NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 29-okt
  • Starizem ali kako živeti dostojno starost?

  • četrtek 30-okt
  • Kaj smo gledali v 60. letih?

  • petek 31-okt
  • HELLOVINO čarovniški pohod
  • DigiPlay - delavnice digitalizacije za otroke in mlade

  • ponedeljek 03-nov
  • Tečaj lepopisja (kaligrafija)

  • torek 04-nov
  • Grafika in poezija: dialog skupinska razstava

  • sreda 05-nov
  • Kava z mentorji prostovoljcev
  • 10. Obletnica filma idila pogovor, filmska projekcija in koncert

  • četrtek 06-nov
  • Iza Štih, flavta in Katarina Volčanšek, flavta

  • petek 07-nov
  • Obvladovanje težavnih strank [Webinar]

  • sobota 08-nov
  • Gavro Quartet feat. Alex Sipiagin

  • nedelja 09-nov
  • Brata: glasbena komedija po resničnih dogodkih

  • ponedeljek 10-nov
  • Analogno

  • torek 11-nov
  • 40. Martinovanje v Mariboru

  • sreda 12-nov
  • Noč skrivnostnega umora

  • petek 14-nov
  • JAZZelnica: vaja orkestra

  • sobota 15-nov
  • Ustvarjalna sobota MKC Maribor

  • torek 18-nov
  • Komunikacija - Temelj dobrih odnosov

  • četrtek 20-nov
  • Premiera prvenca Ester Ivakič: Ida, ki je pela tako grdo, da so še mrtvi vstali od mrtvih in zapeli z njo

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Največja sončna elektrarna na svetu postaja realnost   
    petek, 24. september 2010 @ 22:32 CEST
    Uporabnik: Sonce

    Največja svetovna elektrarna na sončno energijo je s pridobitvijo dovoljenja za gradnjo, ki ga je izdala kalifornijska komisija zaenergijo, prešla prek pomembne ovire.  Elektrarna Blythe v Kaliforniji bo stala več kot 6 milijard dolarjev.

    Načrtovalo jo je podjetje Chevron skupaj s podjetjem Solar Millenium. Moč elektrarne botisoč megavatov. Za primerjavo: Lani so v ZDA  postavili za 481 megavatov sončnih elektrarn. Danes imajo največje sončne elektrarne moč med 20 in 350 megavati.

    Elektrarna Blythe bopravzaprav skupina štirih elektrarn po 250 megavatov. Prva naj bi energijo začela pridobivati leta2013. Elekrtarna bo energijo pridobivala s sistemom ogledal, ki bodo grela vodo in ustvarjala paro, ta pa bo poganjala generatorje.

    Projekt elektrarne Blythe je eden oddevetih, ki v Kaliforniji skušajo pridobiti vsa dovoljenja do konca leta. S tem bodo projekti upravičeni do subvencije, ki bo zajemala do 30 odstotkov celotne investicije. Če bodo vsi projekti uresničeni, bodo elektrarne dajale novih 4300 megavatov električne energije, a ne pred letom 2013.

    Gradnjo elektrarne Blythe mora odobriti še Urad za upravljanje z javnimi zemljišči, ki se bo o zadevi izrekel do konca prihodnjega meseca. Da bi privabili najboljše zunanje investitorje morajo podjetja, ki načrtujejo elektrarno, dobiti tudi posojilo Urada za energijo, ki še preučuje načrte elektrarne in njene modele financiranja.

    Vir: umanotera.org/etc

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • umanotera.org/etc
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Največja sončna elektrarna na svetu postaja realnost | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,57 seconds