NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 22-mar
  • 67. Veganski Pohod za Vsakogar - Trdinov vrh (1178 m)
  • Jean John Quartet feat. Kelly Green, Luca Soul & Tomaž Gajšt

  • sreda 25-mar
  • Kako so nekoč živeli Mariborčani in Mariborčanke

  • četrtek 26-mar
  • Brisa da Camera in duo incanto

  • sobota 28-mar
  • Sejem gramofonskih plošč

  • ponedeljek 30-mar
  • Vabljeni na Intenzivno 5-dnevno usposabljanje za mentorje_ice prostovoljstva

  • sreda 01-apr
  • Zato, ker lahko... zopet

  • četrtek 02-apr
  • Carmina Burana

  • petek 03-apr
  • Jazz Club Ljubljanski grad: Bossa de Novo

  • sobota 04-apr
  • Lov na pirhe
  • Greg Black & The Bad Notion

  • nedelja 05-apr
  • Pohorski Kerlc

  • torek 07-apr
  • Umetnostna galerija Maribor

  • sreda 08-apr
  • Spletna delavnica: Zakon o prostovoljstvu v praksi

  • petek 10-apr
  • Evita

  • sobota 11-apr
  • Odkrijte sledi preteklosti na Ljubljanskem gradu

  • sobota 18-apr
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana
  • Friderik in zmaj 3+

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Misteriji orga(ni)zma   
    sreda, 18. april 2007 @ 05:02 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Seksamo vsi. To verjetno drži. Drži tudi, da seksamo vsak po svoje, končni cilj pa je orgazem, vrhunec spolne naslade.

    Pri orgazmu se pospeši srčni utrip, krvni tlak naraste, zenice se opazno razširijo, dihanje se poglobi, spremeni se izraz na obrazu, spremlja ga spuščanje glasov, ki se jih ne zavedamo, pred očmi se s svetlobno hitrostjo odvrti film, ki se ga ne spominjamo. Pri najbolj intenzivnih orgazmih lahko pride celo do trenutne izgube zavesti. Mišice na področju medenice in spolovil se ritmično krčijo, kar pri moškem izzove ejakulacijo, sami krči pa v povprečju trajajo minuto, največ dve. Ko se telo umiri, v zavesti ostane občutek popolne zadovoljenosti.

    Orgazem je pri obeh spolih enako intenziven in enako dolg. Ponavadi so moški tisti, ki tarnajo, da njihove partnerke prepozno doživijo orgazem, kar pa seveda ne drži. V eksperimentu, ki se ga je v ZDA samoiniciativno udeležilo tisoč parov, so s štoparico v roki med samozadovoljevanjem spremljali tako moške kot ženske in dokaj natančno ugotovili, da moški doseže vrhunec le sekundo, dve pred žensko. Kar pomeni, da niso ženske prepočasne, marveč so moški prehitri.

    Za izboljšanje rezultatov je kakopak potrebna praksa. Nekateri viri kot zanimivost omenjajo, da se avtohtoni prebivalci Cookovih otokov v Polineziji dobro zavedajo funkcije orgazma, zato s spolnim treningom začenjajo že pri trinajstih letih, ko jih starejše, izkušene ženske uvedejo v masturbacijo in tehnike oralnega seksa, ki vsako žensko pripravijo do tega, da eksplodira v vrhuncu naslade. Ko ti pobje odrastejo v može, njihove partnerke menda doživljajo tri, štiri zapovrstne orgazme, preden sami ejakulirajo.
    Pri ustvarjanju občutkov, ki vodijo do intenzivnega, simultanega orgazma, je odločilnega pomena tudi analni seks oziroma stimulacija anusa kot ene od ključnih občutljivih erogenih con tako pri ženski kot pri moškem.

    Nemški porodničar Ernst Grafenberg, ki je leta 1944 definiral tako imenovano točko G, le te ni našel samo pri ženskah, temveč tudi pri moških. Ta izjemno občutljiv del človeške anatomije se pri ženski nahaja v spužvastem tkivu sprednje stene vagine, pri moškem pa jo je moč stimulirati tako, da vtaknete palec v anus in z njim ritmično krožite v smeri proti sprednjemu delu telesa.

    Kot kažejo ankete raziskave spolnega vedenja po svetu, je med pari pri spolnem odnosu najbolj priljubljena poza, ki se ji reče "doggy style" oziroma po pasje. Če moški v žensko prodira od zadaj, je verjetnost, da bo pri tem direktno stimuliral njeno točko G, dosti večja kot pri ostalih položajih. Ženska se na ta način tudi intezivneje odziva, kar nato še dodatno vzburja moškega. Ker sta zadnji dve tretjini vagine v primerjavi s prvo precej slabše prepredene z živčevjem, obstaja verjetnost, da partnerka zgolj z vaginalno stimulacijo ne bo pravočasno prispela do vrhunca. Orgazem bo praviloma hitreje doživela s sočasnim božanjem ščegetavčka.

    Po mnenju stroke igra hkratni oziroma simultani orgazem tudi odločilno vlogo pri spočetju, kar morajo še posebej upoštevati tisti pari, ki so se odločili stalno partnerstvo nadgraditi s starševstvom. Z orgazmom, ki ga partnerja doživita hkrati, se možnost oploditve močno poveča. Orgazmično krčenje vaginalnega mišičevja namreč funkcionira kot nekakšen sesalec, ki sunkovito vsrka spermo in jo v hipu samodejno usmeri v najplodnejši smeri. Temu se v strokovni terminologiji reče tudi "the up-suck effect".

    Statistično je dokazano, da 75 odstotkov moških lahko ejakulira v prvih dveh minutah po penetraciji. Predčasna ejakulacija obenem predstavlja tudi poglavitno oviro na poti do sočasnega orgazma s partnerko. Zdravila proti predčasni ejakulaciji ni. Vzrok za predčasno ejakulacijo se ne skriva v mednožju, marveč v glavi. Čas do izliva je menda moč podaljšati že z zmerno količino alkohola, pri čemer sta res potrebni mera in čut, saj obstaja velika verjetnost, da zaradi premočnega vpliva alkohola sploh ne pride do erekcije.

    Vir: 24ur.com

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • 24ur.com
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Ljubezen in spolnost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Misteriji orga(ni)zma | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,74 seconds