Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20070417091949599




V teku projekt čiščenja odpadnih voda v obalnem porečju

torek, 17. april 2007 @ 09:19 CEST

Uporabnik: Sonce

Avgusta lani so se začela pripravljalna dela na projektu Zbiranje in čiščenje odpadnih voda v obalnem porečju, s katerim želijo občine Koper, Piran in Izola izboljšati stanje odpadnih voda na priobalnem območju, so sporočili z agencije Pristop.

V sklopu projekta je tudi izgradnja kanalizacijskega sistema in čistilne naprave za vse tri občine. Projekt, za vodenje katerega skrbi Komunala Koper, naj bi se zaključil konec leta 2009, vključno s poskusnim obratovanjem Centralne čistilne naprave Koper.

Kot so zapisali, so raziskave pokazale, da se kakovost priobalnega morja, pitne vode in vodotokov slabša. Glavni vzrok naj bi bili številni izpusti industrijskih odplak ter neresen problem prečiščevanja odpadnih voda. S projektom zbiranja in čiščenja obalnih voda v obalnem porečju naj bi občine te težave odpravile in prispevale k čistejšemu priobalnemu okolju.

Investicija bo bistveno prispevala k zmanjšanju nadaljnjega onesnaževanja reke Rižane in drugih vodotokov ter onesnaževanja morja in podtalnice, izboljšanju javnega kanalizacijskega omrežja ter k celovitemu zbiranju odpadnih voda na področju občin Koper, Izola in Piran, so se zapisali.

Eden izmed objektov v okviru podprojekta Koper-Izola je gradnja sistema črpališč na območju ob ladjedelnici v Izoli in povezovalnega tlačnega cevovoda Izola-Koper za prečrpavanje komunalne odpadne vode občine Izola na kanalizacijski sistem občine Koper.

Dela na povezovalnem kanalu Izola-Koper potekajo po trasi pešpoti in kolesarske poti (Parencane). Izvajalec je za izvedbo teh del poleg gradbenega dovoljenja pridobil tudi dovoljenje RS DRSC za zaporo pešpoti in kolesarske poti ter dovoljenje upravljavca (MOK).

Zapisali so se, da je slovensko morje glede na uredbo o emisiji snovi pri odvajanju odpadnih vod iz komunalnih čistilnih naprav določeno za občutljivo območje. Za občutljiva območja je treba izvesti tudi terciarno čiščenje odpadnih vod, ki odstranjuje okolju škodljive dušikove in fosforjeve spojine, kar bo investicija omogočila.

Vir: umanotera.org

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20070417091949599







Domov
Powered By GeekLog