|
Selitev Onkološkega inštituta v nove stavbe se znova odmika, saj so na ministrstvu za zdravje dobili revizijski zahtevek Lesnine MG oprema zoper odločitev o izbiri ponudnika za opremo na lizing.
Rok za pritožbe se je iztekel v ponedeljek, a imata zanjo še čas Hypo Leasing in KBM Leasing (za njima kot izvajalca "stojita" Mollier in AMS Meding), ki sta pravočasno vložila zahtevi po dodatnih obrazložitvah. Ponudnik SKB Leasing (izvajalec je Sanolabor) je zahtevo po dodatnih obrazložitvah vložil prepozno, so pojasnili na ministrstvu.
Prehladna voda v oddaljenih pipah
Direktor Onkološkega inštituta Zvonimir Rudolf upa, da se zaradi revizijskega zahtevka čakanje na vselitev ne bo podaljšalo za več kot mesec dni. To, da novogradnje še ne uporabljajo, pa je povezano tudi s pojavom bakterije legionele.
Rudolf znova pravi, da bo treba poskrbeti za to, da bo dovolj vroče vode. Pri nedavnem toplotnem šoku so namreč ugotovili, da je bila temperatura vode pri pipah v oddaljenih nadstropjih nižja od 60 stopinj. Morebiti bo treba vgraditi nove grelnike, za dobro izvedbo del pa je, kot je poudaril Rudolf, odgovoren izvajalec, tudi finančno.
Izvajalec gradbenih del je bil SCT, projektant pa Biro 71. V slednjem so nas po odgovore napotili k Matjažu Jamniku, ki je bil operativni vodja gradbišča in odgovorni vodja za izvedbo del na Onkološkem inštitutu. Jamnik na naša vprašanja ni želel odgovarjati in nas je napotil na SCT.
Projektantskih napak niso opazili
V SCT so zapisali, da "obžalujejo, da se je projektant, družba Biro 71, po nepotrebnem izognil odgovorom". Poudarili so, da med gradnjo SCT kot izvajalec gradbenih del ni opazil projektantskih napak, po katerih smo spraševali. Vselitev v stavbi H in R je bila opravljena leta 2003 "po pred tem uspešno izvedenem tehničnem pregledu, pridobitvi uporabnega dovoljenja in predaji objekta". Za stavbi D in E pa je bilo uporabno dovoljenje pridobljeno pred primopredajo objektov uporabniku aprila 2006, ravno tako po uspešnem tehničnem pregledu. Dodali so, da precejšen del novozgrajenega Onkološkega inštituta še vedno ni v uporabi, tako da v vodovodni napeljavi ni zagotovljenega pretoka vode.
Mrtvi kraki
Tudi po mnenju zunanjega strokovnega sodelavca pri graditvi Onkološkega inštituta Vlada Sekavčnika je glavna težava ta, da "polovica objekta ne deluje", kolikor toliko vešč projektant pa po njegovih besedah "ne bo projektiral mrtvih krakov". Ugotavlja tudi, da je v glavnih razvodih v vsakem primeru zagotovljen ustrezen pretok vode, problem pa so "slepi priključki" zaradi še ne nameščenih korit v pultih (umivalniki so že nameščeni), ki so predmet javnega naročila opreme na lizing. Spomnil je še, da imajo nove stavbe v začetnih letih kljub visokim higienskim standardom zelo pogosto takšne težave, saj "že sama montaža prinese nekaj nesnage".
www.dnevnik.si
Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/2007020710082016
Domov |
|
Powered By GeekLog |