Ta oblika članka je prirejena za tiskanje, za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
http://www.pozitivke.net/article.php/20040824194953280




Vojna za vodo 3. nadaljevanje

nedelja, 29. avgust 2004 @ 06:49 CEST

Uporabnik: Ales

Akcija: Javno podpisovanje pobude
proti lastninjenju slovenskega vodnega dobra


Hostel CELICA, Metelkova 8, Ljubljana
sreda, 25. 8. 2004, med 17. in 21. uro


Dragi prijatelji!

Privatizacija svetovne vode je usmeritev, ki jo vsem državam sveta vsiljujeta WTO in Svetovna banka.

In vprašanje: »Je voda lahko privatna? Je sploh lahko državna? Ali korporacijska? Ali pa je voda 'božje' dobro vseh živih bitij sveta in je nihče nikomur ne sme odtujiti in zaračunati?« je trenutno postal največji etični problem, dilema celega človeštva.

Kaj pomeni lastninjenje in privatiziranje vode, so dobro na lastni koži občutili prebivalci mesta Cochabamba, Bolivia (glej Vojna a vodo 2), katerim je ameriška korporacija ukradla vodo. In potrebna je bila revolucija in ljudstvo Bolivije je moralo zastaviti svoje življenje, da je spet spremenilo 'privatno vodo' v 'od boga dano tekočino'; in da so se spet lahko napili dežja in zalili vrt.

Slovenska oblast slovenskim državljanom, 'svojim' volilcem, 'pridno' odtujuje vodo. 'Pridno' sledi direktivo WTO in Svetovne banke. In Zakon o vodah vse tiste, ki se lastninjenju vode upirajo, proglaša za kriminalce in jim grozi, celo s smrtno kaznijo!!!!.

Pa čeprav je v Sloveniji smrtna kazen prepovedana z ustavo in je tudi množični morilec v zaporu oskrbovan z vodo in mu je omogočeno človeka dostojno življenje, je po Zakonu o vodah človek, ki nima denarja vode plačati, veliko večji kriminalec, kot množični morilec, saj mu država sodi – smrtna kazen?

Po tej logiki je reven človek večji 'terorist' kot morilec? In ker je v Sloveniji vse več revnih, se naša domovina polni s teroristi?

Zaradi nelogičnosti in predvsem nečlovečnosti Zakona o vodah in zaradi teže kazni, katero so slovenski poslanci namenili ljudstvu (v skrajni 'sili' so dali rablom možnost smrtne obsodbe!) za nepokornost svoji protiustavni odredbi, je zakon popolnoma protiustaven. In nekateri, ki nam ni vseeno in trdimo, da voda, kot osnovni pogoj življenja, prav tako kot kisik ali svetloba, ne more biti nikogršna lastnina ali 'prodajni produkt' ali privilegij, smo pripravili Pobudo za presojo ustavnosti Zakona o vodah, katero bomo v sredo, 25.8. 2004, poslali na Ustavno sodišče RS.


Zakon seveda ne prizadeva le tistih porabnikov z lastnimi zajetji in vodnjaki, ki naj bi do nedavnega 'svojo vodo' prijavili. Vodo zakon odtujuje tudi tistim že priključenim na vodovod in na števec, kot tudi revežem, ki svoje vodne pipe sploh nimajo. Vsem slovenskim, našim, še nerojenim otrokom.

Zato pozivam vse prebivalce Slovenije, ki jim ni vseeno, čigava je/ni voda, in jih zanima, ali bodo naši otroci smeli tešiti žejo iz slovenskih izvirov ali ne, da se akcije podpisovanja Pobude soudeležijo.


Vsi, ki ste pripravljeni pri pobudi sodelovati, se boste morali pod Pobudo za presojo... tudi podpisati.

Zato predlagam in vas vabim na skupno podpisovanje Pobude v sredo 25. 8., med 17. in 21. uro, v Galeriji Srečišče mladinskega hotela CELICA, Metelkova 8, Ljubljana.


Lepo bi bilo, da bi na skupno podpisovanje prišlo čim več pobudnikov, tako da se vloži čim 'močnejša' skupna pobuda.

Za vse tiste, ki pa ste daleč od Ljubljane in ne boste mogli priti na skupinski podpis pobude v Celico, pa Pobudo, v pravilnem obrazcu, kot ga zahteva Ustavno sodišče, lahko najdete na spletni strani http://www.geocities.com/pobuda_zakon_o_vodah/ . V sprintan obrazec vnesete le še svoje podatke (ime in piimek ter naslov stalnega ali začasnega prebivališča v rubriko 1.1), se podpišete individualno (lahko več pobudnikov na eno Pobudo – eden se podpiše na vrh, ostali spodaj) in jo priporočeno pošljete po pošti na naslov Ustavnega sodišča, ki je na začetku pobude. Tako bo tudi tistim, ki v Ljubljano ne bodo mogli priti, omogočeno sodelovati v pobudi.


Toda akcija v sredo seveda ni končana.

Zaradi vztrajnega molka medijev in politike, o protiustavnosti Zakona o vodah kot tudi o sredinem dogajanju, mnogi Slovenci sploh niso obveščeni. Zato bo akcija obveščanja in pošiljanja Pobude trajala vse dokler ustavno sodišče mnenja ljudstva oziroma lokalnih skupnosti ne upošteva. Zato obveščajte ljudi še naprej in vsak so-podpisnik, jutri ali čez mesec dni, je velika pomoč pri preprečitvi lastninjenja vode oziroma reševanju našega skupnega javnega vodnega dobra.


Hvala za pozornost in sodelovanje


Lep dan

miha jensterle

0 komentarjev.


Za vrnitev v običajni format kliknite tukaj:
www.pozitivke.net
http://www.pozitivke.net/article.php/20040824194953280







Domov
Powered By GeekLog