Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/2020021819572557




Načrtujejo testiranje samovozečega vozila za dostavo

torek, 18. februar 2020 @ 20:01 CET

Uporabnik: Sonce

Gre za prvo samovozeče vozilo, ki so ga oblikovali za vožnjo brez človeške pomoči. Nima krmila, niti pedal ali vzvratnih ogledal. Pred dnevi so mu v ameriški agenciji za promet podelili dovoljenje za testiranje na nekaterih ameriških cestah.

Samovozeča vozila izdelujejo v podjetju Nuro. Vozilo, ki ga bodo testirali, je drugo v vrsti samovozečih vozil, ki so jih izdelali v tem podjetju. Model so poimenovali R2, testirali pa ga bodo v Houstonu, v zvezni državi Teksas.

Napovedano testiranje je zanimivo zato, ker so dobili dovoljenje za popolnoma samovozeče vozilo, kar je bržkone izjemno v zgodovini testiranja vozil. Večina pravil za testiranje vozil določa, da mora imeti vozilo možnost prevzema upravljanja vozila s strani nadzorne osebe.

Elaine Chao, ameriška sekretarka za promet, je v izjavi dejala, da so dovolili izjemo, “saj vozilo ne preseže hitrosti 40 kilometrov na uro.” “Zaradi nizkih hitrosti osnovne zahteve ne pridejo več v poštev,” je poudarila v pogovoru s predstavniki medijev.

Pri testiranju bodo sicer poostrili nadzor nad samim izvajanjem testa. Od podjetja Nuro zahtevajo, da sporočajo informacije glede poteka testa tudi širše v lokalnem območju, kjer bo potekalo testiranje, in ljudem, ki tam živijo.

Dovoljenja za testiranje samovozečega vozila so bili zelo veseli tudi v podjetju. Dave Ferguson, soustanovitelj, je dejal, da gre za mejnik v industriji proizvodnje tovrstnih vozil.

Poleg podjetja Nuro so za dovoljenje za testiranje samovozečega vozila zaprosili tudi v podjetju General Motors, kjer so oblikovali model Chevy Bolt. Dovoljenja še niso prejeli, ima pa Bolt višjo končno hitrost kor Nurov R2.

Oblika vozila
Vsa Nurova vozila so oblikovana za popolnoma samostojno vožnjo, v njih ni potnikov, temveč tovor. Najnovejšemu modelu R2 so oblikovalci odstranili stranska ogledala in vetrobransko steklo. Kamera na zadnji strani vozila bo snemala ves čas vožnje, kar po agencijskih pravilih sicer ni dovoljeno, saj lahko zmoti voznike za samovozečim vozilom.

Vozilo je oblikovano v obliki jajca in je manjše od večine vozil v ZDA. Znotraj kabine sta dva predela, ki sta ločena po temperaturi in sta primerna za prevažanje hrane in drugih posebnih pošiljk. Skozi vrata, ki se odpirajo navzgor, lahko stranka prevzame vsebino z vnosom varnostne kode.

Za premikanje uporablja R2 poseben radar, toplotno skeniranje in 360-stopinjsko kamero.

Vir: www.racunalniske-novice.com

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/2020021819572557







Domov
Powered By GeekLog