Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     popolno življenje
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: bilberry
     marec 31 2011 10:04  (Prebrano 3110 krat)  


    Lep pozdrav vsem skupaj!

    Zanima me kakšne poglede imate VI na popolno življenje? kaj beseda popolno predstavlja VAM? je mogoče imeti tako-zvano popolno življenje? Že lep čas se sprašujem o tem...
    Stara sem 25 let in se počutim povsem nekoristna, neizživeta, neproduktivna.. Dejstvo je, da ko pogledam življenja sovrstnikov so že nekaj že ustvarili - kariero, družino..
    Jaz sem zaradi osebnih težav, ki sem jih imela še vedno na startni poziciji... Rada bi se premaknila naprej, zaživela in uživala svobodo življenja..
    Zdi se mi da sem zapravila življenje in ne znam/ne zmorem se premakniti korak naprej.
    Rada bi vaše mnenje in kakšno spodbudno besedo Wink


    Quote
    Gost: nepopolna
     marec 31 2011 15:06   


    Živjo bilberry!
    dobro vprašanje Smile jz sm stara 24 let in sem se to iz dneva v dan spraševala....
    Kaj bi rada od življenja, ali mi bo potem ko dobim npr. službo, otroke res lepše, bom srečna?? Bila sem v kup problemih, komi sem shajal iz dneva v dan, že samo življenje mi je bilo napoti, potem pa..... Kaj hudiča počnem??!!
    Čas je da se skuliram sm si rekla in začela delati na sebi, na svojem razmišljanju. Če ves čas govoriš da ti nekaj manjka, potem ti bo res vedno nekaj manjkalo, če si govoriš, da ne boš fanta nikoli dobila, ker ne "očitno" ne obstaja noben vredu, ga res ne boš. To resnično deluje. Ti moraš najprej spremeniti način razmišljanja, vsak dan ko se zbudiš si reči DANES BO ČUDOVIT DAN! LEPA IN PAMETNA SEM! LJUDJE ME IMAJO RADI IN JAZ NJIH..... mogoče se ti to sliši čudno, ampak te besede so pozitivne, ti prikažejo smeh na ustnicah Smile
    Problem je da vedno nekaj več želimo, kar pa ne gre tako hitro. Vedno sm si mislila, a bi bila bolj srečna, ali bi živela polno življenje če bi zadela na lotu 100000 evrov.... ne! Mogoče neki časa ja, samo če nimaš nekoga s katerim bi to delil potem tudi ta sreča, navdušenje izgineta in na koncu si spet osamljen!
    Živi po občutku, delaj stvari, ki te veselijo, druži se z ljudmi, hodi vn, pogovarjaj se o sebi, pomembna je notranja intuicija.... Najprej moraš biti zadovoljna z malimi rečmi. Verjetno si zdrava, veš koliko ljudi bi dalo za to da bi bili zdravi. Jz sm bila močno psihično bolna, res sem bila v razsulu ampak s pomočjo ljubezni, sem sedaj vredu. to je dalo mojemu življenju smesel in vedno sem imela v mislih ZASLUŽIM SI BITI SREČNA!!
    Veliko lepega ti želim Wink


    Quote
    LFL INŠTITUT
     maj 27 2011 12:15   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 10/04/10
    Posts: 4

    Živijo,

    popolno življenje ne pomeni, da je vse tako kot si predstavljamo v naših glavah, temveč gre za to, da živimo tako kot nam narekuje srce. Naše misli so namreč daleč od popolnosti, medtem ko je srce oz. duša tista, ki je popolna.

    V duši je zapisano naše bistvo - le najti ga moramo in ga potem s pomočjo razuma in telesa uresničevati. Ko namreč človek nekaj počne iz srca, čas izgine, negativne misli izginejo in sreča je tu - veseli smo.

    Da bi našla svoje bistvo, poslušaj svoje srce - svoje občutke: če si nekaj srčno želiš, uresniči to. Ampak vedi sledeče: ko se boš odločila, da narediš tisto, kar si želiš, bodo prišle prepreke oz. ovire. Nekatere boš zmogla brez težav, nekatere bodo težje, nekatere pa se ti bodo zdele nepremagljive. V "brezupnih" trenutkih je potrebno, da vztrajaš naprej. Najdi pot, ki bo uresničevala tvoje želje - ne glede na to ali so majne ali velike. Ne zadovolji se z majhnim, ampak le s tistim, kar si sama srčno želiš. Nasvete drugih pozorno preštudiraj, ampak odločitev naj bo tvoja. Navsezadnje ti si edinstvena in nihče ne pozna tebe tako, kot se poznaš ti. Ti edina veš kaj je dobro zate in kaj ne, zato ti najboljše veš, kaj si res srčno želiš.

    Moj moto je: živi tako, kot da bi v naslednjem trenutku umrl. Tedaj delaš stvari, ki so ti res pomembne.


    Uživaj v življenju in bodi srečna Smile



    Ile


    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: popolna..))
     maj 27 2011 15:05   


    Pozdravljena,

    1. V življenju ni najbolj pomembno, da si popolna in srečna, ampak da si RESNIČNA.

    2. Ko je Bog naredil svet in ga pogledal, je rekel: "To je zelo dobro". Ni pa rekel: to je popolno.

    ...........

    Torej ne iskati popolnosti: ker na en način je ni, na drugi način pa je čisto povsod, še najbolj pa točno v tem trenutku.

    lp


    Quote
    MC
     maj 27 2011 15:36   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 11/11/05
    Posts: 123

    Vsako življenje je popolno, ker je edino, ki ga imamo na voljo.


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 3,44 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:17

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,92 seconds