NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 16-apr
  • PUB KVIZ v Pivnici Union

  • petek 17-apr
  • Otvoritev 40. Slovenskih glasbenih dnevov / Opening of the 40th Slovenian Music Days

  • sobota 18-apr
  • Ozaveščevalna akcija: “Resnica o tekstilu je res strašljiva!”
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana
  • Friderik in zmaj 3+

  • nedelja 19-apr
  • 68. Veganski Pohod za Vsakogar - Ratitovec (1678 m)
  • Azijski brunch

  • ponedeljek 20-apr
  • Vabilo na intervizijska srečanja mentorjev prostovoljcev
  • Predavanja iz umetnostne zgodovine: ujeti trenutek

  • torek 21-apr
  • Območje prehoda V: mir / vojna projekcija

  • sreda 22-apr
  • Vabilo na intervizijska srečanja mentorjev prostovoljcev
  • Iz globin narave do novih turističnih zgodb: uspešno zaključeno usposabljanje v okviru projekta deProfundis - Iz globin

  • četrtek 23-apr
  • 7. strokovna konferenca Trendi in izzivi v živilstvu, prehrani, gostinstvu, turizmu, izobraževanju in usposabljanju

  • petek 24-apr
  • Ohcet

  • sobota 25-apr
  • Povabilo

  • nedelja 26-apr
  • Otoki / Islands

  • ponedeljek 27-apr
  • Med naravo in kulturo

  • torek 28-apr
  • The music of The Lord of the Rings & The Hobbit

  • sreda 29-apr
  • Hudičevka v Pradi 2

  • četrtek 30-apr
  • Glasba Hansa Zimmerja in drugih

  • ponedeljek 04-maj
  • Vabilo na intervizijska srečanja mentorjev prostovoljcev

  • sobota 09-maj
  • Tek za živali 2026

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Se bo vajina zveza končala s poroko?   
    sobota, 13. avgust 2022 @ 05:02 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Ali se bo neko partnersko razmerje končalo s poroko oziroma s srečnim skupnim življenjem, je težko napovedati. Znanost ponuja pomoč, kako to ugotoviti.

    Za uspešno skupno življenje imate več možnosti, če je vaš odnos osredotočen na partnerja in na njegovo dobro počutje. Manj možnosti imate, če je v vašem razmerju veliko vzponov in padcev in če medsebojno vključevanje v življenje ni dovolj stabilno. Tako ugotavlja raziskava strokovnjakov Univerze v Illinoisu, ki so jo objavili v Journal of Marriage and Family.

    Štiri skupine parov
    Strokovnjaki so devet mesecev analizirali 376 parov starih okoli 20 let in jih razdelili v štiri kategorije. Eno skupino so imenovali "dramatična skupina", vanjo je spadalo 34 odstotkov vseh parov. Ti pari so imeli veliko vzponov in padcev, veliko časa so preživeli vsak zase, družina in prijatelji pa pri teh parih ne igrajo pomembne vloge pri utrjevanju zveze.

    Drugo skupino so poimenovali "borci", vanjo je spadalo 12 odstotkov parov. V tej skupini so prepiri pogosti, a se pari med seboj in s prijatelji o tem pogovarjajo, kar naredi vez trdnejšo kot v skupini "dramatičnih".

    V skupino "družbeno angažiranih" je spadalo 19 odstotkov parov. V tej skupini je zelo pomembna interakcija s prijatelji in družino. Trideset odstotkov parov je bilo v "skupini osredotočenih na partnerja". Pri teh parih je partner središče sveta.

    Prav ta zadnja skupina ima po mnenju strokovnjakov največ možnosti, da se bo poročila in imela dobro zakonsko življenje. Tisti, ki živijo v dramatičnem razmerju, imajo za uspeh najmanj možnosti.

    Vir: zurnal24.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • zurnal24.si
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Ljubezen in spolnost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/Ljubezen-Zveza-Poroka

    No trackback comments for this entry.
    Se bo vajina zveza končala s poroko? | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,61 seconds