Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20070205113527142




Zeleni čistilni vodič

sreda, 7. februar 2007 @ 05:02 CET

Uporabnik: Sonce

Ali je res da lahko očistimo hišo le z uporabo limone, pecilnega praška, kisa in nekaj običajne vode? Pogosto nas opozarjajo o potencialnih nevarnostih kemikalij v vsakodnevnih čistilnih sredstvih - o nevarnostih za nas in za okolje. Mar ne bi bilo čudovito, če bi lahko shajali tudi brez teh strupenih snovi? Če zberemo vsa čistilna sredstva v povprečnem domu se lahko hitro zgrozimo: belilo, odstranjevalci kamna, čistila za steklo...

Za "zeleno" čiščenje stanovanja potrebujete: beli (ekološki) kis, boraks (mineralno čistilo), pecilni prašek - kupite ga v večji embalaži, nekaj limon, naravne ščetke ter rabljene obleke - cunje. Skoraj vsako čiščenje rabi nekoliko več dela, vendar rezultati so vseeno vidni, posledica je, da ima stanovanje nekaj časa vonj po kisu. Vendar raje kis, ki ni škodljiv, kot dišeči strupi.

Papirnate brisače
Za papirnate brisače ni opravičila. Če veste za globalno segrevanje, uničenje gozdov in s tem povezano izumiranje vrst potem naredite vse za to, da se to konča. Prevzemite odgovornost za svoj delež. Nič več papirnatih brisač.

Preproga
Za čiščenje preproge ne potrebujete sesalca. Dovolj je lesena metla z trdimi naravnimi ščetinami, umazanijo enostavno pometemo v smetišnico. Je tiho, ceneje in ne porabi elektrike. Če je vaša preproga iz naravnih materialov, lahko potem umazanijo stresete na kompost. Madeže v preprogi pa lahko napadete z mešanico vode in pecilnega praška.

Ogledala in okna
Za steklene površine zopet uporabimo ščetko z naravnimi ščetinami in jo namočimo v mešanico kisa in tople vode, v razmerju 1 : 8. Nato obrišemo s suho krpo. Deluje!

Kopalnica
Ogromno denarja se porabi za to, da nas prepričajo, da moramo čistiti straniščno školko, do te mere, da v njej ne bo bakterij. Vendar se moramo zavedati, da je naše telo v popolnosti narejeno za to da se vsak hip obrani na tisoče in tisoče bakterij in se jih tudi obrani. Zato je bolje, da školjki posvetimo vsak dan morda 10 sekund, z nekaj potegi in to bo zadostovalo. Brez zapravljanja časa z iskanjem nečistoč pod robom.
Banjo najbolje očistimo z žličko pecilnega praška, osem žličk kisa in pol limone ter drgnjenjem. V nekaj minutah boste navdušeni nad rezultatom. Če želimo očistiti pipe lahko zavijemo krpo v kis in pustimo delovati čez noč.

Pečica
Nad pečico se lahko spravite z mešanico kisa, soli in pecilnega praška. Z malo truda bo pečica zopet čista, pri tem pa vas ne bo bolela glava, niti ne boste rabili kihati od kemikalij.

Tla
Tla lahko čistite s pecilnim praškom v vedru vode, ter krtačo. Rabili boste nekaj več časa, vendar delo bo ravno tako enako dobro opravljeno.

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20070205113527142







Domov
Powered By GeekLog