Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20190503224743545




Tumor, rak - Skrivnost minulega stoletja 7.del

petek, 14. junij 2019 @ 05:02 CEST

Uporabnik: Pozitivke

Sedaj bo že lažje razumljivo, zakaj smo rak okarakterizirali kot katastrofo oblike in praznino organizacije duše in duha (oblikotvorna imunska odsotnost).
Rak bi lahko poimenovali tudi organ čuta na napačnem mestu.

Za razumevanje prestavljenega organa čuta bo potrebno že malce več truda. Organi čuta ali moči zaznavanja, kot so vonj, vid, sluh, tip in okus so prisotni predvsem v glavi in na koži, torej v živčno-čutnem polu. Skozi njih zaznavata okolico naša duša in naš duh. Imunski sistem ali ozdravitvena moč, ki živi tudi in predvsem v toploti krvi, se iz središča ali iz notranjosti organov čuta odmakne, da bi lahko v nas vstopile zunanje vibracije ali zaznave iz okolice. Tudi oko v svojem središču, v steklovini in leči ni prekrvavljeno.

Da duša lahko uporablja organe čuta za užitek, celo za naslado, nam bo hitro jasno na primerih strastnega kadilca in alkoholika, ki za podobne namene uporabljata sapnik, bronhije, pljuča inv primeru alkoholikapožiralnik. Sčasoma se kaj lahko tudi njima iz ravnokar omenjenih organov odmaknejo sile imunskega sistema, predvsem v obliki moči vzdrževanja pravih oblik in rak se prične materializirati. Ker naj bi organi čuta obstajali le v glavi in na koži, bomo vsako maligno rast, ki ni na samih organih čuta, lahko poimenovali organ čuta na nepravem mestu ali celo prestavljen organ čuta. V glavi (živčno-čutni pol) bo po tej logiki najmanj malignih tumorjev (le 2%), in še ti so morebiti v večini primerov benigno – nenevarni.V mnogih preostalih primerih pa, kot že omenjeno, obstajajo le otekline ali edemi.

Pretumoralna faza, ki lahko traja nekaj tednov, mesecev ali celo leto, dve ali več, se nam v življenju lahko pojavi večkrat in se je ponavadi niti ne zavedamo. Ste se že zalotili, da se ne zmorete več sprostiti, da živite v neprestanem vsesplošnem vsaj rahlem krču, tudi v mišicah zapiralkah urina, blata, da izredno težko zaspite, da se vas dotakne vsaka malenkost, da z glavo in/ali duhom niste nikoli pri stvari, saj ste z mislimi v prihodnosti ali preteklosti, da ste jezni skorajda na cel svet in da se utrudite že z manjšim pogovorom, umskim naprezanjem, ob katerem občutite nelagodje, morda tudi hlad v telesnih organih ali conah, ki so slabše imunsko organizirane. Neredko se zgodi, da vas na vsem lepem in brez znanega vzroka pogostoma prične mučiti zapeka, ki ji sledi diareja ali obratno. Nekateri boste ob dolgotrajnih umsko-intelektualnih naprezanjih zaznali nekakšno nevsakdanje nelagodje, komajda zaznaven hlad, ščemenje, rahel edem, morda celo poizkus rasti, širjenja tkiv nekje v trebušni votlini ali v malem trebuhu, globoko v medenični votlini, v bližini ali v samih rodilih, spolovilih, prostati, danki. Mnogokrat boste težko določili lokacijo, kje točno so omenjena nelagodja pojavljajo. V začetnih stanjih bodo podobni, nevsakdanji simptomi kmalu po izklopu uma (intenzivni procesi razmišljanja) in ostalih čustvenih nesvobod minili, sčasoma pa bo izklop motenj vedno težavnejši. Takrat bo že skrajni čas, da vsaj začasno in korenito izprežete in si zastavite dovolj učinkovito strategijo prenovekot spremembo v načinu življenja.Tudiin predvsem na tak način se bodo sile imunskega sistema okrepile in se ponovno usmerile iz glave navzdol v oslabljena telesna tkiva, organe.

Pozorni moramo postati tudi takrat, ko iznenada izgubimo voljo do dela, konjičkov, aktivnosti, tudi glasbil in petja, ki so nas vse do danes izredno veselila ali ko se nam prične upirati določena hrana, še posebno meso.

Ne smemo pozabiti, da je mnogo bolj nevarno čustveno-umsko pregorevanje, kot pa fizično ali telesno pretiravanje, zato so intelektualci zdravstveno mnogo bolj ranljivi. Ne igrajmo se, kajti ko se pravi maligni tumor ali v našem primeru rak razbohoti in utelesi, bo z njim veliko dela in skrbi, živeli bomo le še zanj. Kaj menite, zakaj živali tako pogosto počivajo in zakaj si študentje privoščijo vsaj teden dni počitka po vsakem opravljenem izpitu? In še nasvet, če dovolite: »Ko ste zaspani, utrujeni, če le zmorete, izklopite in vsaj za nekaj minut z zaprtimi očmi v horizontalo.«

Ko se bitje uma (inštrument ali orodje duše) dodobra utelesi in zagospodari v naši glavi, ga bo izredno težko izpreči. Problem nastane, kose z umom poistovetimo, oziroma, ko ga zamenjujemo s seboj, z bistvom ali z nami kot duhom.Takratin zato lahko po mnenju EckhartaTolleja postane celo egovski um, ki nam povsem zavlada.Ne bi si mislili, toda mnogo bolj nepredvidljiva je »vroča« glava, kot pa pregreto telo.

Bolj kot uporabljamo drevo spoznanja (um in intelekt kot stvaritev, produkt duševnih želja), bolj oslabi drevo življenja (eterskiprocesi trebušne votline). Tega le nikar ne pozabite. Na to bodimo pozorni še posebej v času nosečnosti in dojenja. Če bi se učitelji vsaj v osnovnih in srednjih šolah vsega opisanega zavedali, potem ne bi za vsako ceno hoteli izpeljati ves učni program in mnogi izmed njih ne bi bili prepričani, da je njihov predmet najpomembnejši v šoli življenja, ki bi jo lahko poimenovali tudi prevzgoja naših nesvobod in razvoj treh višjih zavesti (imaginativna, inspirativna in intuitivna).

Pri hudih vnetjih, kot so šen, erizipel ali vroči veter in pri dolgotrajnih stanjih močno povišane telesne temperature, se lahko zgodi čudež, da se bo nekontrolirana rast celic povsem ustavila. Saj veste, kdo se je takrat vrnil in zagospodaril? Imunski sistem skozi moči toplote. Skozi huda bolezenska stanja se tudi ozaveščamo, pa čeprav je to slaba tolažba za tiste, ki so ravnokar izvedeli, da se bo potrebno soočiti s tumorjem, kaj šele z rakom. Nekje sem prebral, da se je Goetheju razprla zavest do take ravni, kot ga lahko spoznavamo skozi njegova dela šele potem, ko je prebolel tuberkulozo.

Bolezen v italijanskem jeziku (malattía = mal agere ali male agire pomeni neprimerno ali nedobro delovanje (malagire) v mislih, besedah, čustvih in dejanjih, ne glede ali se tega zavedamo ali ne zavedamo. V vseh jezikih in še na višjih ravneh življenja pa bolezen ali odmik od zdravja, harmonije ostaja povabilo, klic k spremembi, k vsestranski prenovi bitja človeka.

Ali se iskreno sprašujemo in opazujemo, kdo in zakaj v meni kot celoti zdaj na tak način razmišlja, govori, čustvuje, udejanja in kaj mi je v tem primeru storiti? Smo se vsaj potrudili in odločili spremeniti svoje misli, besede, dejanja, pričeli ločevati pomembno od nepomembnega, večno od minljivega, resnico od golega mnenja?

Ne mislim vas strašiti, pa vendar vzemimo vse opisano resno, čeprav vsi malo prej omenjeni simptomi na srečo niso vedno in pri vseh opozorilni znaki pretumoralnega obdobja. Obenem pa se nikar ne tolažimo pretirano, da nas rak ne zmore dohiteti, če se primerno in dovolj sonaravno prehranjujemo, če ne spimo na geopatogeni coni, če ne kadimo, če nas delo ne utruja, če opravljamo poklic z veseljem, živimo brezgrešno, se povsem svobodno razdajamo pomoči potrebnim, se ukvarjamo s komplementarno medicino, itd. Izredno težko je oceniti, kje je meja med fiziološko in patološko rastjo celic, ki jo ne bi veljalo prestopiti. Vsekakor pa se raka ne bojmo preveč, zatoje bolje, da ga čim manj omenjamo. Če nam strah pred rakom vseeno pogosto buri duhove, pa le pojdite na dokaj popoln pregled, čeprav imamo veliko možnosti, da nasravno skozenj prestrašijo in pademo v takoimenovano hipnozo, saj nam povečano množenje celic lahko odkrijejo v PCL/A fazi razrešitve konflikta ali še bolj pogosto, v začetnem obdobju aktivnega konflikta kot duševne nesvobode (že omenjena knjiga Bolezen je nekaj drugega, Marka Pfistra in Simone Celli, ki govori o novi germanski medicini in njenihpetih bioloških zakonih ali 5 LB – cinqueleggibiologiche).
Saj še poznate moči obeh časov, ki potujeta k nam iz preteklosti in prihodnosti (s pogostim razmišljanjem lahko rak pomagamo ustvariti ali pa kot opozorilo iz prihodnosti: »Pojdi in raje preveri!«) In še nekaj, ne zanašajmo se, da se bomo z veliko lahkoto pocajtali ali da bo operacija vedno rešila problem. Kaj, če se ravno zaradi odlašanjaiskanja ter odpravljanja vzrokov, zaradi zamude ali zaradi neharmoničnih moči, ki so vezane na sam operativni poseg, le-ta zakomplicira?

Tudi prezgodnja predaja bolezni skozi izgovarjanje na moči usode, ne bo najbolj modro in povsem naše svobodno stališče. Morda smo se kot duh le pustili zapeljati. Komu? Silam strahov, skrbi, jeze,… vendar, mar ne?

SE NADALJUJE

Franc Božjak

Pojasnilo

Prijemi ali različne tehnike harmoniziranja in razlage nastanka neravnovesij, ki so navedene, predstavljajo le možnosti, ki bi vam jih morda razložili in priporočili zdravniki in/ali različni profili zdravilcev, poznavalcev določenih filozofij, miselnosti, zato za morebitne neuspehe, upam, da se razumemo, ne morem prevzemati odgovornosti. Vsebina je namreč polna večplastnih razlag, zatorej izbiro prepuščam Vam. Vseeno pa se ob raznih dilemah posvetujte z vašim zdravnikom ali zdravilcem.

Opomba
Spoštovani bralci, če se nam je morda kje v besedilo prikradel tiskarski škrat, se vam vljudno opravičujemo!

LITERATURA IN VIRI

Victor Bott, Medicina antroposofica, IPSA EDITORE, marec, 1992
Mark Pfister in Simona Cella, Bolezen je nekaj drugega, Sanje, 2017
LuigiCostacurta, Vivi con gli agenti naturali, Copyright byLuigiCostacurta, 1984
Sergio Maria Francardo, Medicina antroposoficafamiliare, Edilibri, 2004
Dr. Phil JohannesZwiaver, Antropozofska medicina, Založba Ajda, Vrzdenec
Sveto pismo Stare in Nove zaveze, slovenski standardni prevod iz izvirnih jezikov, Svetopisemska družba Slovenije, Ljubljana, 2006
Leon Chaitow, Cepljenje in imunizacija – nevarnosti, zablode in alternative, En založba Maribor, 1998
Rudolf Steiner, Alcool e nicotina, Editriceantroposofica, Milano, 1998
Udo Renzenbrink, Alimentazione e scienzaspirituale, CooperativaeditriceAlassio (SV), 4. EdizioniItaliana, 1990
Walter Holtzapfel le connessionispiriturali di fegatopolmone, rene, cuore, Natura e Culturaeditrice, 1995 Alassio
SvenSommer, Homeopatija, Mladinska knjiga
ChristofJänicke/dr Jörg Grünwald, Alternativna medicina, Modrijan, Ljubljana, 2009
Louise L. Hay, Življenje je tvoje, Iskanja, 1994
MechthildScheffer, Bachova cvetna zdravila v teoriji in praksi, DZS, 1994
Dr. med. Josef H. Kaiser, Novi veliki Kneippov priročnik, ZTT, EST, CZ, 1975, München
Nekajletna redna predavanja EnzaNastatija, Trst; Smeri področja: antropozofska medicina, homeopatija, pedagogika, arhitektura, biodinamično kmetijstvo
Predavanja Maria Jannarellia: Antropozofija 2016
Predlogi: Jože Medle in Romina Salvi
Franc Božjak, Klic k spremembi, bolezen ni poraz, 2009
Dr. MarkusWiesenauer, AnnetteKerckhoff, Homeopatija za dušo, Mladinska knjiga 2005
Lektoriranje: Rozalija Pečarič


LITERATURA FRANCA BOŽJAKA

KNJIGE

  1. PREHRANJEVANJE TELESA, DUŠE IN DUHA, Dobre in vprašljive moči ločevalne diete, veganstva, presnojedstva in posta
  2. KLIC K SPREMEMBI, BOLEZEN NI PORAZ
  3. KAKŠNA BO NAŠA PRIHODNOST, Smo pripravljeni
  4. POT LJUBEZNI K NESKONČNI ENOSTI
  5. KAPLJE MODROSTI, O človeku, Naravi, Zemlji in Vesolju
  6. JAZ SEM, SaintGermain

SKRIPTA (brezplačna v elektronski obliki)

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20190503224743545







Domov
Powered By GeekLog