Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/Umanotera-Slovenija-Znizuje-CO2-Projekt




Dobre prakse zniževanja izpustov CO2: Kako jim je uspelo?

ponedeljek, 19. september 2011 @ 22:31 CEST

Uporabnik: Sonce

Začel se je projekt »Slovenija znižuje CO2: dobre prakse«, ki bo, kot nakazuje podnaslov projekta - »Kako jim je uspelo?« , slovenski javnosti predstavil domače in tuje dobre prakse na področju zniževanja izpustov CO2.. Projekt bo predstavil različne praktične rešitve, ki so se zadnja leta razvile v Sloveniji in Evropski uniji, in ki si prizadevajo za blaženje podnebnih sprememb, prilagajanje nanje ter za uveljavitev načel trajnostnega razvoja, hkrati pa prispevajo h gospodarski konkurenčnosti in zaposlovanju. Dvajset najboljših dobrih praks bodo med novembrom 2011 in junijem 2012 predstavili slovenskim podjetjem in lokalnim skupnostim.

Projekt Slovenija znižuje CO2: dobre prakse izvaja Umanotera, Slovenska fundacija za trajnostni razvoj, gre pa za eno izmed akcij v okviru partnerstva na področju komuniciranja evropskih vsebin med Evropsko komisijo in Vlado Republike Slovenije. Vzorčni primeri dobrih praks se osredotočajo na osem prednostnih področij:

obnovljivi viri energije, učinkovita raba energije, trajnostna mobilnost, ekološko kmetovanje, trajnostni razvoj podeželja, vrednostna veriga lesa, trajnostna proizvodnja in potrošnja ter prilagajanje na podnebne spremembe. Ciljni skupini projekta sta podjetja in občine.  

V okviru projekta bo  Umanotera v sodelovanju s strokovnjaki pripravila pregled obstoječih dobrih praks na področju blaženja podnebnih sprememb in prilagajanja nanje v Sloveniji in državah Evropske unije. Končni izbor dvajsetih dobrih praks bo opravila strokovna skupina projekta v sestavi: dr. Lučka Kajfež Bogataj, dr. Franc Pohleven, Anamarija Slabe, dr. Sašo Medved, dr. Aljaž Plevnik in Vida Ogorelec.

Dvajset izbranih dobrih praks bodo nato predstavili javnosti preko delavnic, ogledov v živo in spletne komunikacijske podpore, na koncu projekta pa bodo nastala še priporočila za njihovo nadaljnje širjenje. V začetku novembra letos bo vzpostavljena tudi prenovljena spletna stran projekta http://www.slovenija-co2.si/, na spletnem družabnem omrežju Facebook pa bo znova zaživela skupnost Slovenija znižuje CO2.

V Umanoteri vabijo vse organizacije, ki že izvajajo aktivnosti za pomembno zmanjševanje izpustov toplogrednih plinov ter hkrati ustvarjajo prihranke in druge koristi, k sodelovanju pri evidentiranju dobrih praks. Pišejo lahko na info@umanotera.org, obiščejo Umanoterino spletno stran www.umanotera.org ali pokličejo na 01 439 71 00. Evidentiranje obstoječih dobrih praks v prvem krogu poteka do 15. oktobra 2011. Predstavitve izbranih primerov dobrih praks se bodo predvidoma pričele novembra 2011 in trajale do junija 2012.

Kontakt za medije: Karmen Kogoj Ogris, 01 439 71 00, karmen@umanotera.org.

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Umanotera-Slovenija-Znizuje-CO2-Projekt







Domov
Powered By GeekLog