Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20040512103624656




Resnica o medu

ponedeljek, 17. maj 2004 @ 06:36 CEST

Uporabnik: Moč surove hrane

Alois Kolar,
Praktik & Svetovalec Naravnega Zdravja, Nutricionist

Tako kot za mleko, nam tudi za med vcepljajo v podzavest (gre tudi za najstarejšo in najbolj razširjeno knjigo na svetu), da skupaj predstavljata pravo blagostanje za ljudi, saj poznate tisto: "...in končno prišli so v deželo, kjer sta se cedila med in mleko..."

Med nekako velja kot celostna, popolna hrana samo zato, ker je (bil) uporabljan že precej dolgo časa, tako kot mleko in mlečni proizvodi, vendar je tudi med, tako kot mleko hrana, ki jo proizvajajo živali zato, da hranijo svojo lastno vrsto, mladiče; med seveda ni naravna hrana za ljudi, je naravna hrana mlade čebelice in seveda čebele v času mrzlih obdobij, zim.

Številni pisci knjig in člankov o »zdravi prehrani« verjamejo, da je med naravna hrana in kakšna hrana naj bi bila po njihovem mnenju bolj naravna od medu? Poudarjajo, da je med lahko prebavljiv, da je tako rekoč brez strupov.

Stanje pa je seveda precej drugačno: med je v resnici le za spoznanje "boljši" od drugih rafiniranih sladkorjev in slaščic, čeprav resnično potrebuje le malo procesiranja, ni ga potrebno segrevati. "Med veliko prispeva k zobni gnilobi, debelosti, sladkorni bolezni kot tudi drugim boleznim, s katerimi je povezan tudi beli, rafinirani sladkor", ugotavlja Dr. Medicine Mike Benton.


Pa poglejmo, kako je pravzaprav s tem. Med je produkt iz čebeljega trebuha - želodca, čebela v bistvu presnovi med iz nektarja iz rož, cvetic in ga v svojem trebuhu premeša z mravljično in čebeljo kislino, nato je med shranjen v tako imenovana depozitna mesta, kjer čebele delavke s krili pospešujejo dehidriranje te substance - z ustvarjenjem vetra s krili pospešujejo izločanje vode. Zaradi teh kislin in dehidracije, je med izvrstna hrana za čebele v težjih klimatskih pogojih (mrzla obdobja, zime...) za kar nekaj mesečno obdobje, in zaradi vsebovanja prej omenjenih kislin kot tudi drugih predstavlja nepremagljivo snov za bakterije, zato T. C. Fry pojasnjuje: "Zaradi omenjenih substanc predstavlja hrano, ki je v človeškem presnovnem traktu strupena." (Vir: T.C. Fry: Why Honey is a Harmful Food.)

Med za človeka na žalost predstavlja "hrano", ki ji primanjkuje mineralov in vitaminov, saj ljudje potrebujemo več teh faktorjev kot čebele same. Čeprav med vsebuje sedem zelo zaželenih oblik sladkorjev, so ti klasificirani kot strupeni zaradi zaščitnih kislin, ki jih vanje vgradijo čebele in to so čebelja zaščitna sredstva, preservativi ali konzervanski; ljudje namreč nimamo encimov za razgradnjo (kot jih imajo čebele) teh kislin, zato ropajo iz teles vitalne bazične minerale, da se lahko z njimi nevtralizirajo.

Kadar človek vzame recimo žlico medu, se takoj začne reabsorbcija vlažnosti iz želodca in želodčne flore, hkrati se začne uničevanje simbiotične bakterijske populacijske flore v njem in prebavnem traktu, zato nekaj žlic medu dnevno naredi večina ljudi "bolne", saj predstavlja v človeškem telesu enako kot sladkor izdelan iz sladkorne pese in kandirani sladkor hrano, ki tvori kisline in tako povzroča izgubo kalcija, ki ga vleče iz sluznice in s tem posredno iz zob in kosti, saj telo na ta način nevtralizira kisline. Čebelja kislina (ima podobne lastnosti kot mravljična k.) predstavlja v medu kar protoplazmični strup, sodeluje v beljakovinski presnovi in v tej vlogi tvori alkohol, amoniak in ogljikovo kislino; poleg tega pa je med tudi po videzu neprivlačna substanca, običajno pa ga dodajajo tudi žitaricam, škrobnati hrani pa tudi beljakovinski hrani kot sladilo, ki takoj po prispetju v želodec fermentira skupaj z vso vnešeno ne-hrano, pri fermentaciji se tvorijo kot sem že omenil ogljikova kislina, amoniak in alkohol, ki pravzaprav načenjajo človeško zdravje in s tega stališča med zagotovo ne predstavlja niti s hranljivimi substancami bogate, niti varne hrane, zato v prehrani Naravnega Zdravja - Naravne Higiene nima mesta!

Seveda pa predstavljajo velik problem tudi pesticidi, škropiva ki jih čebele seveda posrkajo in vgradijo v med, zato ne more predstavljati organsko hrano v čisto v nobenem primeru, po drugi strani pa najdete najboljše sladkorje vitamine minerale, auksone, encime prav v svežem, surovem zrelem sadju, ki je najboljša hrana prilagojena našim (človeškim) biološkim presnovnim zmožnostim, hrana ki ne povzroča toksikoze, hkrati pa omogoča telesu, da se po-zdravi samo – telo je SAMO-OZDRAVLJIV ORGANIZEM!

V svojem skoraj 10 letnem življenju brez takooo zdravega medu, se počutim izvrstno in enako je z vsemi, ki se prehranjujemo na Optimalen način in živimo slog Naravnega Zdravja – Naravne Higiene. Če želite (p)ostati zdravi, vitki, vitalni v pozna leta, se tej ne-hrani odpovejte.


Maribor, 12.5.2004 10:20:22

8 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20040512103624656







Domov
Powered By GeekLog