|
Strokovnjaki so v nenavadnem kamnitem nasipu v Avstraliji našli
najstarejši dokaz o obstoju življenja na Zemlji. Fosili, ki naj bi jih ustvarili
mikrobi, segajo v obdobje pred 3,4 milijardami let.
»Gre za prednika življenja,« je povedal Abigali Allwood, vodja raziskav in raziskovalka avstralskega centra za astrobiologijo.
Kot so pojasnili znanstveniki, gre za izredno nenavadno geološko strukturo, ki je prav takšne oblike, kot se znanstveniki nadejajo, da jo bodo našli kot sledi življenja na Marsu.
Tovrstne strukture so znane pod imenom stromatoliti. Nastanejo plast za plastjo po tem, ko se usedline blata pomešajo z ogljikovim dioksidom, ki ga izločijo bakterije, voda ali minerali.
Na podlagi nove teorije, nasipi, ki jih je moč najti po celotnem ozemlju zahodne Avstralije, niso le gmote prsti, ki bi se naključno oblikovale v zanimive oblike, temveč naj bi jih pred več milijardami let izoblikovali mikrobi.
Strokovnjaki se že dlje časa ukvarjajo z vprašanjem, ali so stomatoliti nekoč vsebovali življenje. Na podlagi številnih študij in raziskav se v zadnjem času na omenjeno vprašanje vse pogosteje pojavlja pritrdilen odgovor.
Allwoodova zatrjuje, da najnovejša študija predstavlja najzanesljivejše dokaze o tem, da so ti »fosili« nekoč vsebovali življenje.
Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Stromatolit_Sled_Zivljenje_Modri_Planet
Domov |
|
Powered By GeekLog |