NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 15-apr
  • Literarne ekokrajine: dr. Robert Brus

  • četrtek 16-apr
  • PUB KVIZ v Pivnici Union

  • petek 17-apr
  • Otvoritev 40. Slovenskih glasbenih dnevov / Opening of the 40th Slovenian Music Days

  • sobota 18-apr
  • Ozaveščevalna akcija: “Resnica o tekstilu je res strašljiva!”
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana
  • Friderik in zmaj 3+

  • nedelja 19-apr
  • 68. Veganski Pohod za Vsakogar - Ratitovec (1678 m)
  • Azijski brunch

  • ponedeljek 20-apr
  • Vabilo na intervizijska srečanja mentorjev prostovoljcev
  • Predavanja iz umetnostne zgodovine: ujeti trenutek

  • torek 21-apr
  • Območje prehoda V: mir / vojna projekcija

  • sreda 22-apr
  • Vabilo na intervizijska srečanja mentorjev prostovoljcev
  • Iz globin narave do novih turističnih zgodb: uspešno zaključeno usposabljanje v okviru projekta deProfundis - Iz globin

  • četrtek 23-apr
  • 7. strokovna konferenca Trendi in izzivi v živilstvu, prehrani, gostinstvu, turizmu, izobraževanju in usposabljanju

  • petek 24-apr
  • Ohcet

  • sobota 25-apr
  • Povabilo

  • nedelja 26-apr
  • Otoki / Islands

  • ponedeljek 27-apr
  • Med naravo in kulturo

  • torek 28-apr
  • The music of The Lord of the Rings & The Hobbit

  • sreda 29-apr
  • Hudičevka v Pradi 2

  • četrtek 30-apr
  • Glasba Hansa Zimmerja in drugih

  • ponedeljek 04-maj
  • Vabilo na intervizijska srečanja mentorjev prostovoljcev

  • sobota 09-maj
  • Tek za živali 2026

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Energija ponovnega kreiranja (re-kreacija) sebe, svojega obnašanja in odnosov z najbližjimi   
    nedelja, 25. november 2012 @ 05:02 CET
    Uporabnik: Natalija Pavlin

    Obvladovanje svoje energije pomeni obvladovanje svojih misli, občutkov in dejanj v vsakodnevnem življenju. Ponovna kreacija ne predstavlja re-kreacijo v smislu telovadbe, fitnesa ali iger z žogo, ampak re-kreacijo naših vzorcev, ki v določenem trenutku determinirajo naše obnašanje, reakcije in s tem tudi odnose doma, na delovnem mestu, med prijatelji.

    Zavestno obvladovanje energije vpliva na lažje opazovanje in ozaveščanje svojih reakcij, posledično pa to pomeni tudi zavestno spreminjanje svojega odnosa do najbližjih in predvsem do tistih, ki jih »ne maramo«. Ko najdemo razlog, zakaj nam takšni ljudje pridejo nasproti in kakšen odsev v ogledalu nam kažejo, to pomeni, da smo ozavestili zakaj smo se srečali. In potem je odličen trenutek za razrešitev odnosa in spremembo svojega delovanja. To ni lahka naloga, je pa ena izmed tistih, s katerimi lahko izboljšamo sebe in kakovost našega življenja.

    Vsakič, ko nam uspe zavestno zaustaviti en sam izbruh jeze, vsakič ko nam uspe, da ne pademo v samopomilovanje »kako sem jaz uboga, ker me noben ne razume in vsi samo nekaj hočejo od mene in me terorizirajo«, vsakič ko se zavemo, da se samo odzivamo na pritiske okolice tako kot hočejo naši vzorci, ki so se večinoma oblikovali do petega leta starosti (in res je, sedaj jih ne potrebujemo več!) – vsakokrat lahko naredimo ogromno spremembo. Mogoče je to majhen korak za svet, je pa izjemno velik za posameznika. In vedno, ko nam uspe energijo uporabiti za takšno spremembo v lastnem obnašanju, si lahko čestitamo. Ta način delovanja spreminja nas in okolico.

    Pomembno opozorilo pa je, da takšen podvig ne smemo vzeti kot »žrtvovanje« ali »potlačitev« svojih občutkov, ampak kot zavestno odločitev o drugačnem ravnanju. Brez jamranja, koliko smo mi dobri, in posebni in »ohinahinsploh«, ker smo se obvladali. Seveda bomo vedno znova na preizkušnji, ko nas bodo »testirali« novi in novi ljudje, vendar nas bo vse to le še utrdilo v zavedanju, dokler ne bo vzorec dokončno premagan. In to v praksi, v vsakodnevnih situacijah. Z namenom spremenjenega reagiranja do okolice začnemo spreminjati sebe in posledično tudi vse okoli sebe. Šele ko zavestno obvladujemo svoje obnašanje, lahko pričakujemo spremembo v svoji okolici. Nič pa ne bomo dosegli, če bomo hoteli spreminjati druge.

    Izvajanje magičnih kretenj, dihalne in vizualizacijske tehnike za zbiranje energije predstavljajo »pomagala«, ki prečiščujejo energijo in nam omogočajo hitrejši dostop do lažjega ozaveščanja svojih vzorcev in s tem tudi do večje kakovosti življenja. Ni recepta, ni navodil, obstajajo pa različne tehnike, naš lasten občutek in intuicija. Začnimo uporabljati tisto, kar imamo in kar globoko v sebi že znamo. Potrebujete samo čas, čas zase!

    Natalija Pavlin

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Natalija Pavlin
  • Več s področja * Duhovna rast

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/Obvladovanje-Misli-Energija-Zivljenje

    No trackback comments for this entry.
    Energija ponovnega kreiranja (re-kreacija) sebe, svojega obnašanja in odnosov z najbližjimi | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,16 seconds