Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/Telovadba-Fitnes-Nasveti-Doma-Vadba




Kako zgraditi domači fitnes kotiček v 4 preprostih korakih

torek, 28. februar 2017 @ 09:57 CET

Uporabnik: Sonce

Veliko ljudi raje telovadi doma kot pa v fitnesu, saj je pogosto ceneje in bolj udobno, omogoča pa tudi več svobode. Razmišljate, da bi se tudi vi pridružili tej skupini ljudi? Torej vas čaka gradnja majhnega fitnes kotička v svojem domu, mi pa vam bomo pri tem pomagali z nasveti v 4 preprostih korakih!

1. korak: poiščite popolno lokacijo
Prava lokacija je vse - ampak to ste zagotovo že vedeli, kajne? Pa veste tudi, katere faktorje je treba upoštevati pri izbiri lokacije domačega telovadnega kotička?

Velikost
Če želite udobno vadbo, se vsekakor izognite majhnim, utesnjenim prostorom. Kako veliko pa je dovolj veliko? Odvisno od opreme, ki jo boste uporabljali, v splošnem pa je za manjši domači fitnes kotiček z majhnimi pripomočki, kot so denimo telovadna podlaga, telovadna žoga, set uteži in podobno, običajno dovolj 4 do 5 m2. Če želite vključiti tudi težko topništvo, torej večje fitnes naprave, boste najbrž potrebovali kar celoten prostor v velikosti najmanj 10 do 15 m2.

Lokacija znotraj vašega doma
Vredno je dobro premisliti, kako bo bližina drugih vplivala na vašo vadbo in tudi kako bo vaša vadba vplivala na druge v vašem domu. Nekateri ljudje se denimo počutijo zelo neprijetno, če jih drugi opazujejo med vadbo - za te kot dnevne sobe ali kak drug pogosto obiskan prostor zagotovo ne bo najboljša izbira. Če boste med vadbo tudi precej glasni (iz kakršnegakoli razloga), je to še en razlog več, da svoj fitnes kotiček ustvarite na malce bolj samotnem mestu v vašem domu, kjer ne boste nadlegovali drugih. Razmislite o garaži, kleti, podstrešju ali pa kabinetu, ki ga sicer redko uporabljate.

Zračnost in bližina pomembnim dobrinam

Če se boste vadbe lotili pravilno, se boste zagotovo ogromno potili in prostor tudi napolnili z neprijetnim vonjem. Okno ali drug način prezračevanja je zato skoraj nujna stvar v domačem fitnes kotičku, svetujemo pa vam tudi, da dobro razmislite, kako daleč se boste morali sprehoditi, ko si med vadbo nenadoma zaželite dodatnega požirka vode, hitrega prigrizka ali pa obiska stranišča.

2. korak: določite tip vadbe
Odločitev o tipu vadbe, ki jo boste izvajali v domačem fitnes kotičku, seveda odločilno vpliva na opremo, ki jo boste morali kupiti.

Kardio vadba

Najboljše in tudi najbolj priljubljene naprave za kardio vadbo so sobna kolesa, tekalne steze in naprave za veslanje, predvsem pri nežnejšem spolu pa pogosto tudi steperji in eliptični trenažerji. Če vaš domači fitnes kotiček ne bo ravno ogromen, boste morali število naprav močno omejiti, zato se držite ene ali največ dveh, ki sta vam najljubši.

Trening za moč


Komplet uteži bo povsem dovolj za vse manjše fitnes kotičke
, če pa ste srečnež, ki ima na voljo več prostora, pa lahko v fitnes kotiček dodate tudi klop za dviganje uteži ali pa rimski stol, ki omogočata opravljanje številnih vaj za moč.

Trening gibčnosti in spretnosti

Telovadna podlaga in telovadna žoga sta ključna kosa opreme pri tovrstnem treningu, zagotovo pa boste veseli tudi dejstva, da zavzameta zelo malo prostora.

3. korak: poiščite dobre kupčije
Seznam opreme in dodatkov za vaš domači fitnes kotiček je torej narejen, zato preostane le še to, da izbrano čim prej kupite, da lahko nato začnete z vadbo, kajne? Pravzaprav ne, saj je bolje, da se malce umirite in vse nakupe temeljito raziščete. Vsa oprema in dodatki vas lahko pošteno udarijo po denarnici, zato si vzemite čas in poiščite najboljše ponudbe, ki vam bodo omogočile, da prihranite nekaj denarja.

Internet

Najboljša stran nakupovanja fitnes opreme in pripomočkov na internetu je to, da omogoča, da pregledate in primerjate ogromno različnih ponudb v razmeroma kratkem času. Posledično boste zaradi tega tudi najlažje našli najbolj ugodne cene.

Pomoč profesionalcev

Če ste začetnik v svetu nakupovanja opreme za domači fitnes, tudi brskanje po internetu ne bo rešilo vseh težav, saj preprosto ne boste vedeli, ali je ponudba dobra ali ne. Čas je, da poiščete pomoč strokovnjakov! Zagotovo poznate vsaj enega ali dva možaka (ali dekleti), ki se redno ukvarjajo s fitnesom – prav gotovo vam bodo znali svetovati pri nakupu opreme. Če navdušencev nad fitnesom ne poznate, se lahko še zadnjič odpravite v najbližji fitnes center in povprašate tam. Zagotovo boste dobili kak dober nasvet!

4. korak: začnite z vadbo, kaj pa drugega!
Prazen domači fitnes kotiček je precej žalostna stvar (in tudi res nepotrebno zapravljanje denarja), zato se potrudite, da tam odslej preživite čim več časa.

Vir: www.liveactive.si

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Telovadba-Fitnes-Nasveti-Doma-Vadba







Domov
Powered By GeekLog