|
Zvočno zdravljenje s tibetanskimi skledami doživljam kot pianistka na podoben način kot igranje klavirja. Za vsako muziciranje je potrebna posebna vrsta občutljivosti, ki glasbenika jasno usmerja od tona do tona. Glasbenik lahko s svojim inštrumentom izraža svoja čustva in jih na ta način izzove tudi pri poslušalcu. Le-ta začuti radost, veselje, lahkotnost ali pa žalost, bolečino glasbe in se nanjo odzove. Lahko se zjoče, razveseli, razjezi, pomiri … Vsekakor se nekaj v njem spremeni.
Glasba je tista, ki seže v že obstoječa čustva in jih razburka ravno prav, da jih lahko spustimo, če je takšna naša želja. Spremembo lahko zaznamo tudi fizično, ko nam gredo mravljinci po telesu, ko se nam dvignejo dlake itd.
Enako kot katerikoli inštrumentalist sledim pri zvočni masaži globokemu notranjemu občutku, ki me vodi, da si vsi zaigrani toni tibetanskih skled sledijo v popolnem zaporedju. Ker pa so sklede položene na telo, pravzaprav posredno igram na človeka. Zato je pomembno, da vsakokrat izhajam iz globokega miru, jasnosti in sočutja. Misel, ki jo pošljem v zvok tibetanskih skled, je za samo zdravljenje izrednega pomena. Popolnoma se strinjam s formulo Jonathana Goldmana (direktorja SHA – Sound Healers Association), ki pravi: NAMEN + FREKVENCA = ZDRAVLJENJE. Potrdila se mi je že tolikokrat in potrdi se mi vsakič znova. Namen, ki potuje iz srca terapevta(ke) preko frekvence zvena glasbila v človeka, lahko neskončno okrepi zdravilno moč danega zvoka.
Vsaka stvar ima svojo frekvenco – tudi človeško telo in njegovi deli. Ko telo zboli, se mu frekvenca spremeni. Zvočni terapevti smo mnenja, da se po načelu resonance telesu lahko povrne prvotna frekvenca in se ga s tem ozdravi. Morda bodo v prihodnosti izumili napravo, ki bo lahko zaznala in predvajala zvočno sliko telesa. Še preden bi se bolezen manifestirala na telesu, bi popačeno frekvenco lahko slišali, jo zdravili in s tem telo vrnili v ravnovesje.
Verjamem, da o delu z zvokom še marsičesa na vemo. Tako je pred nami svet novih odkritij, novih doživetij, predvsem pa načinov, da pomagamo drug drugemu.
Alenka Grm
Zacetni tecaj klavirja za odrasle
Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/2008050713272164
Domov |
|
Powered By GeekLog |