Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Skupnost > Dobre prakse in dobre ideje Nov topic Pošlji odgovor
     Kaj bi pa vi spremenili oz. kje bi pa vi sodelovali?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     maj 23 2008 06:35  (Prebrano 2881 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ker me od nekdaj zanima vse kar se dobrega dogaja in to kako lahko stvari naredimo drugače, boljše, me je inspirirala stran:

    http://www.crowdspring.com, ki so mi jo danes zjutrej med 10 ostalimi vrhunskimi idejami poslali iz Springwisa.

    Več kot odlična stvar vidim tole zgoraj, maš recimo težave z novim dizajnom spletne strani in ne veš kaj bi dal oz kako bi se lotil in tvoj dizajner recimo nekako ne zadane linije, ki bi jo rad.
    Zato se odločiš, bom dal priložnost mladim mogoče še sploh ne uveljavljenim, oz ljudem z dobrimi idejami,... skratka skupnosti.

    Evo v tem primeru rečeš mam ene 200 - 300 e in jih dam za najboljšo rešitev. Sodelujejo lahko prav vsi in ker gre za osnutek verjetno noben ni hud če ni izbran, poleg tega pa tako pridobivaš izkušnje na konkretnih primerih.

    Evo zdej pa razmislimo o še bolj nori ideji, imate problem, področje ni pomembno, recimo zamislili ste si, da boste izpeljali eko akcijo. Poveste do kje ste prišli z idejami, razmišljanjem, kaj so cilji, potem pa povabite vse ljudi, ki jih to zanima, so na tem kdaj delali, se jim pobuda zdi super,... naj vam pomagajo pri tem, da bo ideja zaživela, da bo še boljša in da jo boste izpeljali.

    Recimo rabite slogan, pa besedilo za letak
    pa sponzorsko pismo, pa rabite prostor kjer se boste 3 x dobili na sestanku ...

    Skratka napišete vaše želje in potrebe in se prepustite. Še vedno lahko naredite posvoje, ampak na ta način sem prepričan, da bi dobili neskončno dobrih idej, pobud, predlogov, celo novih sodelavcev in še nekaj ljudje bi vas spoznali in naslednjič, ko bo kdo drug kaj organiziral vas bo povabili k sodelovanju.

    Pa še to, mladi al pa kdo ki bi rad zamenjal službo, pa še ne upa stopiti čisto v druge vode, pa bi se recimo lahko na takih primerih učil in nabiral reference. Pa izkušnje ... in bi bil lažje zaposliv v taki NVO (nevladni organizaciji), ki tak kader potrebuje. Mogoče je celo to kot ena od idej, kako lahko zmanjšamo tudi nezaposlenost, pomoje deluje stvar z pospeševanjem zaposlivosti dost podobno kot pri LETSu Wink

    Ou, to bi mogl narest tudi pri nas. Če sem iskren sem nekaj podobnega sicer brez nadgradnje skupnosti že kakšno leto začel intenzivno razvijat, in sicer se imenuje dobraideja.si, znotraj katere sem razmišljal, da bi plasirali ideje in potem bi napisali kaj rabimo recimo sodelavce, pomoč pri, finance, znanje... in bi videli če bi kdo od poslovnih oziroma izobraževalnih angelov prišel in pomagal. (izobraževalni angeli, kako mi je lep izraz za vse, ki mogoče nimajo keša majo pa znanje in ga investirajo v mlade ljudi in dobre ideje). Ampak to za nadgradnje in sodelovanje skupnosti je pa sploh vrhunska stvar.

    Evo pa kar začnimo, osnove poznate, vabimo vas torej da skupaj razvijemo Dobroidejo z soustvarjanjem skupnosti naprej, vse do realizacije in pozicioniranja v prostoru, ki jo nujno potrebuje.
    Torej bi nam kdo pomagal pri projektu, da ga skupaj spišemo, predstavimo drugim skupinam, potem bomo rabili nekoga, ki bo znal postavit tak software, verjetno bi morali kar nekaj naprogramirat, določene stvari verjetno v OS-u že obstajajo, amapak bi moral pogledat, potrebovali bomo še nekoga, ki bo potem to urejal, za dizaj sedaj vemo kako bomo dobili Wink

    Evo prvi konkreten problem že imamo. Se kje vidite? In osnovno vprašanje, kaj bi pa vi izboljšali?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 25 2008 08:53   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Hoj

    Ne morem verjet, včeraj zjutrej ko sem se zbudil, razmišljam o tem kako naj izvedemo zdej ta vidik skupnosti pri razvoju idej. Narest bi mogl neki takega, kar bi praktično vsak posameznik, nevladna organizacija oz tudi podjatja lahko integrirala v svoj proces razvoja projektov in ideje. Tko da dobimo kar naaširši spektre možnosti za uporabo od razvoja ene ideje, pa do iskanja najboljših rešitev za cele skupnosti, mesta države. In si mislim, matr to je tolk pomembna stvar, da bi nas morala podpret država, pa še kdo Wink

    Pol se zavem, da je to tak projekt, ki bi ga moral praktično razvijat cel svet, kot geeka oz joomlo recimo. Valda, najboljš bi bil kar plugin, ki bi ga lahko integriral v obstoječ sistem.
    In čez dve ure me pokliče Tomaž Korelc šef Creatorja, prijatelja sva še iz otroških let, ampak že kakšne dve leti se nisva slišala in se ga full razveselim. Pokliče me iz čisto banalnega razloga, če poznam koga pri eni od speltnih strani, Žal ne je moj odgovor. Potem pa zaplujeva, v to kaj kdo dela in Tomaž mi razlaga, da ravnokar dela na eni skupnosti. O rečem lepo, ampak mene običajne skupnosti ala facebook ... nikoli niso zanimale me pa od majhnega zanimajo ustvarjalne skupnosti, skupnosti, kjer se lahko spoznajo ljudje, ki jih zanima ista stvar. Potem mu hitim razlagat o te dobreideje... in mi reče je Aleš, jaz sem naredu eno tako stvar in sicer je na http://si.getidea.net/. Grem gledat, sicer je bolj v smeri firem ampak vseeno, potencial ima!

    Torej, če pa to ni naključje Wink

    Drug teden se dobiva in upam, da bova(mo) lahko združili moči Wink

    Bi se nam kdo pridružil?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 27 2008 22:12   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    tale ti bo zihr ušeč
    http://www.geeklog.net/article.php/20080521122528796

    mi je napisal Gape in res mi je Mr. Green

    vrhunsko!


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 2,55 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 01:09

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,02 seconds