|
Ameriški IT novinar Paul Miller je nedavno prestal enoletni preizkus neuporabe interneta. Pred nenavadnim preizkusom je bil prepričan, da internet spodbuja neproduktivnost in da je skorumpiral njegovo dušo, a po enoletni abstinenci je prišel do drugačnih ugotovitev.
Najprej je odkril, da internet ni kriv za pomanjkanje kreativnosti in produktivnosti ter da so ljudje za svoje pomanjkljivosti na tem področju krivi sami. Poleg tega je ugotovil, da je prejeti in prebrati deset klasičnih pisem na teden lahko enako težko kot prejeti in 'preleteti' več sto elektronskih pošt na dan.
Prišel je tudi do sklepa, da se je z ljudmi bolj enostavno povezati preko interneta, saj je pogovarjanje z nekom preko spleta lažje, kot da se prikažeš pred vrati neznanca. In na koncu je Miller ugotovil še, da je imeti prijatelje na Facebooku vseeno boljše, kot da nimaš nobenega prijatelja.
Ja, tako je to v sodobnem času, ko smo se preprosto tako navadili na virtualno prijateljevanje, da je sklepanje prijateljstev v živo postalo eno napornejših opravil, ki se mu mnogi najraje kar izognejo. Je to socialni eskapizem? V vedenju mnogih 'odvisnežev' od sodobne tehnologije bi se najverjetneje res našli elementi, ki nakazujejo na težave z navezovanjem stikov v relnem svetu. In če sodite med slednje, potem se raje ne odločite za obstiniranje od uporabe spleta, saj vas to lahko pripelje v globoke osebne krize.
Vir: dne.enaa.com/
Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Enoletni-Preizkus-Neuporabe-Interneta
Domov |
|
Powered By GeekLog |