Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Zdrava prehrana, zdravilna zelišča, dobri recepti,... Nov topic Pošlji odgovor
     Avokado - kako ga zoreti?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     februar 16 2009 08:25  (Prebrano 7277 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Priznam, da sem zaljubljen v avokado, ampak ponavadi, ko ga želim kupiti je v trgovinah na voljo večinoma zelo zelo trd in skoraj vedno traja od tedna do 14 dni, da dozori. Ker se potem lahko dogodi, da na določenih mestih prej zgnije kot dozori, me včasih kar mine da bi ga kupil.

    Včeraj pa sem spet kupil dva trda avokadota in rekel nič bom pa vsak teden kupil kakšnega za zorenje na zalogo. Po naključju pa je par dni nazaj Andrejka dobila celo vrečo eko limon, ki so tako v veliki posodi za sadje zasedle praktično ves prostor, zato sem dal včeraj avokado posledično pač na limone.

    Zjutraj, ko sem se zbudil in pridem v kuhinjo ter pogledam avokado, enostavno nisem mogel verjet, avokado je bil precej mehkejši? Mislim, da bo v dveh dneh dozorel. Slišal sem že da določeno sadje povzroča pospešeno zorenje drugega, tako recimo bojda v istem prostoru ne smemo imeti jabolk in krompirja (čeprav ju imajo vsi, ki imajo klet zaradi praktičnost verjetno skupaj) in mislim da sem prebral za jabolka in pomaranče. Če kdo več ve, naj prosim napiše.

    Če je podoben efekt limon, dobra posledica za avokado, sem zelo navdušen. Sedaj moram po dva nova avokada v trgovino, da vidim, če to res deluje. Naredil bom test enega bom dal na limone drugega pa na drugi konec kuhinje.

    Ima kdo podobne izkušnje oz kako vi zorite avokado? Vsi predlogi bodo več kot dobrodošli.



    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    -Mojca
     februar 16 2009 10:17   
    Forum

    Status: neprijavljen

    Registriran: 09/16/06
    Posts: 42


    Za avokado ne vem, vem pa za kivi in jabolka. Smile


    Profil
    Quote
    Gost: Ena
     februar 16 2009 12:16   


    Tudi jaz ga dam med zrela jabolka. Pa tudi limone so ponavadi v isti skledi, tako da ne vem, nisem poskusila samo z limonami. Baje se ga zavije v časopisni papri za hitrejše zorenje a tega nisem poskusila.
    Je pa odvisno tudi od samega avokada. Sedaj imam težave z enim avokadom, ki je na vrhu že popolnoma pudingast, tako je mehek, na širšem delu pa popolnoma trd.
    Par dni nazaj sem kupila eko avokado, dva v pakiranju. No, tu pa ni težav s trdoto, ker so že v štartu mehkejši, lupina je tudi tanjša in svetlo zelene barve.
    Tudi jaz sem nora na avokado. Ponavadi pojem enega na dan.


    Quote
    ena druga
     julij 21 2011 15:58   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/21/11
    Posts: 1

    Težave z zorenjem imam samo, če kupim 'konvencionalno' pridelan avokado.
    Bio avokado (še trd) je zrel že v 2 do 3 dneh in je dosti bolj okusen (kupujem jih v trgovinah z zdravo prehrano).

    lp


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 3,68 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 01:21

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,17 seconds