakor je videti na zunaj. Vsak za sebe najbolj ve, saj se pozna in se ima možnost spoznati, kaj bi mu pomagalo, da se znebi bolečine.
Ta nadloga nas začne spremljati že na samem začetku življenja. Ko se rodimo jočemo, ker nam je neprijetno, saj smo se udobno počutili 9 mesecev v trebuhu matere, katera je skrbela za nas. Sedaj pa smo prišli ven, v svet, kjer je vse drugače. Potrebno se bo navaditi na vse kar je okoli nas in vse se tudi v času človekovega življenja spreminja. Kar je v nas ostane isto, le raste in se razvija. Da preživimo vsak dan posebej svojega življenja, se moramo prilagajati okolju kjer smo ter čimbolj prijetno in najmanj boleče kot je mogoče, ustvarjati pogoje za rast in razvoj tistega kar je v nas.
Mnogo ljudi pa to pozabi, ne pripisuje pomena tistemu, česar ne vidi, ampak iščejo zadovoljstvo o okolju kjer živijo. Raje spremenijo okolje, partnerja, obleko ali situacijo, samo, da se jim ni potrebno prilagoditi in prebroditi oviro. Potem naletijo na drugo okolje, ki je še bolj kruto zanj in spet bežijo v bolečini in žalosti drugam in to ponavljajo celo življenje, dokler ne ugotovijo, da sami pred seboj ne morejo zbežati. Edina rešitev je sprejemanje bolečine ter jo predelati, prerasti in premagati. Če bolečino premagamo, izgine kot vsaka stvar, nad katero imamo moč. Vendar se večkrat srečamo s situacijo, nad katero pa ugotovimo, da res nimamo moči, da je prehuda in da ne bomo zmogli. To je, kadar gledamo v naprej, predaleč naprej, ko še ne čutimo moči, ki je v nas, ko nas zajame strah in nezaupanje v samega sebe.
Čustva, ki nas preplavijo so ne-gativna in tudi ne-potrebna. Za-upanje pa je pozitivno in nam prinese lepa vzpodbudna čustva, kot so veselje, zadovoljstvo, ljubezen ter sprejemanje situacije in ljudi, ki so nam na poti. Ne govorim o tem, da samo "smo" v ne-delovanju. Delujemo, živimo in se imamo lepo, sedaj in tu, kjerkoli smo in s komerkoli se srečamo. Kaj bo jutri, bomo videli jutri, saj bo v dobri veri in za-upanju z nami Bog in vsa njegova hierarhija, oni pa bodo poskrbeli za vso podporo in pomoč, ki nam bo primanjkovala.
Če se ozremo nazaj, vidimo bolečine, skrbi, ki smo jih imeli. Spomnimo se, koliko skrbi smo imeli po nepotrebnem, pa se je vse lepo končalo, za nas najboljše kot je bilo mogoče in morda še bolje, kot smo si sami želeli. Za vse je poskrbljeno, zakaj ne bi bilo tudi za nas? Zakaj si delamo skrbi, če pošteno in ljubeče živimo, če pošiljamo lepe misli ljudem, katere ne vidimo, če objamemo ljudi, ki jih lahko občutimo in pomagamo tistim, ki za to prosijo. Zakaj bi skrbeli, da nam bo kaj vzeto, saj nismo nič prinesli s seboj na ta svet in nič ne potrebujemo za seboj, ko oddidemo. Vse imamo samo v uporabo, tako tudi bolečino, katero si pridelamo sami, s svojim načinom življenja, prehranjevanja ter mentalnimi mahinacijami.
|
Bolečina
Prispeval/a: Miran Zupančič dne torek, 20. april 2004 @ 13:55 CEST
lepo si to tvoje lastno doživetje, ki temelji na lastni izkušnji napisala.
na dodam še sam k tvojemu članku Lao Ce-jev izrek, ki je danes še kako aktualen:" Kdor poveča znanje, poveča bolečino." Že od mladih nog nas neprestano filajo s sporočili, v naših glavah je tako nakopičenega mnogo znanja, ne da bi le-to lahko potešilo našo dušo. Velik notranji nemir ostaja, kajti vse znanje, vse naučeno, pa naj bo še tako koristno, v resnici ne prinaša nobenega trajnega zadovoljstva. Zato smo odvisni in potrebujemo še več omamne miselne droge, ne da bi lahko posedovali zaželeno.
V nam gori ogenj, ogenj hrepenenja, ki pa ni od tega sveta in pripada neki drugi resničnosti. Ta resničnost- Svetlobe je tista, ki je v nas zanetila notranji ogenj in bi nas rada dvignila v višjo zavedanje v nadnaravo. To v nas povzroča pritisk, bolečino in hrepenenje.
Hvala bogu, da je v Sloveniji vedno več ljudi, ki imajo dovolj svojega ravnanja v iskanju in odvisnosti. Večina sluti, da ne more biti v tem smisel življenja. Do te točke so, smo prišli, ker imajo mnogi za seboj že mnogo izkušenj. Spontano so pripravljeni zapustiti staro življenje, da bi se tako odprli večni in neminljivi Božanski moči, ki vse izpolnuje.
Ta sila nam poteši ta ogenj v nas, ne da bi nas pustila praznih rok. Zato izkusimo resnico, ki sije za vse nas. Ta resnica pomirja bolečino, docela in popolno. Ničesar nam ni treba dodati ali pa odvzeti. Ta resnica nas poveže s Izvorom vseh stvari in nam podarja rasvetljenje da lahko izkusimo pravi smisel človekovega obstoja in njegovega nastanka.
Zaradi tega vsak med nami poseduje hrepenenje kot najglobljo in obenem najbolj mogočno zmožnost iskanja izgubljene popolnosti. Zaradi tega v tem hrepenečem skanju doživljamo bolečino, ki nas občasno opominja po ponovni združitvi z Božansko Voljo.
Če pravilno doumemo naše poslanstvo, nas to zmore odrešiti napačnih hrepenenj. Ludwig van Beethoven je izrazil to hrepenje z besedami:" Ni višjega, kot bližati se božanstvu,
bolj kot drugim ljudem
in od tu širiti žarke božanstva
med človeški rod."
vse dobro ti želim in napiši še kakšen tak dober članek.
Miran.
Bolečina
Prispeval/a: titanic dne torek, 20. april 2004 @ 21:20 CEST
Bolečina
Prispeval/a: Miran Zupančič dne sreda, 21. april 2004 @ 17:54 CEST
obstajata dve vrsti trpljenja in bolečine in dve vrsti sreče. Obstaja trpljenje, ki nastane zaradi okrutnosti, kriz in krivic na svetu in pa tisto, ki ga prikliče v nezmožnosti opraviti s tem na pravilen način. Nasproti temu stoji sreča, ki nastane zaradi medčloveških odnosov in s tem, da nam kar nam predstavlja življenski cilj.
Obe vrsti sreče in trpljenja spadata k temu svetu procesov . Izhajata izključno iz naravnih vidikov umrljivega človeka z njegovimi željami in potrebami. Toda obstajata tudi sreča in trpljenje, ki izvirata iz drugega sveta. Vsak človek ju bolj ali manj jasno doživlja v svojem srcu, kot središču vsega. Kdor izkusi in prestreže nekaj te sile iz večnosti, začuti intenzivno srečo in istočasno tudi veliko bolečino.
To so izkušnje, ki se lahko ponavljajo in posegajo globoko v naše bistvo. Izkaže se, da lahko človeka njegovo lastno ravnanje in dejanja k Bogu približa ali pa ga od njega oddalji. Ta temeljna izkušnja je manifestirana v globoko občuteni bolečini, da smo ločeni od našega pravega prvotnega božjega doma. Seveda pa obstaja tudi občutek sreče, ki se stalno vrača. Doživlja ga človek, ki je povezan z Njegovo voljo in, ki mu je dovoljeno sredi osamljenosti in nesmisla sveta notranje zaznati klic Boga.
Tako iz zemeljske sreče in zemeljskega trpljenja izvira naravni tustranski potek življenja čisto biološko-zemeljskega človeka. Iz sreče in bolečine, ki sledita notranji naravnanosti na božansko točko, pa izvira spoznanje ( pravo znanje, ki postopoma ukinja bolečino ) nove življenske priložnosti in zmožnosti.
Ko v človeku zaživi duhovno življenje, doživi, da je v primerjavi z njim to naravno življenje, ne glede kakšno je v veselju ali v trpljenju, relativno in nezadovoljivo.
vse dobro ti želim,
Miran.