Ta stran je prilagojena za slabovidne, po metodi neskončne vrstice, če želiš članek gledati v običajnem formatu klikni na:
http://www.pozitivke.net/article.php/Slaba-Vzmetnica-Grda-Drza-Spanje
Pomembnost vzmetnice za telo
nedelja, 20. junij 2010 @ 05:02 CEST
Uporabnik: Sonce
Spletni časnik Žurnal24 piše, da na dobri vzmetnici telo ne čuti pritiska, niti se ne ugreza vanjo. Trdo ležišče bo najbolj motilo suhe ljudi, premehko pa tiste s preveč kilogrami. Če se zjutraj zbudite z bolečinami v spodnjem delu hrbta in te po tridesetih minutah izginejo, pomeni, da spite na slabi vzmetnici.
Prava je tista, na kateri imate občutek, da lebdite v zraku in ne čutite nobenih pritiskov. Če je vzmetnica pretrda, ni dovolj prilagodljiva telesu in lahko povzroči bolečine v ramenih in bokih. To bo najbolj motilo suhe ljudi.
Mehka vzmetnica ne podpira ključnih točk telesa (boki, ramena, glava in stopala) in to pade v samo vzmetnico. Mehka in trda vzmetnica povzročata bolečine v hrbtu. Glede na raziskave so najbolj kakovostne srednje trde vzmetnice, ki povzročajo najmanj težav.
Slaba vzmetnica, grda drža
Tretjino življenja prespimo, zato je pomembno, da nam vzmetnice, vzglavniki in prešite odeje ustrezajo. Slaba vzmetnica je lahko vzrok za nepravilno držo telesa med spanjem, zaradi česar se zjutraj zbujamo utrujeni, v krču in z bolečinami v križu.
Pri izbiri vzmetnice in vzglavnika ne obstaja univerzalno pravilo, zato se je pomembno pri nakupu spustiti v dolgoletno naložbo. Pri kupovanju vzmetnice bi morali na njem ležati od 10 do 15 minut, in sicer v položaju, v kakršnem ponavadi spite. Standardna širina vzmetnice je 90 ali 100 centimetrov, dolga pa naj bi bila vsaj 20 centimetrov več, kot smo visoki. Par naj ne bi imel iste vzmetnice, saj je zelo verjetno, da jima ne ustreza enaka, še pišejo v Žurnalu24.
Vir: www.zurnal24.si
Komentarji (0)
www.pozitivke.net