Ta stran je prilagojena za slabovidne, po metodi neskončne vrstice, če želiš članek gledati v običajnem formatu klikni na:

Ne boste verjeli sobota, 18. junij 2005 @ 06:23 CEST Uporabnik: Pozitivke Samo vegetarijanci prispeli na cilj V daljnem letu 1898 se je na športnem prizorišču pripetilo nekaj posebnega - neverjetnega. V nedeljo 26. junija je organiziralo Berlinsko društvo za telovadbo tekmovanje v hitri hoji na 112,5 kilometrih, ki jih je bilo treba premagati v 18 urah. Ob 4 zjutraj je začelo marširati 23 mož, med njimi 8 vegetarijancev. Od teh 23 udeležencev so zvečer prispeli na cilj v 1) 14 urah in 11 minut vegetarijanec Karl Mann 2) 14 urah in 32 minut vegetarijanec Emil Makowski 3) 15 urah in 34 minut vegetarijanec Badestein 4) 15 urah in 59 minut vegetarijanec Damm 5 17 urah vegetarijanec Paul Schirrmacher 6) 17 urah vegetarijanec Hermann Zerndt Zadnjih 25 km sta zmagovalca korakala, ko je lilo kot iz škafa. Prvi mesojedec je rabil dobre pol ure dalj kot zadnji vegetarijanec in je bil popolnoma izčrpan, medtem ko so vsi vegetarijanci prispeli na cilj v zelo dobri kondiciji. Noben drug mesojedec ni prispel na cilj v določenih 18 urah. Rezultat torej: od 8 vegetarijancev jih je prišlo na cilj kot zmagovalci (sedmi je živahno korakal do km 89, ko se mu je eden od sandalov raztrgal, osmi pa je v predpisanem času dospel do 60 km). Od 15 krepkih mesojedcev je le eden prišel do cilja v zadnjem trenutku. Ogromna zmogljivost je edinstvena do takrat. Ali je bilo pozneje kaj podobnega, ne vemo. Vegetarijanec in telovadec Karl Mann, ki se dotlej še ni nikoli udeležil hitrega pohoda, je tedaj prekosil vse nemške rekorde v tej panogi: V nedeljo 26. junija 1898 je v hitri hoji naredil 112,5 km v 14 urah in 11 minut, vključno 22 minut oddiha. Njegova hrana: sočno, sladko sadje, sveža solata in k temu malenkost kruha in mleka. O tem podvigu je med prvo svetovno vojno leta 1914 poročal nemški vojni časopis Bilz - novi naravni zdravstveni postopki, stran 1799. Podatke kot prvi sedaj odkril zgodovinar dr. France Susman Komentarji (0) www.pozitivke.net