Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/Nosecnost-Zdrav-Otrok-Bodoca-Mamica




Bodoča mamica

sobota, 28. oktober 2017 @ 05:02 CEST

Uporabnik: Pozitivke

Bodoča mamica  v pričakovanju zdravega (?) otroka 
Podati želim nekaj nasvetov za zdravo nosečnost in s tem posledično  pričakovanega  zdravega otroka. Če ima vaše telo na voljo veliko energije in dobrega »gradbenega materiala«, lahko zgradi prvovrstno novo življenje, kar je v bistvu zelo logično. Torej vse kar ponesete v usta, vpliva v psihičnem in fizičnem smislu na otroka, ne samo kot hranilo, temveč tudi kot  informacija, ki jo hrana posreduje. 

Posredujem vam nekaj nasvetov po načelu naravnega zdravilstva:
V nosečnosti je pomembno veliko gibanja na svežem zraku, izpostavljanje soncu, pozimi med 10h in 14h, poleti med 8h in 16h, poskusite biti vsaj 1 uro brez sončnih očal in večkrat pogledati v sonce. Potem počitek, sprostitev, spanec, nujno pred polnočjo, kajti ob določenih urah od 22h naprej se po posameznih 1 ali 2 urnih obdobjih pričnejo obnavljati notranji organi in če zamudite to obdobje, se posamezen organ ne razstrupi in ne obnovi.

V primeru, ko ni sonca ga nadomeščamo z D3 vitaminom in vitamin C Ester, ki je edini brez asorbinske kisline.  Poskušajte se izogibati prevelikim skrbem, stresu, strahu. Izogibajte se industrijsko pripravljeni hrani in vnašajte čim več sveže, na soncu zorjene hrane, še kaj divjega zelenja v smoothije, kot so vršički kopriv, ohrovtovi in zeljni listi in do popolne zime listi divjih malin in robid.

Tudi trditev, da je potrebno v nosečnosti pojesti večje količine hrane, NE drži. Pomembna je kvaliteta in ne kvantiteta. Priporočljivo je uživati sadje, zelenjavo, divje zelenje, oreščke, semena,kalčke, solate, kar prinaša visokokakovostne vitamine, minerale, vitalne snovi, in visokokakovostne beljakovine. In uživanje vsega  naštetega zagotavlja lahek porod in zdravega otroka. Seveda je potrebno upoštevati pravilne kombinacije živil (ne mešamo škrobov in ogljikovih hidratov, ne beljakovin in škrobov, ne beljakovin in ogljikovih hidratov; zadošča upoštevanje ločevalne diete, vendar le pri konvencionalnem načinu prehranjevanja; priporoča se dodajanje zelenjave k škrobom, k ogljikovim hidratom in k beljakovinam) in jesti le takrat, ko ste lačni. 

Izogibajte se vseh strupov, kot so zdravila (razen, če niso neobhodno potrebna), alkohol, cigareti, kava, kuhinjska sol, kis, močne začimbe, konzervansi, dodatki fluora v zobni pasti, ter vsa umetna sladila in sladkorni nadomestki. In nikar jemati FLUORa  kot prehransko dopolnilo, z utemeljitvijo, da bo preprečil karies pri otroku. V nosečnosti naj bi se ob takšni optimalni prehrani povečala teža le za 9kg, vse kar gre čez, so strupi skladiščeni v salu. Priporočajo se manjši obroki, le toliko kot ste lačni, ker se veča zarodek, maternica in notranji prebavni organi imajo zelo malo prostora in le s težavo prebavljajo velike količine hrane. Zato pride do zaprtja.

Morda bi razmislili tudi o obisku kakšne gimnastike, prilagojene nosečnicam, za utrditev mišic. Tudi počitek je nujno potreben, ker se vsa zaužita živila pri spočitem organizmu veliko bolje izkoristijo in usedejo. Pri tem načinu prehranjevanja je  pomembno še počasno, dolgotrajno žvečenje hrane in ne hitro goltanje, saj se takrat ne izločijo vsi vitamini. Pomembno je, da uživate dobro, BIO kakovost svežega sadja in zelenjave.

Običajna sintetična prehranska dopolnila, kot železo, kalcij v šumečih tabletah, ki izzove tvorbo mlečne kisline, nastanek osteoporoze in na koncu pomanjkanje kalcija, potem enormne količine kravjega mleka…vse to je zabloda tradicionalne medicine brez učinka.  Največ kalcija dobimo s sončenjem ter z uživanjem živil, bogatih s kalcijem v prvih mesecih nosečnosti.  

Več o tem, kaj vsebuje katera zelenjava in sadje, na naši spletni strani.                                                         
                                          
Zelo pomembno je pitje bazične vode z dodatki: elementi v sledeh, kompleks B vitamina, B12, folna kislina. Vsekakor jejte veliko listnate zelenjave, saj je odličen vir folne kisline. Človeški organizem ne more sam proizvajati folne kisline, zato jo mora pridobiti s hrano. Bogat vir folata je zelena zelenjava, na primer zelena solata, špinača, brokoli, brstični ohrovt. Večje količine se nahajajo tudi v cvetači, fižolu, grahu, repi, sončničnih semenih in sadju (banane, jagode, grenivke, maline, pomaranče), prehranska dopolnila, še posebej za utrjevanje kosti. 

V nosečnosti se ne smete  postiti, ker bi bilo za otroka to stresno, saj bi mamini izločki odšli v sistem otroka. Zelo pomembno pa je, da se prične mamica takrat zdravo prehranjevati, saj zakisana plodovnica pripelje novorojenčka do številnih bolezni, najpogostejši je nevrodermitis in različne alergije, ob še bolj zakisanem stanju plodovnice pa se pri otrocih že zelo zgodaj pojavi sladkorna bolezen tipa 1.

Za vse bodoče mamice , ki žele sprejeti odgovornost za zdravega dojenčka in bi želele prejeti holistični program za zdrav način prehranjevanja in življenja nasploh, vabim, da se oglasite v Zelenem izviru, kjer vam bom pripravila osebno prilagojen program prehranjevanja, skupaj z recepti in vsemi ostalimi navodili.

Tatjana Eberl
Vir: www.mychi.si/

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Nosecnost-Zdrav-Otrok-Bodoca-Mamica







Domov
Powered By GeekLog