Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/Kruti-Poskusi-Zivali-Vojaska-Industrija




Škandal: poskusi na živalih za oborožitveno industrijo

sobota, 24. oktober 2009 @ 05:01 CEST

Uporabnik: Sonce

Že zdavnaj se je začela nova svetovna vojna. Sicer ne gre za običajno vojno, pa vendar – ljudje po vsem svetu že dolgo izvajajo vojno proti živalim. Pri pripravi na vojno proti ljudem vojska uporablja nemočne živali, na katerih preizkuša svoje orožje. Poleg tega pa na njih testira tudi atomska, kemična in biološka bojna sredstva. Po eni strani vojska izvaja preizkuse orožja na živalih zato, da bi odkrila način, kako je najlažje ubiti človeka, po drugi strani pa zato, da bi zaščitila ljudi pred nevarnostjo, ki jo lahko povzroči to isto orožje.

S krutimi poskusi na živalih tako preizkuša obrambne, varovalne in zdravilne učinke bioloških in kemičnih bojnih sredstev. Na živalih že od nekdaj proučujejo tudi učinke nevtronske bombe in običajnih izstrelkov. V javnosti je o tem znanega zelo malo, saj je molk pri tem početju seveda najvišja zapoved. Večina držav, predvsem pa Združene države Amerike in Rusija, izvaja poskuse na živalih v vojaške namene.

Tudi oborožene sile Nemčije izkoristijo letno na tisoče poskusnih živali za poskuse z virusi (biološka bojna sredstva) ali s kemičnim bojnim sredstvom žveplov iperit (iz prve svetovne vojne znan kot gorčični plin), ki poškoduje kožo. Nemško obrambno ministrstvo namreč naroča poskuse na živalih za oborožitvene namene, denar za te srhljive dogodke pa s plačevanjem davkov prispevajo državljani, ki o tem niso obveščeni.

Kateri poskusi za oborožitvene namene se izvajajo na živalih?

Strogi molk – davkoplačevalci plačujejo za grozodejstva

Orožje za množično uničevanje preizkušajo na živalih, in sicer v vojaških laboratorijih po vsem svetu. Okrutnost teh poskusov presega vse meje sprejemljivosti. Zaradi popolnega molka je onemogočena kakršna koli možnost poročanja o teh poskusih.

Niti v Nemčiji niti drugje po svetu vojaške raziskave niso podvržene obsežnejši civilni kontroli. Poskuse na živalih za namene oborožitve večinoma plačujejo davkoplačevalci, čeprav ti niso obveščeni o načinu, obsegu ali stroških omenjenih poskusov.

Če bi šlo vojski res zgolj za raziskovanje in oskrbo strelnih ran in drugih poškodb, bi se lahko zanašala na izkušnje vojakov, ki so bili ranjeni in oskrbovani v številnih vojnah. Okvare pri ljudeh, živalih in celo rastlinah zaradi sevanja so na številnih raziskovalnih inštitutih temeljito raziskali po černobilski nesreči leta 1968, da ne govorimo o izkušnjah s posledicami bombnih napadov na Hirošimo in Nagasaki leta 1945.

Za našim hrbtom, javnosti neopaženo in deloma neznano, se odvija skrivna vojna proti nemočnim bitjem. Strahu, mučenja in sadizma ni mogoče združiti s človeškim dostojanstvom.

Vir: Freiheit für Tiere 2/2009, prevod: Manca Hočevar

Vir slovenskega prevoda: revija Osvoboditev živali, avgust 2009

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Kruti-Poskusi-Zivali-Vojaska-Industrija







Domov
Powered By GeekLog