Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Skupnost > Kje ti (si) lahko danes pomagamo? Nov topic Pošlji odgovor
     Dobrodelne akcije - prošnje za pomoč
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     april 10 2009 07:45  (Prebrano 3943 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290



    Spostovani

    Prošnja¨! Podarimo za pirh -bodimo solidarni..naši malčki NUJNO!!Potrebujejo vašo pomoč.

    Pišem vam zato, ker nujno potrebujemo vašo pomoč.

    Smo humanitarno društvo Marjetica, s sedežem v Kočevju. Naš cilj je čim bolj pomagati čimvečjemu številu otrok in družin, ki se na nas obračajo. Pomagati želimo čimvečjemu številu staršev, da bodo lahko svojim otrokom v največji meri zagotovili srečno in neboleče otroštvo, kakovostnejšo izobrazbo glede na otrokove zmožnosti in srečnejšo prihodnost. Vedno se bomo borile za pravico domačih otrok, za njihovo varnost in upoštevanje njihovih želja, pogledov in misli.

    Otroci so najplemenitejši, najnaravnejši in nepokvarjeni ljudje nove dobe. Vse premalokrat jim zaupamo, jih premalokrat poslušamo, in jim mnogokrat vsiljujemo svoja prepričanja.

    Mnogo je otrok, ki živijo v pomanjkanju, čeprav niso krivi za to.

    Naše društvo vas prosi, da nam pomagate zbrati nekaj sredstev, saj imamo veliko potreb po hrani nujno!!, obleki, ter drugih izdelkih, ki so potrebni za preživetje.Ker pa se bližajoči praznik nas še bolj pesti,saj radi bi otrokom omogočili saj malo priboljška. Ter z vašo pomočjo obložili mizo družinam ki so sedaj zgubili službo. Nesmemo dovoliti da naši otroci trpijo ,dokler jim sami lahko kako pomagamo.

    Naprošamo vas, da nam priskočite na pomoč, saj delujemo po celi Sloveniji in verjemite mi, zelo žalostno je poslušati ljudi v stiski, ki te kličejo in prosijo za pomoč, saj ima vsaka družina svojo pretresljivo zgodbo in nekatere so zelo, zelo hude.

    Vem, da ste uspešno podjetje, in vedite, da vaše poslovanje zelo spoštujemo.

    Vsi donatorji bodo na željo objavljeni na naši spletni strani in na radiu Krka ter v reviji Jana. Denarne prispevke lahko nakažete na naš trr-pb -si 56 9067 20000 470608---sklic pomoč domačim otrokom,

    če pa imate kakršenkoli material, ki nam ga lahko donirate, me lahko pokličete na telefonsko številko 041494691 in zmenili se bomo, kako bo to blago prišlo do nas.



    Lep pozdrav, prostovoljka Maja



    Naše društvo je registrirano v Kočevju , matična številka (2215969).

    Upam, da se boste odzvali naši prošnji. Že za v naprej se lepo zahvaljujemo ter vas lepo pozdravljamo.



    Prostovoljke HD Marjetica Gornje ložine 18. 1332 stara cerkev mejl.. marta.pust @siol.net


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 10 2009 12:50   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Otrok z težko neozdravljivo boleznijo


    Moj sin Peter je rojen z težko obliko in neozdravljivo kožno boleznijo Bulozno Epipermolizo. Zaradi svoje bolezni je stalno odvisen od previjanja oskrbe ran in doktorja, ker ima rane in mehurje tudi po ustih, težko je zaradi ter mu kupujem posebno hrano v lekarni (cubitan) enako tako potrebuje stalno povoje in antibiotične kreme in bepanthen, kopa se blagi raztopini hipermangana ker je njegova koža krhka in v odprtih ranah ga pokrijem in posušim z platnenimi plenicami. Zaradi bolezni ima zaraščene prste na rokah in nogah tako da vsake 3 leta gra na operacijo, ter vsak mesec dobiva železo na Hematološkem okelku v Ljubljani. Ker so hrana in določene kreme drage vas naprošamo za pomoč.. Peter je drugače 7. razred redne osnovne šole. Zradi bolezni je vezan na invalidski voziček je zelo priden v šoli. Zraven šole obiskuje delavno in neurofizjološko terapijo. Petra vozim v šoli in hodim po njega.

    Z svojim dohodkom 425,38 € si ne morem privoščiti vsega kaj potrebujem za sina, zato vas naprošam za pomoč.


    TRR: 02281 - 0256987120 Ljubljanska Banka
    Sklic: 1011


    Slike si lahko pogledate na: http://www.klicvsili.si/pokazi_pismo.php?id=16




    Ko ne obupaš in živiš za otroka


    Sem brezposelna mati samohranilka 21 mesečne Dore. Po neprijetnem sosledju dogodkov sva se z hčerko zatekli v materinski dom. Pred kratkim sva se iz materinskega doma preselili v neopremljeno bivalno enoto in ker sva žal ostali brez kakršnih koli dohodkov si ne moreva privoščiti nakupa opreme pa tudi za položnice in hrano nimava, zato bi vas prosila za pomoč.

    Verjetno se sprašujete kako je prišlo do tega? Za tem je boleča zgodba o kateri zelo težko govorim in upam, da jo bo lažje strniti na papir. Leta 2005 sem zaključila šolanje. Žal se je izkazalo tako, da sem ostala brez dohodkov, popolnoma odvisna od Dorinega očeta. V vmesnem času sem zanosila in otroka sva se oba veselila – vsaj v začetku. Ko pa je kazalo, da prihodki pojemajo se je začelo. Govoril mi je, da sem se obesila nanj, in da se on ni odločil za otroka. Vse to v 5. mesecu nosečnosti. Mislila sem, da se bo pomiril in da je to eden njegovih alkoholnih izpadov. Pa ni – postal je čedalje bolj žaljiv in nesramen. Na ramena mi je nalagal čedalje več in se obnašal kot da me ni – no če izvzamemo trenutke verbalnega nasilja in manipulativne trenutke, ko je bil sladek kot med – ker je pač nekaj potreboval od mene. Finančna stiska nama je poiskala zatočišče v opuščeni tovarni. Le 2 meseca pred rojstvom Dore je njen oče šel v zapor zaradi utaje davkov. Tako sem ostala praktično brez vsakega dohodka. Za nameček mi je še tašča obrnila hrbet, ker je raje videla podnajemniški denar kot to da se njena vnukinja rodi kot brezdomka. Do poroda sem se nekako uspela preživeti z manjšimi občasnimi deli. Zatem sem šla k staršem in počakala do vrnitve Dorinega očeta upajoč da bova vsaj kolikor toliko usklajena starša in partnerja. Pa ni bilo tako. Na mojih ramenih je bilo še več – tu je bila še Dora za katero ni kazal nobene skrbi. Otroka je puščal samega medtem ko je popival in se drogiral. Še več, ob 277 evrov porodniškega nadomestila s katerim smo živeli vsi trije me je prisiljeval da sem financirala njegove pivske pohode. V meni je vrelo. V želji, da zaščitim svojo hči sva se preselili v materinski dom, kjer sva bivali eno leto. Zaradi tega ker ne plačuje preživnine ne prejemam niti otroškega dodatka.

    Žal se moje življenje vrti v začaranem krogu, ostala sem brez prijateljev a še naprej vztrajno delam na tem da bi prišla ven iz te situacije. Včasih se tudi korak naprej zdi kot dva nazaj in zelo bi bila vesela, če bi mi lahko pomagali. Vsakršne vaše pomoči bom zelo vesela.

    Kot odgovorna mama menim, da moram svoji hčerki vsaj poskusiti čim lepše otroštvo vsej stiski navkljub.

    Človekoljubno društvo KLIC V SILI
    Bistriška c.58
    2319 Poljčane
    GSM: 040/950-026
    E-mail: info@klicvsili.si

    TRR: 02281-0256987120 Nova Ljubljanska Banka

    Sklic: 1019


    Družinam lahko pomagte na več načinov

    - Finančno
    - Z prehranbenimi izdelki
    - Z oblačili in obutvijo
    - Z vašimi idelki


    Vsa ostala pism si lahko pogledate na: http://www.klicvsili.si/pisma.php







    Vsakemu ki se odliči da pomaga v kateri koli obliki, objavimo na naši Spletni stran logotip, po želji tudi na našem vozilu.



    S tem pismom smo se v upanju obrnili tudi na vas, saj verjamemo, da želite tudi vi za skupno dobro prispevati majhen košček, ki bo skupaj z drugimi tvoril celoto in nekomu prižgal ogenj v očeh …


    Lep humanitarni pozdrav

    Človekoljubno društvo KLIC V SILI

    Bajrič Suad
    Predsednik



    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Nan
     april 10 2009 13:49   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Prosim Petrovo mamo,naj mi aporoči naslov, tel.št. ali mail naslov. Nekaj bi ji želela predlagat, popolnoma resno,za njo in sina .


    Profil
    Quote
    Gost: Mojca
     april 10 2009 16:04   



    http://www.pozitivke.net/article.php?story=Bolezen_Hrana_Pomoc_Otrok_Rane&query=Moj%2Bsin%2BPete


    Quote
    Nan
     april 10 2009 16:44   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Link ne odpre, tudi če ga dam na Google.


    Profil
    Quote
    Gost: mojca
     april 10 2009 18:21   



    aha, oprosti, nekaj mi je snedlo zadnjo črko..

    ''r'' manjka, torej :

    http://www.pozitivke.net/article.php?story=Bolezen_Hrana_Pomoc_Otrok_Rane&query=moj%2Bsin%2Bpeter


    Quote
    Gost: Mojca
     april 10 2009 18:27   





    prispevka se spomnim od lani (sreda, 2. april 2008),
    mogoče lahko prideš do kontaktnih podatkov preko društva :

    Človekoljubno društvo KLIC V SILI
    Bistriška c.58
    2319 Poljčane
    Gsm: 040/950-026


    Quote
    Nan
     april 11 2009 10:12   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Hvala za informacijo, čeprav ne gre drugače kot preko društva.


    Profil
    Quote
    A
     april 14 2009 11:43   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Pozdravljeni,

    v Grosuplju se je odprla 'Varna hiša za otroke'. Gre za hišo kjer bivajo

    otroci brez staršev, zapuščeni, zlorabljeni in pomoči potrebni otroci.





    Trenutno se zbirajo oblačila za bratca, dvojčka, potrebujeta oblačila za

    starost 4-5 let. Če bi kdorkoli imel kakršna koli oblačila, ki bi jima

    prišla prav.. v akcijo!



    Ravno tako zbirajo tudi vso drugo opremo in oblačila za otroke vse

    starosti. Tako, da prosim preglejte malo svoje omare, kleti, premečite

    škatle z igračami in podarite kaj za otročičke v varni hiši.



    p.s

    Še to.... pošljite informacijo tudi svojim poslovnim partnerjem,

    prijateljem, znancem.... skratka vsem za katere ste prepričani, da so

    Ljudje, ljudje z veliko začetnico, da vnjih gori poštenost in čut do

    sočloveka.





    Naslov kriznega centra:

    Hiša zavetja Palčica,Brvace 41, 1290 Grosuplje. Kontaktni telefon:

    01 781 80 50, 040 194 190 (CSD Grosuplje)



    HVALA


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 16 2009 09:35   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Veliki dobrodelni koncert 'Prevoz za invalida'
    " Z lažjo mobilnostjo do večje ustvarjalnosti "




    Bi tudi vi radi pomagali po svoji moči, da bi nekomu uspelo uresničiti svoje sanje? Potem se nam pridružite pri projektu 'Prevoz za invalida' in obiščite veliki dobrodelni koncert "Z lažjo mobilnostjo do večje ustvarjalnosti" na Bowlingu Planeta Tuš v Celju. Že z nakupom vstopnice boste pomagali.

    Danijel Spasojević je mlad ustvarjalni invalid, ki se ukvarja z režijo videospotov in filmov vendar mu to, da je na vozičku in nima prilagojenega avtomobila, pri uresničevanju njegovih idej predstavlja veliko oviro. Da bi mu omogočili lahkotnejše opravljanje vsakodnevnih opravil in več možnosti pri uresničevanju njegovih ustvarjalnih idej, smo se domislili dobrodelnega koncerta, s katerim bomo zbirali sredstva za prilagojen avtomobil.




    Zgodil se bo namreč veliki koncert v Planetu Tuš Celje,
    kamor ste prisrčno vabljeni tudi vi.


    Koncert se bo zgodil 17. aprila ob 20:00 uri, Bowling Planeta Tuš Celje.
    Uspelo pa nam je privabiti kar nekaj velikih imen slovenske glasbene scene.

    Tako bodo z nami:

    1. Zoran Predin
    2. Neisha
    3. Zaklonišče prepeva
    4. Zeus
    5. Vlado Pilja - Dasa
    6. Zaka pa ne
    7. Ave
    8. Taya
    9. Rešpard
    10. Power Shock
    11. Žana
    12.Samouel

    ...in upamo, da tudi Vi.


    S projektom 'Prevoz za invalida' bomo omogočili Danijelu Spasojeviču mobilnost in svobodo.
    Namreč, kar se nekomu zdi samoumevno, je za nekatere novo življenje.



    Pridružite se nam na pomembnem dogodku, ki bo Danijelu spremenil življenje.



    Se vidimo 17. aprila ob 20:00 uri



    Prodaja vstopnic: Prodajna mesta eventima, Planet bar in na recepciji Bowlinga Celje.

    Dobrodelni prispevek: z vstopnico 10 evrov na dan koncerta 13 evrov.

    Organizator koncerta: Lions club Celje.

    Do takrat pa Vam želimo lep dan.





    --------------------------------------------------------------------------------




    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Nan
     september 25 2012 14:52   


    Prošnja za pomoč

    Donacije za operacijo male Stephanie


    http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/486767/dirljiva-prica-iz-zadra-malena-stephanie-samo-zeli-biti-zdrava/


    Quote
    Gost: Nan
     september 25 2012 15:52   


    Prej sem dala starejši članek. Denar za operacijo je že zbran.


    Quote
    Forum generiran v : 8,01 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 06:09

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 8,43 seconds