Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20100129080656439




Spremenimo prepričanja – spremenimo življenje

ponedeljek, 1. februar 2010 @ 08:06 CET

Uporabnik: Pozitivke

USTVARIMO SI BOLJŠO PRIHODNOST
Spremenimo prepričanja – spremenimo življenje


Začela bom z zelo tragično, a resnično zgodbo o železničarskem delavcu nekje v ZDA. Imenujmo ga Jack. Njegovi sodelavci bi ga opisali kot starejšega, godrnjavega in ne posebno prijaznega človeka, ki je imel do ljudi in življenja pretežno negativen odnos. Verjetno ni bil posebno srečen človek.

Nekega večera, ob koncu izmene, je s sodelavci kot vedno preverjal vagone. Nekateri vagoni so stali na ločenih tirih, bodisi za popravilo bodisi za priključitev vlakom. Večer je bil zelo živahen in hrupen. Lokomotive so prestavljale vagone sem ter tja, stroji so hrumeli. Med pregledovanjem vagonov je Jack opazil odprta vrata nekega hladilnega vagona in vanj vstopil, da bi ga preveril. Medtem ko je čakal, da se mu oči privadijo na temo, so se vrata nenadoma zaprla in zaslišal je, kako jih je nekdo zapahnil.

Eden od njegovih sodelavcev, ki je tudi preverjal vagone, je opazil rahlo odprta vrata in jih, ne da bi vedel, da je kdo notri, zaklenil. Na žalost zaradi hrupa lokomotiv ni slišal Jackovih klicev. Po koncu delavnika ga sodelavci niso pogrešali, misleč, da je odšel domov pred njimi. Tako je ubogi Jack ostal zaprt v vagonu. Imel je nekaj vžigalic, ki jih je prižigal eno za drugo v upanju, da bo našel izhod. Ni ga našel. Vedel je, da bo ostal ujet vsaj do naslednjega jutra, morda pa celo več dni. Začelo ga je zebsti in postajal je vse bolj obupan. Našel je kos kartona in začel s pisalom, ki ga je imel v žepu, zapisovati svoja občutja. Napisal je točen čas in da ga vse bolj in bolj zebe. Čez nekaj časa je zapisal še, da so mu noge otopele in da ne čuti več prstov na rokah. Čas je tekel in njegovi zapisi so postajali vse težje berljivi, očitno zaradi popolne omrtvelosti prstov. Na koncu je zapisal le še nekaj nerazumljivih čačk, ki jih nihče ni mogel prebrati.

Jacka so našli naslednje jutro. Bil je mrtev. Zdravniki so ugotovili, da je umrl zaradi podhladitve. To so potrdili tudi njegovi zapiski, ki so jih našli poleg njega in so opisovali njegove občutke. Le nekaj jim ni šlo v glavo. Vagon, v katerem je bil ujet Jack, je stal na stranskem tiru, ker je bil pokvarjen. Hladilnik sploh ni deloval in temperatura v vagonu je bila dvajset stopinj Celzija. Kako je lahko torej zmrznil? Ubogi Jack je BIL PREPRIČAN, da se nahaja v delujočem zamrzovalniku, in BIL PREPRIČAN, da bo zmrznil. Ubil ga ni mraz, temveč njegovo prepričanje.
Zakaj sem vam povedala to zgodbo? Ker včasih pozabljamo, kakšno moč imajo lahko naša prepričanja in kako močno naša pričakovanja vplivajo na dejanski potek dogodkov.

REALNOST SE ZAČNE V NAŠI PODZAVESTI

Vse, kar mislimo, čutimo in naredimo, je posledica naših prepričanj o nečem ali nekom. Naša prepričanja vplivajo na vsak naš korak.

Prepričanja dobimo od naših staršev in družine, dobimo jih v šoli, preko televizije in iz časopisov. Prepričanja nam da država, v kateri smo se rodili, vera in pretekle izkušnje. Skratka večina PREPRIČANJ SPLOH NI NAŠIH, ampak nekaj, kar smo nezavedno sprejeli v ranem otroštvu in mladosti.  

Na žalost je velika večina tega, v kar verjamemo in kar posledično vpliva na naše misli, čustva  in dejanja, NEZAVEDNO. Naših prepričanj se v resnici sploh ne zavedamo, saj so le ta skrita v podzavesti. In kadar nismo zadovoljni s svojim življenjem in ko hočemo spremeniti nek del svojega življenja, najsi bo to finančno stanje, zdravje, odnosi v partnerstvu ali družini, kariera, samopodoba in podobno, moramo najprej spremeniti naša podzavestna prepričanja o tem.

Psiholog Chris Walton, pionir psihološke kineziologije v Veliki Britaniji, verjame, da z zadnjimi spoznanji v znanostih, povezanih s preučevanjem povezave med mislimi in telesom, lahko svoja stara prepričanja in omejitve spremenimo tako preprosto in hitro, kot lahko spremenimo ali izbrišemo programe na svojem domačem računalniku. Z njegovo metodo Mind Body Technology najprej ugotovimo, kakšne omejitve in blokade imamo v svojih možganih, tako da uporabimo preprosto testiranje mišic iz kineziologije. Drugi korak je sinhronizacija leve in desne možganske hemisfere, z uporabo modrosti uma in telesa v posameznih položajih pa shranimo in integriramo nove sisteme prepričanja.

Chris Walton pravi, da je sprememba trajna in učinkovita le, če bomo v proces spreminjanja vključili našo podzavest. Če se samo na zavestni ravni odločimo, da bomo nekaj spremenili, v naši podzavesti pa vlada prepričanje, ki tej naši odločitvi nasprotuje, nas bo vse dokler ne spremenimo tega negativnega prepričanja, znova in znova vodil “avtomatski pilot”. Naš podzavestni um je kot trdi disk na našem računalniku. Gre za skladišče spominov, prepričanj in podatkov. Ključ uspeha je v tem, da moramo najprej spremeniti našo notranjo “programsko opremo” in šele potem lahko proizvajamo nove misli, čustva in dejanja. In z metodo Mind Body Technology lahko prepričanja, ki jih imamo tudi 30 let ali več, spremenimo v manj kot petih minutah.

Konec je torej z odločitvami, ki se jih držimo le teden ali dva ali novoletnih obljub, kako bomo shujšali, prenehali kaditi in podobno. Če smo pripravljeni odkriti, kaj se skriva v naši podzavesti in spremeniti naša negativna prepričanja, smo na pravi poti, da končno zaživimo radostno in izpolnjeno.

Želim vam veliko uspeha in veselja na tej poti.
Marjana  Bloch

Chris Walton prihaja tudi v Slovenijo.
Več o njegovi delavnici na Bledu, si lahko ogledate TUKAJ


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20100129080656439







Domov
Powered By GeekLog