Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20100125181945356




Pot od občutka osamljenosti do občutka ljubljenosti

ponedeljek, 12. marec 2018 @ 05:02 CET

Uporabnik: Pozitivke

Izvzeto iz pisma prijatelju
Dragi Albi,

Tvoje besede mi vedno sežejo globoko v srce. Prek njih čutim tvoje okoliščine ... kako moraš včasih ljubiti »na razdaljo«. Tako rada se imata z Lano, da bi si želela biti skupaj pogosteje (ali kar za vedno). Kljub temu je videti, da vama živjenje ne postreže s priložnostmi, da bi se to zgodilo.

Kot si dobro omenil, je vsak izziv priložnost, da rastemo: da ponovno pregledamo in razvrstimo vrednote, ki smo jih pripravljeni živeti. Dokler si česa ne želimo, tega ne iščemo in posledično tudi ne najdemo.

Naj s tabo podelim svojo pot iskanja Družbe oziroma odpravljanja samote in razdalj. Odkrila sem, da je hrepenenje po ljubezni le razdalja, ki smo jo postavili sami med našim Bitjem in tistim, kar na zunaj kažemo (našo masko). Ko se počutimo osamljene ali si želimo biti fizično blizu ljubljeni osebi, je tisto, kar si resnično želimo, biti v bližini našega Bitja, božanske Vrednote, ki živi v nas in smo jo prekrili z omejenimi miselnimi vzorci.

Edini način, da bi se počutili v resnični družbi (torej ljubljeni in ne sami), kjerkoli in s komerkoli, je čutenje Resnice našega BITJA. Do tega nas vodi notranja pot. Na njej sem odkrila naslednje ključne elemente:

Odprtost je mogoča samo, ko zaupamo. To pomeni, da smo pripravljeni širiti obzorja navkljub našim omejenim miselnim vzorcem. Zaupanje od nas zahteva, da se življenju predamo s prošnjo: »Pomagajte mi, da izberem samo najboljše in pravo – in ne tistega, ker je meni všeč ali poznano,« in da s to prošnjo v mislih počakamo, da nam življenje odgovori.

Zaupanje se v vsakodnevnih situacijah kaže v tem, da smo sposobni gledati daleč naprej – čez vse napake drugih ali nas samih, ker zaupamo, da smo sposobni nečesa veliko večjega. Z mirom znamo dopustimo, da otroci padejo na tla in se sami naučijo hoditi. To jim daje občutek moči in odgovornosti za življenje ter preprečuje, da bi »padali« kot odrasli v napačnih predstavah, da so žrtve drugih. Zaupanje pomeni, da smo v osebi z navidezno »nemogočim« značajem sposobni gledati samo dobro in počakati, da v svojem ritmu izrazi naravne danosti ljubezni: osebo objamemo, namesto da bi jo kritizirali. Z nasmehom vstopamo v vsak »težaven« dan, ker zaupamo, da sta naš nasmeh in zaupanje sposobna spremeniti noč v dan, potrtost v veselje .... Ko smo sposobni zaupati v vsakodnevnih situacijah, bomo postali sposobni zaupati tudi nevidnim silam, ki tkejo naše okoliščine, ker se bomo zavedali, da nam dajejo samo najboljše za naš razvoj. Z zaupanjem bomo sledili njihovim sledovom – in ne tistim, ki temeljijo na naših omejenih planih, ki jih tako radi »izdelujemo« na osnovi preteklih izkušenj.

Hvaležna sem, da sem se lahko naučila, da so fizične razdalje relativne; kot tudi to, da »živeti pod isto streho« še ne pomeni živeti v družbi, ljubezni in razumevanju. Če iščemo Resnično Družbo, jo zagotovo najdemo. Vesela sem, da tako ti, Albi, kot jaz iščeva, kar je resnično pomembno – vrednote, ki prinašajo s seboj svobodo, zavedanje, večno radost in mir.

Z ljubeznijo, Saša Tasevski

www.kreare.org

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20100125181945356







Domov
Powered By GeekLog