Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20200106152036267




Sejem mineralov 2019 München (1/4)

ponedeljek, 13. januar 2020 @ 05:02 CET

Uporabnik: Pozitivke

Piše: Aurigo - Kočijaž

Že sem menil, da bom moral letošnji sejem mineralov v Münchnu izpustiti zaradi redosleda dogodkov, ki so zvrstili na začetku meseca oktobra, a se je v zadnjem trenutku izkazalo, da sem bil v zmoti. Vse se je odvilo v hipu in konec tedna sem bil že na poti za München. Ko te kristali, minerali pokličejo, te pač pokličejo.

Čeprav nisem nameraval kaj dosti zapravljati za kristale, pred odhodom sem imel v mislih le nakup kristalne pojoče sklede, a je bil lov za kristali na koncu bogat. Četudi nisem do poldruge ure popoldne kupil niti enega kristala, le hoja med stojnicami. Na koncu nisem kupil niti kristalne sklede, ker nisem na sejmu niti ene opazil.

Na hitro gremo čez najdražje in najlepše kristale na sejmu in "novosti med kristali".


Slika 1: Rjavo - rumeni fluorit, ocenjena vrednost: 30.000 EUR.


Simbol za drugo čakro.


Slika 2: Vijolični fluorit na sfaleritu 45.000 EUR. Rudnik Elmwood, okrožje Smith, Tennessee, ZDA.

Pravijo, da naj bi fluorit deloval na vse čakre oziroma na tiste, čakre, ki ustrezajo barvi posameznega fluorita. Mnenja sem, da je ta mineral na splošno bolj kristal sakralne čakre, a deluje tudi na tisto čakro s katero se ujema po barvi. Rjavo rumeni fluorit na prvi fotografiji prej ustreza sakralni čakri. Temno zeleni fluorit srčni čakri. Temno modri fluorit grlena čakra. Medtem ko je vijolični fluorit čisti primerek vijoličnega žarka in ustreza ajna čakri in je lahko zelo dober za odpiranje tretjega očesa. Fotografijo vijoličnega fluorita, ki jo lahko najdete v Pretnarjevi knjigi: Enciklopedija izbranih zdravilnih kamnov – sejemski eksponat (str. 163), ustreza barvi, ko se odpira tretje oko oziroma, ko imate odprto tretje oko. Ko zamižite, se vam takšna barva pojavi v tretjem očesu. Morda zato nosijo kardinali škrlatno barvo in škrlatne čepice?


Slika 3: Anglesite 30.000 EUR. Touissit, provinca Oujda-Angad, Maroko.


Slika 4: Tsavorit 30.000 EUR, Merelani Hills, regija Lelatema Manyara, Tanzanija. kičimanjaro


Slika 5: Cinabarit na dolomitu 10.000 EUR. Rudnik Chatian, okrožje Fenghuang, provinca Hunan, Kitajska


Slika 6: Azurit. Rudnik Milpillas, Cuitaca, pokrajina Sonora, Mehika. Čisti modri žarek.

Novitete med kristali.


Slika 7: Torbernite 25.000 EUR. Rudnik Musonoi, Katanga Cooper Crescent, Kongo.


Slika 8: Ajoit v kvarcu 4750 EUR, Messina, Južna Afrika. Ajoit kristal poimenujejo tudi kot kristal Boginje in je primeren za čiščenje srčne čakre. Ajoitr KRIstal je odkril leta 1941 Harry Berman na nahajališču Ajo v okrožju Pima v Arizoni, ZDA.

Trije kristali akantit, bournonite in ferberit za prizemljevanje. Mineral akantit pa se lahko uporablja tudi za čiščenje avre.


Slika 9: Akantit 10.000 EUR. Rudnik Hongda, Xiaoqinggou, provinca Shanxi, Kitajska.

Kristal akantita, ki spominja na sivega zajca.


Slika 10: Bournonite 3500 EUR. Rudnik Viboras, Machamarca, pokrajina Potosi, Bolivija.


Slika 11: Ferberit 450 EUR.


Slika 12: Grandidieriti 180 EUR. Tranomaro, Madagaskar.

Zelo velik in lep ter relativno poceni primerek novega kristala grandidieriti. Tako velike primerke boste težko dobili za tako nizko ceno. Saj za zdaj.


Slika 13: Kammeriti, Kop Dag, Anatolija, Turčija. Od 120 do 150 evrov. Modni kristal leta 2019. Ta mineral dobiš tudi v večjih dvo centimetrskih izoblikovanih kristalih, vendar je potem še bistvenodražji. Kristal kammerita iz Turčij še vedno držijo ceno nad 100 evri. Ali zaradi tega, ker iz Turčije ne smeš iznašati kristalov. Kot turista, če te dobijo, da imaš kamne v potovalki, te čaka dobesedno zapor.

Novi zeleni ludlamit iz nahajališča v Boliviji. Rjavi primerki kristala enstatita – manjši kosi. Pojavili so se tudi kristali jeremejevita iz Rusije, mineral kolumbit, ki je poimenovan tudi kot niobit in mineral sylvanit iz Romunije,zmes srebra, zlata in predvsem .

Cene na sejmu niso padale glede na lansko leto, kljub novim nahajališčem vivianita iz Romunije. Pri elitnih prodajalcih so bili ti temno zeleni vivianiti po ceni od 2000 do 3000 evrov. Pri majhnih prodajalcih si lahko nabavil romunske vivianite že za 25 evrov, cene pa so segale vse do 75 evrov.
Bumblee jaspis iz Indonezije še vedno drži zelo visoko ceno, 130 evrov. Numiti iz Grenlandije postajajo vse dražji, majhni obrušeni kamenčki za za 21 evrov.

Večbarvne špice fluorita za 25 EUR. Piritne krogle z belim gipsom nova pogrutavščina, na oko zelo lepo.

Na prodaj so bili minerali covellina po 45 evrov za komad, vendar so bili preluknjani in namenjeni za obeske.

Ogledal sem si tudi dve razstavi. Prva razstava je bila sestavljena iz mineralov zbiralcev iz Evrope. Sami lepi primerki. Ko si ogledaš te kristale, ti je jasno kaj vse narava zmore, kakšne oblike in kakšna čistost.


Slika 14: "Zlate" halkopirit krogle na kvarcu iz Romunije


Slika 15: Bela roža vrtnica iz kalcita iz Kitajske


Slika 16: Vulfenit na kvarcu iz Konga


Slika 17: Kristali v obliki zvezde-ametist s kameno strelo – poznan kot veracruz kvarc kristal, nahajališče Las Vigas de Ramirez, Vera Cruz, Mehika

Na drugi razstavi si imel primerke kubičnega goetita s piritom, kot kakšni pol pravilni objekti. Prevladovali pa so predvsem kristali kamene strele in čadavca v posebnih znanih oblikah kot so japonski dvojček. Fantom kristal, faden kvarc križ, kamena strela s aktinolitom, fantom kvarc s kloritom, čadavec gwindel. A pustimo te fotografije različnih oblik kamene strele za kdaj drugič.

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20200106152036267







Domov
Powered By GeekLog