Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/Cvetovi-Konoplja-Pozabljeno-Zdravilo




Konoplja – pozabljeno zdravilo

nedelja, 5. maj 2013 @ 05:02 CEST

Uporabnik: Sonce

Piše: Krešimir Mišak v novih Misterijih www.misteriji.si

Olje iz konopljinih cvetov in listov naj bi zdravilo tako rekoč vse, celo raka
Skozi vso zgodovino je bila konoplja znana kot najbolj zdravilna rastlina. Ob vzponu farmacevtske industrije so jo demonizirali in izrinili, a resnica naposled pride na dan. Tudi po zaslugi ljudi, kot je aktivist Rick Simpson, ki je odkril izjemne zdravstvene učinke konopljinega olja in z njim pozdravil svojega kožnega raka, pa tudi kakih pet tisoč ljudi, ki so se obrnili nanj.

V drugem stoletju so Kitajci delali neboleče operacije in amputacije z anestetikom iz konopljine smole in vina. Staroperzijska knjiga Vendidad, ki je nastala sedemsto let pred našim štetjem, navaja najbolj zdravilne tedaj znane rastline in na prvem mestu je konoplja.

Tudi današnji farmacevtski giganti – Parke-Davis, Eli Lilly in Squibb – so še pred sto leti prodajali zdravila na osnovi konoplje, vendar nikoli ne samega eteričnega olja, temveč tinkture – olje, razredčeno z alkoholom. Ampak te rastline se ni dalo zaščititi s patentom, ker so jo povsod prosto gojili. Ko so okoli leta 1880 farmacevtske firme začele uporabljati kemikalije in proizvajati zdravila, ki so jih lahko patentirali, so vrsto konoplje, ki vsebuje največ smole, poimenovali marihuana – kar je le eno izmed kakih štiristo imen, ki se v svetu uporabljajo za konopljo – in jo začeli prek medijev prikazovati kot »morilko mladine«.

UGNAL KOŽNEGA RAKA
Ampak resnica, kot vedno, le pride na dan. Med drugim tudi po zaslugi ljudi, kot je Rick Simpson, avtor dokumentarca Beg pred resnico, v katerem je predstavil svoje odkritje izjemnih zdravstvenih učinkov konopljinega olja, s katerim je pozdravil svojega kožnega raka, pa tudi kakih pet tisoč ljudi, ki so se do sedaj obrnili nanj.

Po izkušnjah teh ljudi je konopljino olje zdravilno učinkovalo pri raku, sladkorni bolezni, artritisu, multipli sklerozi, ranah od diabetesa … Poudariti pa je treba, da ne uporabljamo olja iz semen konoplje, temveč olje, pridobljeno iz njenih cvetov in listov. Zdravilna terapija za raka je po napotkih Ricka Simpsona 60 gramov konopljinega olja v 90-ih dneh.
Zdravilne učinke konopljinega olja je Rick Simpson odkril na podlagi lastnih izkušenj, ko si je z njim pozdravil kožnega raka. Že prej si je s konopljinim oljem pozdravil posledice poškodbe glave ter posledice jemanja zdravil, zaradi katerih je imel težave z vrtoglavico in krvnim tlakom. Z uživanjem konopljinega olja se je tudi rešil artritisa v kolenih ter si pozdravil opeklino tretje stopnje na roki.

Simpson ima tudi spletno stran Phoenix Tears (phoenixtears.ca), na kateri navaja, kako si lahko olje sami izdelamo, kar milijoni tudi počnejo, saj je postopek dokaj preprost. Veliko bolj zapletena za mnoge je nabava surovine, ker sorte konoplje z imenom »marihuana« zakon prepoveduje in označuje kot drogo.

INSTANT ZDRAVLJENJE

Glede uporabe konopljinega olja za zdravljenje raka Rick Simpson pravi: »Bolnikom z rakom v terminalni fazi rečem, da morajo zaužiti okoli 60 gramov ali 60 mililitrov konopljinega olja, za kar je potrebno okoli 90 dni. In po 90-ih dneh v večini primerov raka ni več. Človek je ozdravljen. Vsakomur povem: „Ne verjemite mi na besedo. Nabavite 30 gramov dobrega cveta, po možnosti sorte indica in sami naredite olje po podrobnih navodilih na naši spletni strani. Potem z njim namažite rano nekoga s hudo opeklino, ulcerozno rano od diabetesa ali kožnim rakom in jo pokrijte.

Vsake tri dni bolnika ponovno namažite in povijte ter opazujte, kaj se dogaja.” Če bi otrokom, ki jih rešijo v požaru in pripeljejo v bolnišnico s hudimi opeklinami, nakar morajo prestati vrsto operacij in presaditev kože in so zato zelo občutljivi za infekcije, dali malo tega olja, ki je naravni antibiotik in anestetik, bi jih čez nekaj minut nehalo peči in boleti. Zdravljenje je neverjetno hitro – moja roka je bila od opeklin vsa v mehurjih in bi danes moral biti ves brazgotinast. A v enajstih dneh se je pozdravila in ostala je le rožnata koža.«

Na vprašanje, katera konoplja je primerna za izdelavo zdravilnega olja, Simpson pove: »Za preizkušanje trave sem si zvil džojnt in ga pokadil do polovice. Če sem postal zaspan, je to bila trava za izdelavo zdravila. Zanimal me je prav ta učinek. Nisem se obremenjeval z ravnmi CBD-ja in drugih kanabinoidov, temveč sem iskal le »surovo moč«, nekaj, kar deluje zelo zelo pomirjajoče. V Kanadi tega ni bilo težko najti, saj večina goji sorto indica, ker imamo zaradi podnebja kratko rastno dobo. V Evropi pa sem naletel na številne različice sorte sativa, saj v evropskih deželah gojijo samo sativo.

Za medicinske namene je boljša indica. Sativa je dobra za rekreacijsko uporabo, za kožnega raka in na splošno za kožne bolezni. Olje iz močne sative deluje stimulativno, bolnika z rakom v terminalni fazi pa ne smete stimulirati; zanj je dobro, da leži, počiva, spi, kot del zdravljenja. Močne sorte sative pri takih hudih bolnikih sprožijo napačen učinek, jim prekinejo ritem spanja in podobno. Sam se izogibam sative in imam rajši močne sorte indice

Konoplja, ki deluje pomirjujoče, je torej primerna za hudo bolne, medtem ko sta za ljudi, ki so fizično v dobrem stanju, primerni tako sativa kot indica. Na začetku kako uro po zaužitju olje učinkuje tako, da mora človek leči. Temu se ne upirajmo, saj sta spanec in počitek ravno tako zdravilna. Običajno pa se po treh tednih ta dnevna utrujenost začne z vsakim odmerkom zmanjševati, ponoči pa še vedno dobro spimo. Po štirih ali petih tednih dosežemo stopnjo, ko lahko brez težav zaužijemo trikrat na dan tudi po tretjino grama, tako da jemljemo en gram na dan, dokler ne ozdravimo.

Krešimir Mišak   

RECEPT ZA IZDELAVO KONOPLJINEGA OLJA

Za pripravo 60 gramov/mililitrov olja potrebujemo:
• 500 gramov kvalitetnih vršičkov potentne konoplje (indica ali njen hibrid)
• 6 do 8 litrov topila (npr. izopropilni alkohol, petroleter)
• lesen tolkač ali palični mešalnik
• kavni filtri
• centrifuga za solato
• kuhalnik za riž
• ventilator
• dehidrator / grelec za kavo

1.
Povsem suhe konopljine vršičke stresemo v stekleno ali plastično posodo in zalijemo s topilom, toliko da plavajo.

2.
Konopljo tlačimo z lesenim tolkačem (brez kemikalij) kake tri minute. Pri tem se v topilo izloči okoli 80 % THC-ja. (Konopljo lahko namesto z lesenim tolkačem tlačimo tudi s paličnim mešalnikom eno minuto.)

3.
Zmes olja in topila prelijemo skozi filter za kavo v drugo, čisto posodo.

4.
Pretlačene konopljine vršičke damo še v centrifugo za solato; tudi to tekočino precedimo in dodamo v čisto posodo.
Pretlačene konopljine vršičke lahko shranimo za drugo izpiranje.

5.
Za izparjenje topila se dobro obnese kuhalnik za riž. Zmes olja in topila vlijemo vanj do treh četrtin. Kuhalnik vključimo in ga naravnamo na visoko temperaturo. Počasi, ko se med izparjanjem nivo znižuje, vlijemo vso zmes v kuhalnik.

POZOR – Izparjanje je potrebno opraviti v dobro ventiliranem prostoru, najbolje na prostem, in vključiti ventilator, da odpihuje pare topila, ker so zelo vnetljive. V bližini ne sme biti žarečih elementov, isker, cigaret ipd., sicer lahko pride do požara!

6. Ko ostane skoraj sama smola (dva ali tri centimetre), dodamo kakih deset kapljic vode (da topilo lažje do konca izpari in da se olje ne pregreje). Nataknemo si rokavice in počasi obračamo kuhalnik, dokler topilo ne izpari. Ko topilo v glavnem izpari, se nekateri kuhalniki samodejno preklopijo na nižjo temperaturo, da se olje preveč ne segreje. Temperatura olja nikoli ne sme preseči 140 °C.

7. Olje iz kuhalnika previdno prelijemo v manjšo čisto kovinsko posodo. Postavimo jo v dehidrator ali na neko napravo, ki greje na zelo nizki temperaturi, npr. grelec za kavo. Lahko traja še kar nekaj ur, preden voda in topilo povsem ne izparita iz olja. Ko na površini olja ni več nobene aktivnosti, je zdravilo pripravljeno za uporabo.

8. Toplo olje prelijemo v steklenico. Lahko ga tudi vsesamo v plastično injekcijo, kar je priročno za doziranje.

9. Pretlačeno konopljo, ki smo jo bili shranili, lahko pretlačimo še enkrat in z njo ponovimo celoten postopek. Tako dobimo še preostalih 20 % THC-ja. Olje od prvega izpiranja je najboljše, kar lahko dobimo od rastline, zato je to olje primerno za uživanje in za analno uporabo (svečke), olje od drugega izpiranja pa je dobro za kreme in maže.
Priprava zdravilnega konopljinega olja je predstavljena tudi v dokumentarcu Beg pred resnico (film s slovenskimi podnapisi si lahko ogledate, če na spletni strani YouTube v iskalnik vpišete »Beg pred resnico«).

Konopljino olje si pripravljate na lastno odgovornost; pozanimati se morate, kakšna je veljavna zakonodaja o posedovanju in uporabi zdravilne konoplje.

IZSLEDKI NOVEJŠIH RAZISKAV

V raziskavi pod vodstvom dr. Vincenta van Vaesa so leta 2012 ugotovili, da je endokanabinoidni sistem ključen pri oblikovanju sinaptičnih povezav med možgansko skorjo in gangliji, ki so odgovorne za ciljno usmerjeno vedenje in smiselno obnašanje, motnje teh povezav pa so tudi vzrok številnim duševnim motnjam.


Ekipa dr. Da Silve je letos v Španiji ugotovila, da so kanabinoidi odgovorni za prenos vidnih dražljajev od češerike do možganske skorje in da imajo tudi pomembno vlogo pri prepoznavanju slike. Uporaba konoplje spodbuja nevrogenezo, tvorbo in rast novih možganskih celic v hipokampusu, kar je povezano z antianksioznim in antidepresivnim učinkom ter občutkom vznesenosti, je leta 2005 s svojo raziskavo na univerzi v Saskatchewanu ugotovil profesor nevrologije Xia Zhang.

Ekipa pod vodstvom dr. Yan Gang Suna je leta 2011 v svoji raziskavi ugotovila, da endokanabinoidni sistem nadzoruje električno frekvenco češerike oziroma talamusa, kar je bistveno za ohranjanje delujočega organizma, saj motnje v električnem delovanju češerike povzročijo epileptični napad.

V raziskavi pod vodstvom dr. Vincenta van Vaesa so leta 2012 ugotovili, da je endokanabinoidni sistem ključen pri oblikovanju sinaptičnih povezav med možgansko skorjo in gangliji, ki so odgovorne za ciljno usmerjeno vedenje in smiselno obnašanje, motnje teh povezav pa so tudi vzrok številnim duševnim motnjam.

Doktor psihiatrije Charles Ashton iz University of Newcastle upon Tyne v Veliki Britaniji je ugotovil, da uporaba konoplje zaradi svojega antidepresivnega in antipsihotičnega učinka blaži motnjo bipolarnosti. Raziskava je bila objavljena leta 2005 na Pubmed.

Profesor David Blake iz University of Bath je leta 2005 v časopisu Rheumatology Journal objavil raziskavo, ki ugotavlja, da konoplja zaradi svojih analgetičnih in protivnetnih učinkov blaži bolečine pri revmatičnem artritisu.

Dr. Jody Corey-Bloom iz Canadian Medical Association je ugotovila, da kajenje konoplje lajša bolečine pri mišičnih krčih multiple skleroze. Raziskavo so objavili maja 2012.

Leta 2007 je dr. Diego Centonze iz Univerzitetne nevrološke klinike v Rimu v raziskavi ugotovil, da konoplja uravnava motnje centralnega živčnega sistema, kot sta multipla skleroza in amiotrofična lateralna skleroza.

Ekipa dr. Maríe Salazar iz Madrida je leta 2009 v svoji raziskavi ugotovila, da konopljine učinkovine pospešujejo avtofagijo rakavih celic in s tem uspešno zdravijo raka.

Dr. Wai Man Liu iz Londona je v raziskavi leta 2006 ugotovil, da uporaba konoplje uničuje rakave celice.

Na medicinski fakulteti na Harvardu so leta 2008 ugotovili, da konopljina učinkovina THC zavira rast in zdravi pljučnega raka.

Leta 2011 so na jeruzalemski medicinski fakulteti opravili raziskavo, ki je ugotovila, da konoplja zdravi možganske poškodbe in poškodbe jeter.

Leta 2012 so na ameriškem inštitutu za alkoholizem v Bethesdi ugotovili, da konoplja zdravi diabetes.

Leta 2012 so v raziskavi na kardiološkem oddelku v Ženevi ugotovili, da konopljine učinkovine zdravijo kardiovaskularna obolenja.

Dr. Campbell je leta 2007 v svoji raziskavi na fiziološkem oddelku Nevrološke univerze v Dublinu ugotovil, da konoplja zdravi alzheimerjevo bolezen.

Dr. Raphael Mechoulam iz Jeruzalema je ugotovil, da konopljine učinkovine lajšajo in zdravijo alzheimerjevo in parkinsonovo bolezen in tudi druga nevropsihiatrična obolenja.

Raziskovalci na Univerzi v Kölnu so ugotovili, da uporaba konoplje niža stopnjo umrljivosti pri shizofreniji in drugih duševnih motnjah ter da zdravi shizofrenijo bolj učinkovito kot konvencionalna zdravila in celo brez stranskih učinkov.

Ekipa raziskovalcev v Avstraliji je leta 2010 ugotovila, da konoplja zdravi in boljša kognitivne sposobnosti pri shizofreniji.

Na psihiatričnem inštitutu v Oslu so leta 2009 ugotovili, da uporaba konoplje boljša kognitivne sposobnosti pri bipolarnosti.

Na inštitutu za molekularno psihiatrijo v Bonnu so leta 2011 ugotovili, da konoplja varuje možgane pred staranjem.

Dr. Fernando Rodriguez de Fonseca iz Univerze v Malagi je v svoji raziskavi o endokanabinoidih iz leta 2008 ugotovil, da ima konoplja velik potencial pri zdravljenju odvisnosti od alkohola.

Na farmakobiološkem inštitutu italijanske univerze Messina so leta 2001 ugotovili, da konopljine učinkovine zdravijo čir na želodcu.

Ekipa dr. Roberta Blaira je leta 2006 ugotovila perspektivnost konoplje pri zdravljenju epilepsije.

Leta 2003 so na oddelku za farmakologijo in toksikologijo na Michiganski univerzi ugotovili, da konopljine učinkovine blažijo astmo.

Leta 2005 so na univerzi v Wisconsinu ugotovili, da konopljine učinkovine zdravijo osteoporozo.

Leta 2012 je raziskovalna ekipa pod vodstvom Luciana Cappetinija ugotovila, da konopljine učinkovine blažijo poškodbe živčevja po infarktu.

Več raziskav je potrdilo zdravilnost konoplje pri glavkomu. Poleg tega pa so raziskave pokazale, da se ribiči, ki uporabljajo konopljo, da bi si izboljšali nočni vid, ne motijo.

A. P. (povzeto iz Predloga zakona o konoplji)

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/Cvetovi-Konoplja-Pozabljeno-Zdravilo







Domov
Powered By GeekLog