NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 22-mar
  • 67. Veganski Pohod za Vsakogar - Trdinov vrh (1178 m)
  • Jean John Quartet feat. Kelly Green, Luca Soul & Tomaž Gajšt

  • sreda 25-mar
  • Kako so nekoč živeli Mariborčani in Mariborčanke

  • četrtek 26-mar
  • Brisa da Camera in duo incanto

  • sobota 28-mar
  • Sejem gramofonskih plošč

  • ponedeljek 30-mar
  • Vabljeni na Intenzivno 5-dnevno usposabljanje za mentorje_ice prostovoljstva

  • sreda 01-apr
  • Zato, ker lahko... zopet

  • četrtek 02-apr
  • Carmina Burana

  • petek 03-apr
  • Jazz Club Ljubljanski grad: Bossa de Novo

  • sobota 04-apr
  • Lov na pirhe
  • Greg Black & The Bad Notion

  • nedelja 05-apr
  • Pohorski Kerlc

  • torek 07-apr
  • Umetnostna galerija Maribor

  • sreda 08-apr
  • Spletna delavnica: Zakon o prostovoljstvu v praksi

  • petek 10-apr
  • Evita

  • sobota 11-apr
  • Odkrijte sledi preteklosti na Ljubljanskem gradu

  • sobota 18-apr
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana
  • Friderik in zmaj 3+

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Zeleno se splača - nastanitve in prireditve brez odpadkov   
    torek, 21. februar 2017 @ 11:05 CET
    Uporabnik: Sonce

    Ob zaključku projekta Zero Waste turizem vas vabimo na posvet, na katerem bodo najboljši primeri iz prakse dokazali, da so nastanitve in prireditve brez odpadkov mogoče. Posvet bo potekal v ponedeljek, 27. februarja, v Hotelu Astoria na Bledu med 9. in 13. uro. Udeležba je brezplačna, obvezne pa so prijave na tej povezavi.

    Ekologi brez meja smo v preteklem letu podrobno spoznali, kako Zero Waste načela prenesti v hotele in na prireditve. Različni ukrepi preprečevanja, ponovne uporabe in recikliranja ne le znižujejo vplive na okolje, pač pa tudi stroške podjetja, ga povezujejo z lokalnim okoljem in v sodelovanju s partnerji spodbujajo inovacije.

    In zakaj je to tako pomembno? Glavni dejavnik pri izbiri počitniških destinacij tako v Sloveniji, kot v Evropi, je kakovost naravnega okolja in pokrajine. Prizadevanja po zniževanju vplivov na okolje pomenijo ohranjanje vrednosti zelene turistične destinacije in zato je nujno vključevanje ponudnikov turističnih storitev v prehod v zeleno gospodarstvo.

    In kakšne prednosti to prinaša?

    • Nižje stroške poslovanja.
    • Večje zadovoljstvo in večji delež stalnih gostov.
    • Višja kakovost, boljša prepoznavnost.
    • Ugled okoljsko in družbeno odgovornega podjetja.
    • Možnost za ustvarjanje višje cene.
    Zato vas skupaj z Ministrstvom za okolje in prostor ter s Šolskim hotelom Astoria Bled, Medpodjetniškim izobraževalnim centrom Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem Bled ter Hotelom Ribno vabimo, da se nam pridružite v družbi z:

    Antoninom Espositom, ki je razvil Zero Waste certifikat in ga vpeljal v 20 hotelov in restavracij na jugu Italije. Zero Waste skupnost ga je že imela priložnost spoznati lani aprila, ko smo v Ljubljani gostili srečanje mreže Zero Waste Europe in Zero Waste mest. Z razvijalcem Zero Waste certifikata za hotele in restavracije smo se Ekologi brez meja ponovno srečali poleti na tridnevnem usposabljanju, kjer nas je učil o tem, kakšen je Zero Waste hotel in kakšna je pot do tja. V družbi direktorjev dveh hotelov z Bleda in direktorja komunalnega podjetja Infrastruktura Bled smo si teorijo ogledali še v praksi, v treh hotelih v Sorrentu, tudi hotelu Conca – v prvem Zero Waste hotelu v Italiji.

    Za hotel z nazivom Zero Waste je potrebno izpolnjevati precej stroga merila: najmanj 90 odstotkov ločenega zbiranja in za 30 odstotkov manj ustvarjenih odpadkov ter za toliko manj porabljene vode in energije. Antonino pravi, da večinoma traja 2 – 3 leta, da jih hotel lahko doseže. Zato, ker je potrebno spremembe uvajati počasi, da se nanje privadi tako osebje, kot gostje.

    Roberto Paladini je sodeloval pri razvoju sheme “Ecofesta Puglia”, ki na 35 prireditvah skrbi za čim manjši okoljski odtis. Je del tričlanske ekipe, ki je pred petimi leti v italijanski regiji Apulija sprožila malo revolucijo na področju trajnostnih, okolju prijaznih prireditev. Preko različnih ukrepov zmanjšujejo količine nastalih odpadkov, mešanih ostankov in izpustov toplogrednih plinov. Od biorazgradljivega pribora, ločevalnih košev z jasnimi oznakami, pomočniki pri ločevanju odpadkov, do ozaveščevalnega programa za mlajše, kupovanja zelenih odpustkov in sajenja dreves za ponor CO2. Ali še bolj inovativnih, kot je 3D tisk praktičnih izdelkov iz plastike, reciklirane kar na prireditvi. V letu 2015 se je shemi pridružilo že 35 prireditev, v povprečju so dosegle 72 % ločenega zbiranja. Najboljša med njimi kar 97,2 %, ki je s tem z odlagališč preusmerila 15 ton odpadkov!

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Hotelu Astoria
  • tej povezavi
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/ZeroWaste-Turizem-Zeleno-Odpadki-Posvet

    No trackback comments for this entry.
    Zeleno se splača - nastanitve in prireditve brez odpadkov | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,17 seconds