Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20050501002430413




S pravimi odločitvami do kvalitetnega življenja

ponedeljek, 9. maj 2005 @ 06:24 CEST

Uporabnik: Pozitivke


S PRAVIMI ODLOČITVAMI DO KVALITETNEJŠEGA ŽIVLJENJA
Kako intuitivno prepoznati pravo odločitev?

Bi se želeli izmojstriti v sprejemanju odločitev, se osvobodili dvomov v pravilnost svoje odločitve, prepoznati odločitve iz preteklosti, ki vas ovirajo in s tem izboljšali kvaliteto svojega življenja?

Dejstvo je, da moramo odločitve sprejemati vsak dan. In z vsako slabo ali celo napačno odločitvijo si na rame naložimo novo breme. Hoditi skozi življenje z bremeni pa je naporno.

Zakaj bi spraševali druge, kako naj se odločite? Zakaj bi porabili preveč časa, da sprejmete neko odločitev, ali preveč odlašali z odločitvami? Zakaj bi se jezili nase zaradi napačne odločitve?

Težave pri sprejemanju odločitev pridejo do izraza predvsem v prelomnih življenjskih trenutkih, ki imajo dolgoročnejše posledice. Tudi drobne, vsakdanje odločitve nam lahko vzamejo preveč časa in povzročijo veliko slabe volje. Slabe odločitve se odrazijo tudi v problematičnih odnosih, ki jih imamo z drugimi ljudmi, s težavami, ki se pojavijo na naši poti, in nenazadnje tudi v zdravstvenih težavah. Na naše življenje vplivajo tudi odločitve, ki smo jih zavedno ali nezavedno sprejeli v preteklosti, saj ravnamo v skladu z njimi.

Pozabili smo, da imamo v rokah pravzaprav močno orodje, ki nas vedno in nezmotljivo vodi v pravo smeri. Intuicijo, naš “notranji glas”. To je POTENCIAL, ki ga ima vsakdo od nas in VEŠČINA, ki se je lahko vsi naučimo.

Namen svetovanja je, da prepoznate:
- kako ponovno poslušati sami sebe in prepoznati lastno intuicijo kot pomoč pri sprejemanju odločitev; da je intuitivna inteligenca, naš “notranji glas” pravi vir odgovorov;

-katere odločitve iz preteklosti nas ovirajo pri “poslušanju” lastne intuicije in sprejemanju pravih odločitev;
> -kako se naučiti sprejeti pravo odločitev tako v manj odločilnih situacijah kor tudi v prelomnih življenjskih trenutkih;

-da je lahko sprejemanje odločitev ustvarjalno, igrivo; da ste svobodni, da sprejmete kakršno koli odločitev.

Za več informacij se obrnite na:
Podjed Sabino, Tel.: 031 373 800
ali sabina.podjed@siol.net

Naučite se sprejemati dobre odločitve s pomočjo intuicije

Kako prepoznati omejujoče odločitve, ki smo jih sprejeli v preteklosti in se naučiti sprejemati dobre odločitve?

Odločitve sprejemamo vsak dan. Nekatere sprejmemo zavestno, nekatere sprejmemo, ne da bi se tega zavedali. Tako zavestno, kot nezavedno sprejete odločitve, imajo nekaj skupnega – oboje lahko delujejo omejujoče na naše življenje.

Nezavedno sprejete odločitve nastanejo medtem, ko se čustveno odzovemo na neko situacijo. V trenutku ko nas preplavijo čustva, našo zavest preleti neka odločitev; na primer “Nima me rada.”, “Drugi bolje vedo, kot jaz, kaj je prav in kaj ne.”, “Nikoli mi ne bo uspelo.”. In potem na osnovi take odločitve v življenju oblikujemo tudi prepričanja in vzorce vedenja.

Prevečkrat pozabljamo, da ima vsak vzrok svojo posledico. In odločitev, ki jo sprejmemo v življenju, nas vedno vodi k temu, za kar smo se odločili. To pa se odrazi v problematičnih odnosih, ki jih imamo z drugimi ljudmi, s težavami, ki se pojavijo na naši poti, in nenazadnje tudi v zdravstvenih težavah.

Tako postanemo ujetniki odločitev, ki smo jih nekoč sprejel na osnovi ene ali nekaj enakih izkušenj, vedno v nekem čustvenem stanju (jeza, strah, žalost, zavist...). Zdaj ta odločitev določa naše ravnanje, čeprav so okoliščine drugačne kot takrat, ko smo imel izkušnjo, na osnovi katere smo sprejel to “večno” odločitev. Zato imamo tako pogosto občutek, da se vrtimo v začaranem krogu.

Primer: Ko si odraščal, so ti starši govorili, naj jim vse poveš po pravici. Ko si naredil kakšno neumnost, si jim vse priznal, oni pa so te kaznovali. Ko se ti je to nekajkrat ponovilo, si se odločil, da se govoriti resnico včasih ne izplača. Zato te je v situacijah, ko si naredil kakšno napako, tudi drugim ljudem strah priznati, kaj se je zgodilo, čeprav ni nujno, da bodo te osebe reagirale enako kot tvoji starši. Toda ti si enkrat sprejel odločitev, kako ravnati v takšni situaciji in potem se nezavedno ali zavedno stalno ravnaš po tej odločitvi.

Lahko bi rekli, da smo si z vsako napačno odločitvijo na rame naložimo novo breme. In vsak od nas ve iz lastnih izkušenj, da je težko hoditi skozi življenje otovorjen z bremeni.

Podjed Sabino, Tel.: 031 373 800
ali sabina.podjed@siol.net

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20050501002430413







Domov
Powered By GeekLog