Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/Holisticno-Zdravljenje-Ayurveda-Zavest




Ayurveda - holistično zdravljenje

ponedeljek, 23. februar 2015 @ 19:23 CET

Uporabnik: Sonce

Ayurveda – holistično zdravljenje

Predavanje v City hotelu Ljubljana 26.2.2015 ob 18.00

Vabljeni na predavanje priznanega južnoindijskega zdravnika ayurvede, dr.
Somit Kumarja, ki bo predaval o celostnem zdravljenju s pomočjo ayurvede, starodavne vedske znanosti o zdravju.

Osnovna filozofija ayurvede nas uči, da naša prehrana in zavest močno vplivata na naše duhovno in telesno zdravje. Ayurveda podrobno pojasnjuje pravilno prehranjevanje in priporoča tudi očiščenje zavesti, ki pomaga pri ohranjanju zdravja in duhovnem napredku. Spoznajte osnovna načela te starodavne znanosti in izboljšajte zdravje vašega telesa in duše!

Po āyurvedi na naše splošno zdravje vplivajo tri vrste telesnih konstitucij, ki izhajajo iz elementov (trdih, tekočih, plinastih, žarečih in eteričnih), gun (treh kvalitet materialne narave - vrline, strasti, neznanja) in ravnovesja energij, imenovanih doše (vāta, pitta, kapha), ki so v našem telesu. Vāta uravnava gibanje telesa, pitta uravnava telesne spremembe, kapha pa skrbi za stabilnost telesa.

Glede na prevladovanje telesnih elementov, gun in doš se pojavijo tri različne vrste telesnih konstitucij, ki jih imenujemo fizična, mentalna in došna telesna zgradba. Dejavniki, kot so tako stanje sperme in jajčeca v času spočetja kot tudi zavest staršev v času spočetja, vplivajo na elemente fizičnega telesa in na kakovost narave (gune), ki jih pridobi duša ob rojstvu. Ravnovesje energij v telesu se imenuje doša prakriti, na kar vpliva tudi ravnovesje doš staršev v času spočetja in materine navade med nosečnostjo.

Za ohranjanje zdravja je ravnovesje treh doš najbolj pomembno. Te tri doše nadzirajo življenjske energije v grobih in subtilnih telesih in glede na prevlado ene ali več teh energij pravimo, da je naša konstitucija (ali prakriti) določena doša ali kombinacija le-teh.

Poznati svojo telesno konstitucijo je tako pomembno kot vedeti, kakšno vozilo vozimo – tako vemo, s kakšnim gorivom napolniti rezervoar in kdaj moramo zamenjati olje. Če smo rojeni s konstitucijo pitte, bo pitta nagnjena k neravnovesju. Pitta nam pomaga razlikovati, daje nam organizacijske sposobnosti in dobro prebavo. Preveč pitte lahko povzroči izpuščaje, čir, krvavenje, jezo in razdražljivost. S primernim življenjskim slogom lahko oseba vzdržuje pito v ravnovesju in izboljša pozitivne lastnosti svoje narave. V tem primeru so še posebej priporočljivi sladki, trpki in grenki okusi, ki pretežno hladijo, sušijo in dajo težo (sladkobo) ter s tem uravnovesijo vroč, vlažen in lahek vpliv pitte.

Po āyurvedi je uravnotežena tista prehrana, v kateri je prisotnih vseh šest okusov in le-ti količinsko ustrezajo konstituciji osebe, njenemu telesnemu in duševnemu stanju, letnem času in starosti.

Ayurveda je zelo kompleksna veda, ki vse zgoraj navedene elemente zelo široko obdela, in sicer do takšne potankosti, da si z lahkoto oblikujemo svoj lasten stil prehrane, ki je najbolje prilagojen našemu telesu, umu in duši. Ni dovolj poznati fizičnega telesa, pomembno je upoštevati tudi širše dimenzije, ki jih vključuje le ayurveda.

Ob vsem tem pa je ayurceda tudi zelo konkretna:

  1. Ne jejte, kadar niste fizično lačni, kadar ste čustveno vznemirjeni, ko se dolgočasite ali po fizičnem naporu.
  2. Hranjenje z rokami je priporočljivo zato, da možganom pošljete informacijo o sestavi in temperaturi hrane.
  3. Če imate slabo prebavo, pojejte malo svežega ingverja z limoninim sokom in ščepcem kamene soli, da se poveča prebavni ogenj.
  4. Bodite zbrani pri jedi. Da se izognete požiranju zraka, se priporoča tišina.
  5. Po jedi si umijte roke, obraz in stopala. Umivanje oči z vodo je sproščujoče za oči, saj lahko toplota, ki jo sproži prebava, oslabi vid.
  6. Po jedi lahko naredite 100 korakov. Če ste utrujeni, se je bolje uleči na levo stran za dvajset minut. Če je možno, se izogibajte spanca, saj upočasni prebavo.
  7. Ne telovadite vsaj eno uro po jedi.
  8. Najbolje je, da ne jeste ponoči, ker lahko to vznemiri vaš globoki spanec in povzroči moteče sanje.
Še več praktičnih nasvetov kako si z ayurvedo lahko pomagate izboljšati vaše materialno in duhovno zdravje pa boste izvedeli na predavanju dr. Somit Kumar-ja.

Vabljeni na predavanje CELOSTNO ZDRAVLJENJE S POMOČJO AJURVEDE.

Društvo za dušo 26. 2. 2015, ob 18:00, v City hotelu Ljubljana, Dalmatinova 15, Ljubljana za vas organizira predavanje CELOSTNO ZDRAVLJENJE S POMOČJO AJURVEDE.

Predava priznani južnoindijski zdravnik ayurvede, dr. Somit Kumar. 

Cena predavanja: 15 EUR/osebo
za člane Kluba za dušo (brezplačna prijava na http://www.zaduso.si/klub-za-duso/); 30 EUR/osebo za ostale slušatelje.

Obvezne prehodne prijave
!

Po dogovoru
možne tudi individualne terapije.

Za dodatne informacije in rezervacije pokličite na 041 348 646 ali pišite na info@zaduso.si.

Obiščite tudi spletno stran Društva za dušo in preverite pestro ponudbo ostalih predavanj, delavnic ter izletov in potovanj, ki jih organizira društvo.

Spoznajte osnovna načela ayurvede, starodavne znanosti o zdravju, in izboljšajte zdravje vašega telesa in duše!

Toplo vabljeni!

Turistična agencija Potovanja za dušo
info@zaduso.siwww.zaduso.si
Tel.: +386 (0)41 348 646
Sedež: Cesta v polico 31, SI - 4207 Cerklje na Gorenjskem
Davčna št.: SI68902565
TRR: SI56 0316 0100 1038 906


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Holisticno-Zdravljenje-Ayurveda-Zavest







Domov
Powered By GeekLog