Ta stran je prilagojena za slabovidne, po metodi neskončne vrstice, če želiš članek gledati v običajnem formatu klikni na:
http://www.pozitivke.net/article.php/Previdnost-Strah-Motivacijske-Misli-Djot
Motivacijske misli
petek, 6. september 2013 @ 08:03 CEST
Uporabnik: mateja kunc
“Previdnost nas varuje, strah nam škoduje. Iz previdnosti bomo dobro pogledali levo in desno, preden bomo šli čez cesto. Zaradi strahu je ne bomo prečkali niti potem, ko se bomo prepričali, da je prazna.” Mateja Kunc
Ali bomo res preprečili bolezen, če bomo preventivno žrtvovali zdravo tkivo?
To vprašanje je v zadnjem času zelo aktualno zaradi medijsko odmevnega primera znane ameriške igralke Angeline Jolie. Pri njej so zdravniki odkrili dva gena, ki naj bi povzročila 87% verjetnost, da zboli za rakom na dojki. Odločila se je za radikalen poseg preventivne odstranitve obeh dojk in jajčnikov. Tveganje, da zboli, naj bi se ji s tem znižalo na 5%. O smiselnosti tako radikalnega posega so mnenja med zdravniki precej različna.
Težko si je predstavljati stisko ženske, ki verjame, da mora izbirati med stalno prisotno grožnjo smrtno nevarne bolezni na eni strani in preventivnim žrtvovanjem zdravih dojk in jajčnikov na drugi. Da bi bila odločitev še težja, ji tudi preventivna odstranitev zdravega tkiva ne zagotavlja, da ne bo zbolela. Nihče na tem svetu se ne more odločiti namesto nje, zato je tudi nihče ne more in ne sme soditi zaradi njene odločitve, kakršnekoli že. Lahko si samo želimo, da se nam kaj takega ne bi nikoli zgodilo.
Medicina še vedno ne ve, zakaj za rakom zbolevajo tako ljudje, ki ga imajo v družini kot tisti, kjer ga v družini ni. Glede dedne ogroženosti se pogosto opiramo na suhoparne statistične podatki o odstotkih tveganja. Zelo malo pa lahko zanesljivega izvemo o vzrokih, zaradi katerih naj bi se neka vrsta raka v družini ponavljala. Stroka izpostavlja določene dejavnike tveganja, vendar se tudi glede njih doktrina hitro spreminja.
V takšnih razmerah, ko ni jasnih odgovorov, je izjemno pomembno, kakšen je naš osebni pogled na bolezen oziroma zdravje. Če mislimo, da nam je bolezen usojena oziroma, da nas doleti sama od sebe, neodvisno od nas, potem je življenjsko pomembno, da imamo čim boljšega zdravnika; tako dobrega, da nam zaupanje vanj pomaga premagati strah pred boleznijo.
Mnogi pa na bolezen gledajo drugače. Verjamejo, da se vse bolezni, tudi najtežje, začnejo znotraj nas, v našem miselno-čustvenem svetu. Povezujejo jih z dolgotrajnim, hromečim strahom, ki izvira iz globokih občutkov negotovosti, nemoči in ogroženosti. Verjamejo, da je uspeh zdravljenja dolgoročno predvsem odvisen od tega, v kolikšni meri bomo uspeli premagati svoje strahove in zaživeti v miru, z zaupanjem vase, s postavljenimi cilji in z veseljem do življenja.
Še več: vedo tudi, da obstaja metoda, s katero je možno v naprej predvideti, kdaj bomo za strah najbolj dovzetni, katere okoliščine bi ga lahko sprožile in kako se lahko pravočasno izognemo škodi, ki bi jo lahko povzročil. Metoda se imenuje Djotiš. Za vsako težavo jo obstaja rešitev in vsako obdobje prinaša nove priložnosti. Djotiš nam pokaže rešitve in razkrije priložnosti. Je kot svetloba, ki osvetljuje naše življenje, da se lahko pravočasno izognemo težavam in čim bolj izkoristimo ponujene priložnosti.
Vrnimo se h gospe Angelini Jolie. Djotiš nam razkriva, da je v letu 2012 vstopila v obdobje, ko bi se lahko ujela v močan strah, da ne bi njeni otroci zaradi bolezni izgubili mame, tako kot jo je zelo zgodaj izgubila sama. S takšnim strahom se je zelo težko boriti, če mislimo, da nam je v krogu družine bolezen lahko usojena. Še zlasti od januarja letos bi njen strah lahko postal tako močan, da bi zameglil vse ostalo. Igralka se je z njim borila po svojih najboljših močeh: pogumno in brezkompromisno se je odločila za medicinski poseg in žrtvovala zdravi dojki. Verjetnost, da bo zbolela, je s tem statistično padla od 87% na 5%. Vsi ji želimo, da bo poseg dal pričakovane rezultate in ji bo bolezen prizanesla.
Toda življenje ima svojo zakonitost, ki ne upošteva statistike in procentov, ampak preprosto pravi: tisto, čemur posvečaš pozornost, raste. Žal bo igralka vsaj še do junija prihodnjega leta v obdobju, ko bo zelo občutljiva in bi lahko bila bolj naravnana k negativnim kot pozitivnim mislim. V takšnem stanju bi lahko hitro podlegla novim strahovom ne glede na 5% statistično verjetnost ali pa prav zaradi nje. V tem obdobju bi zelo potrebovala spremembo od znotraj: drugačen pogled na življenje in bolezen, s katerim bi dokončno premagala občutek nemoči in strah pred boleznijo. Brez tega se lahko v obdobju izrazito povečane občutljivosti, ki je še pred njo, strah še razširi, s tem pa bi se znova povečalo tudi tveganje za bolezen.
Tako kot nam Djotiš razkriva smer življenja za Angelino Jolie, jo razkriva tudi za vsakega od nas. Osvetli okoliščine, ki so pred nami, da jim lahko prilagodimo svoje želje in izbire. Če smo usklajeni z naravnimi ritmi in ritmom našega življenja, bo vse potekalo gladko in brez napora. V nasprotnem primeru pa bi lahko bilo tako, kot bi hodili miže – zaletavamo se v ovire, smo negotovi in v strahu, zato lahko napredujemo le počasi in z veliko truda. Ali ste vedeli, da se Djotiša lahko naučite tudi sami?
Vpišite se v šolo in si pridobite znanje, ki vam bo dalo moč, da boste lahko sami krojili svoje življenje. Vpis v šolo Djotiša je naložba, ki se vam bo bogato povrnila. Več o šoli si lahko pogledate na http://www.izaq.si/-sola-indijske-astrologije-djotis.html
Če vas študij zanima, za odločitev pa bi radi še več informacij, vas vabim, da pridete na brezplačno predstavitev, ki bo v ponedeljek, 9.septembra ob 18.uri v Biotehničnem izobraževalnem centru v Ljubljani, Ižanska 10-12. Srečanje je namenjeno vsem, ki ste odločeni del svojega razpoložljivega časa in denarja investirati vase. Število udeležencev na srečanju je omejeno, zato je potrebna predhodna najava na mateja.kunc@izaq.si ali na GSM 051/422-444.
Lepo se imejte.
Mateja Kunc,
osebna mentorica in Djotiš svetovalka
www.IzaQ.si
Komentarji (0)
www.pozitivke.net