NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 10-dec
  • Jet Black Diamonds - Zorica: DECEMBRSKE ROMANCE

  • petek 12-dec
  • Jet Black Diamonds: DECEMBRSKE ROMANCE

  • sobota 13-dec
  • Vilinski lov: Iščemo skrite živali
  • Vegan Hangouts: Prednovoletna zabava

  • nedelja 14-dec
  • Martin Krpan reši Dunaj

  • ponedeljek 15-dec
  • ŠESTI - koncert ob izidu albuma Zmeden

  • torek 16-dec
  • 11. Koledovanje Mariborsko

  • sreda 17-dec
  • Kreativarna: Izdelaj praznično stop-motion animacijo

  • četrtek 18-dec
  • Odiwine Mehurcki

  • petek 19-dec
  • BigBand@SiTi: BOŽIČ V SITIJU
  • Predbožični Orto DISCO,FUNKY 70’S,80’S,90’S PARTY

  • ponedeljek 22-dec
  • Veličastna! glasbena komedija

  • torek 23-dec
  • Bol(j j)ezen

  • sreda 24-dec
  • Premiera lončarovskega božičnega filma

  • petek 26-dec
  • Glineni zvončki

  • sobota 27-dec
  • Silent Disko drsanje

  • sreda 31-dec
  • Otroško silvestrovanje z Repki (Trkaj)

  • četrtek 01-jan
  • Veliki Veganski izziv - januar 2026

  • sreda 07-jan
  • Janezi 2

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Pomoč bolivijskim Indijancem   
    torek, 30. maj 2006 @ 23:03 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    * Za boljši svet in dobrodelnostV okviru svetovne akcije proti revščini( GCAP) smo se v Gibanju odločili za sodelovanje z GCAP Bolivijo, oziroma podpori projektu ženskega društva ASMUDES, ki v indijanskih pokrajinah Azanaques in Jatun Kellaja v San Lucasu, pokrajina Nor Cinti, okrožje Chuquisaca, izvaja projekt ekološkega kmetijstva za 902 družini.

    Kar 85% prebivalstva pokrajine Nor Cinti je indijanskega, Quechua izvora. 70,1% prebivalcev okrožja Chuquisaca živi pod mejo revščine, v samem San Lucasu pa kar 96,5% prebivalstva. Stopnja pismenosti pri moških je 46%, pri ženskah pa le 32%.
    V indijanskem okrožju ni ne oskrbe s pitno vodo, ne osnovnih higienskih pogojev, kot npr. stranišč, kanalizacije in elektrike. Živijo v slabih bivališčih, večinoma zgrajenih iz kamenja, opeke in slame.

    Glavna dejavnost je kmetijstvo, pri čemer se indijanske skupnosti trudijo ohraniti starodavno prakso vzdrževanja ravnovesja v naravnem okolju. Kljub temu se niso mogli izogniti negativnemu vplivu zahodnega razvojnega modela, ki je v to okolje prinesel gojenje monokultur ter uporabo kemičnih sredstev in hibridnih semen.

    Omenjeni projekt podpira ekološko proizvodnjo petih glavnih avtohtonih kultur, in sicer krompirja, stročnic, boba, koruze in pšenice, s čimer bi izboljšali prehranjevalno kvaliteto in ekonomski dohodek indijanskih družin.

    Projekt hkrati podpira okrepitev tradicionalnega poljedeljstva z vzgojo zdravilnih rastlin in zelenjave v obliki ekoloških zdravilnih vrtov. Obenem želijo izboljšati rodnost tal, saj je velik del obdelovalnih površin, prizadela erozija tal.

    Projekt zajema tudi izobraževanje o ekološkem kmetijstvu in okoljevarstvu za otroke iz 16-šolskih okrožij. Zgraditi želijo tudi kovinske silose, ki bi bili v lasti družin, ter zgraditi mline za mletje semen in pridelavo moke.

    Posebno pozornost projekt namenja tudi izobraževanju otrok in žensk, da se zmanjša diskriminacija žensk, ker kar 56,6% deklic med 6 in 14 letom ne hodi v šolo.

    V kolikor bi želeli sodelovati pri pomoči projektu v Boliviji ter s tem prispevati k zmanjšanju revščine s pomočjo ukrepov trajnostnega razvoja, vas prosimo, da nakažite sredstva na račun Gibanja:

    Združenje Gibanje za pravičnost in razvoj
    Zaplana 5
    1360 Vrhnika

    Št.računa: 61000-0000192116- pripis: GCAP ASMUDES Bolivija

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Za boljši svet in dobrodelnost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/Pomoc_Bolivija_Indijanci

    No trackback comments for this entry.
    Pomoč bolivijskim Indijancem | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,79 seconds